Trener

Jurij Buchało
ocena z sezonu
4.29 (641 ocen)

Zawodnicy

Kacper Palamarczuk
ocena z sezonu
5.03 (36 ocen)
Jason Makhari
ocena z sezonu
4.73 (265 ocen)
Zavien Klaasen
ocena z sezonu
4.73 (313 ocen)
Andile Ngonyama
ocena z sezonu
4.67 (254 oceny)
Radosław Dabkiewicz
ocena z sezonu
4.66 (114 ocen)
Colin Nyaoda
ocena z sezonu
4.65 (333 oceny)
Mikołaj Wieczorkowski
ocena z sezonu
4.61 (145 ocen)
Jakub Możejko
ocena z sezonu
4.57 (302 oceny)
Sylwester Koper
ocena z sezonu
4.52 (235 ocen)
Bartosz Kruszczyński
ocena z sezonu
4.51 (474 oceny)
Vladimir Bokovenko
ocena z sezonu
4.45 (84 oceny)
Kewin Bracik
ocena z sezonu
4.45 (584 oceny)
Rafał Lademann
ocena z sezonu
4.44 (661 ocen)
Paweł Boczulak
ocena z sezonu
4.43 (628 ocen)
Krzysztof Smoliński
ocena z sezonu
4.43 (674 oceny)
Olaf Niespodziany
ocena z sezonu
4.43 (532 oceny)
Sebastian Beśka
ocena z sezonu
4.42 (111 ocen)
Dawid Wesołowski
ocena z sezonu
4.41 (505 ocen)
Sebastian Kacprzak
ocena z sezonu
4.40 (663 oceny)
Michał Krużycki
ocena z sezonu
4.40 (638 ocen)
Robert Wójtowicz
ocena z sezonu
4.39 (632 oceny)
Miłosz Bracik
ocena z sezonu
4.36 (214 ocen)
Jerzy Wojnicz
ocena z sezonu
4.35 (350 ocen)
Rafał Janeczko
ocena z sezonu
4.34 (643 oceny)
Igor Olszewski
ocena z sezonu
4.34 (692 oceny)
Marek Płonka
ocena z sezonu
4.34 (520 ocen)
Adrian Sajdowski
ocena z sezonu
4.31 (456 ocen)
Milan Kossakowski
ocena z sezonu
4.31 (594 oceny)
Tomasz Rokicki
ocena z sezonu
4.27 (393 oceny)
Alan Maszota
ocena z sezonu
4.26 (99 ocen)
Rafał Witoszyński
ocena z sezonu
4.26 (96 ocen)
Patryk Ćwieka
ocena z sezonu
4.18 (289 ocen)
Jeffrey Heinrich Erasmus
ocena z sezonu
4.13 (76 ocen)
Grzegorz Buczek
ocena z sezonu
4.09 (131 ocen)
Aleko Gigashvili
ocena z sezonu
4.09 (294 oceny)
Igor Górniewicz
ocena z sezonu
4.09 (318 ocen)
Robert Kwiatkowski
ocena z sezonu
4.05 (132 oceny)
Krzysztof Kowalewski
ocena z sezonu
4.00 (145 ocen)
Norbert Kamoń
ocena z sezonu
4.00 (33 oceny)
Michał Plich
ocena z sezonu
3.84 (88 ocen)
Brendon Venter
ocena z sezonu
3.77 (26 ocen)

Terminarz

20.06 (nd) godz.14:00 Juvenia Kraków 27:26 LECHIA Gdańsk
13.06 (nd) godz.16:00 LECHIA Gdańsk 33:29 Awenta Pogoń Siedlce
30.05 (nd) godz.13:00 OGNIWO Sopot 52:27 LECHIA Gdańsk
23.05 (nd) godz.17:00 LECHIA Gdańsk 21:52 Master Pharm Łódź
16.05 (nd) godz.13:00 ARKA Gdynia 25:21 LECHIA Gdańsk
01.05 (sob) godz.16:00 LECHIA Gdańsk 25:0 walkower Edach Budowlani Lublin
11.04 (nd) godz.12:50 Orkan Sochaczew 29:29 bez publiczności LECHIA Gdańsk
03.04 (sob) godz.13:00 LECHