ras., mad
2 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 15:07 (2 listopada 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Bartłomiej Pawłowski (przy piłce) był bliski zdobycia hat-tricka w meczu rezerw Lechii. Natomiast grający po raz pierwszy w drugim zespole Ariel Borysiuk (z lewej) poukładał zespół w środku pola tak, że przez całą pierwszą połowę goście z Chwaszczyna byli praktycznie bezradni. Bartłomiej Pawłowski (przy piłce) był bliski zdobycia hat-tricka w meczu rezerw Lechii. Natomiast grający po raz pierwszy w drugim zespole Ariel Borysiuk (z lewej) poukładał zespół w środku pola tak, że przez całą pierwszą połowę goście z Chwaszczyna byli praktycznie bezradni.

Piłkarze Bałtyku Gdynia utrzymali pozycję lidera III ligi, którą wywalczyli w czwartek, dzięki niedzielnym zwycięstwom rezerw trójmiejskich klubów. Arka II Gdynia wygrała na wyjeździe z Gwardią Koszalin 3:1 (0:1). Natomiast Lechia II Gdańsk u siebie pokonała po dobrym widowisku KS Chwaszczyno 3:1 (3:0). Dwa gole strzelił Bartłomiej Pawłowski.

Lechia II Gdańsk - KS Chwaszczyno 3:1 (3:0)

Pawłowski 13,35, Czychowski 21 - Kuss 70

LECHIA II: Podleśny - Powszuk, Rudinilson, Janicki (46 Garbacik), Jaroszek (64 Diego Hoffmann) - Borysiuk (62 Kaszuba), Wolski - Pawłowski, Nishi, Buksa (90 Bobowski) - Czychowski

KS: Grubba - Czerwionka, Cegłowski, Zbrzyzny, Saczewski (46 Dempc) - Duda, Kuss, Dampc (46 Radoń), Beyl (46 Nałęcz), Giziński - Piotrowski (46 Laskowski)

Trener rezerw Lechii Ryszard Robakiewicz na niedzielny mecz otrzymał solidne wsparcie z pierwszej drużyny. Oprócz Damiana Podleśnego, Diego HoffmanaRudinilsona, III-ligowy zespół wspomogli przy Traugutta Adam Buksa, Bartłomiej Pawłowski, Rafał JanickiAriel Borysiuk. Dla dwóch ostatnich były to pierwsze w tym sezonie mecze w rezerwach. Obaj gracze nie mogli zagrać w ekstraklasie z powodu pauz za kartki.

Tak wzmocniony zespół biało-zielonych dosłownie "przejechał" się w pierwszej połowie po gościach. Niespełna kwadrans po pierwszym gwizdku prowadzenie dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Pawłowski, który po podaniu wzdłuż pola karnego umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości.

Minutę później Bartek mógł zapisać na swoim koncie także asystę, ale jego znakomitego dośrodkowania nie zdołał wykorzystać Tsubasa Nishi. Niepilnowany przez rywali Japończyk nie trafił czysto w piłkę. W kolejnych akcjach na bramkę gości uderzali Pawłowski i Buksa, ale górą był bramkarz zespołu z Chwaszczyna Dariusz Grubba.

Nieudaną dobitkę po jednej z jego interwencji zaliczył Paweł Czychowski, który spudłował z najbliższej odległości. Wicelider klasyfikacji strzelców Grupy Bałtyckiej chwilę później stanął z bramkarzem oko w oko i tym razem się nie pomylił, zdobywając gola numer 11 w tej rundzie.

Jeszcze przed przerwą miażdżącą przewagę Lechii na kolejne trafienie zamienił Pawłowski, który pokonał Grubbę na raty po znakomitym prostopadłym podaniu Nishiego. Po zmianie stron dwukrotnie przed szansą na gola stawał Buksa, ale najpierw piłkę po jego strzale na poprzeczkę sparował Grubba, a chwilę później zawodnik Lechii fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam. W 69. minucie gola kontaktowego mogli zdobyć goście, ale piłkę z linii bramkowej wybił Rudinilson.

Jego wysiłek zdał się jednak na marne, bowiem chwilę później po dośrodkowaniu z lewej strony uderzeniem głową Podleśnego pokonał Przemysław Kuss. Gdańszczanie po straconej bramce spuścili mocno z tonu. Dopiero pod koniec spotkania biało-zieloni mieli kolejną praktycznie stuprocentową sytuację, ale Pawłowski zamiast do lepiej ustawionego Buksy podał do Nishiego, który trafił piłką w bramkarza. Poprzeczkę po rzucie rożnym obił jeszcze Bernard Powszuk.

W odpowiedzi gola kontaktowego mogli zdobyć goście, ale w słupek trafił Bartłomiej Nałęcz. W doliczonym czasie gry dorobek Lechii mógł wprowadzić wprowadzony chwilę wcześniej Filip Bobowski, ale tym razem słupek uratował Grubbę.

- Już po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 5:0, a w całym meczu spokojnie mogliśmy zdobyć 8 bramek. Chyba zabrakło trochę koncentracji, ale nie chcę narzekać po takim meczu. Naprawdę zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, najlepsze odkąd prowadzę zespół. Mieliśmy niesamowite sytuacje po świetnych akcjach. Graliśmy dynamicznie - mocne cięte podania, sytuacje sam na sam, słupki, poprzeczki. Wynik nie odzwierciedla naszej gry, a cały zespół zasługuje na pochwałę - podsumował występ swoich podopiecznych trener Robakiewicz.

BAŁTYK POKONAŁ KASZUBIĘ

Gwardia Koszalin - Arka II Gdynia 1:3 (1:0)

Mosiejko (samobójcza) 40 - Mosiejko 55, Wardziński 65, Jagiełło 83

ARKA II: Kędra - Brzuzy, Marcjanik, Wojcinowicz, Stolc - Calderon (88 Skrzypczak), Mosiejko, Gałecki, Jagiełło - Koziara (73 Godula), Abbott (46 Wardziński)

Piłkarze Roberta Wilczyńskiego zmierzyli się w niedzielę z drużyną, która w sześciu wcześniejszych kolejkach zanotowała komplet zwycięstw. Dzięki temu Gwardia była liderem III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Natomiast meczem z Arką zespół z Koszalina zaczął serię trzech spotkań z trójmiejskimi drużynami, które zaliczają się do czołówki tabeli.

Żółto-niebiescy od początku starcia ruszyli do przodu, jakby w ogóle nie przejmowali się serią zwycięstw rywali. Niestety pomimo chęci do ataku, poza jedną sytuacją, nie mogli poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Sebastiana Fabiańskiego. Po prostu brakowało dokładności.

Nie było jej również w 40. min. gdy Norbert Dondera dośrodkował piłkę w pole karne Arki. Chciał ją wybić głową Damian Mosiejko. Niestety dla niego skierował futbolówkę do własnej bramki.

- Już w 15. minucie Maciej Koziara dał sygnał do ataku, ale akcję zakończył strzałem w poprzeczkę. Moja drużyna zdecydowanie przeważała, a rywale nie stworzyli sobie żadnej groźnej sytuacji do zdobycia bramki. Tak samo było w drugiej połowie, w której jednak na początku musieliśmy gonić wynik - mówi Wilczyński.

Już w 55. min. Mosiejko zrehabilitował się za pomyłkę pod własną bramką. Tym razem wyskoczył do dośrodkowania w polu karnym Gwardii, strzelił głową i ponownie umieścił piłkę w siatce.

Bramka jeszcze bardziej nakręciła ataki Arki. Trener gospodarzy próbował ratować się zmianami, których limit wyczerpał pomiędzy 60. a 70. min. To jednak nie pomogło jego drużynie. W 65. min. Maciej Wardziński wykorzystał prostopadłe podanie i strzałem przy dalszym słupku dał żółto-niebieskim prowadzenie.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry kontrę wyprowadził Paweł Brzuzy, który asystował przy bramce Aleksandra Jagiełły. Dopiero po tym golu żółto-niebiescy nieco odpuścili gospodarzom, ale nie wpłynęło to na wynik.

Wyniki 13 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Śląsk Wrocław 1:4 (0:3)
  • GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
  • Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (0:1)
  • Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa 1:2 (0:2)
  • Ruch Chorzów - Korona Kielce 0:1 (0:0)
ras., mad

Opinie (38) ponad 10 zablokowanych

• Pawłowski w końcu znalazł ligę gdzie strzela gole.. (1)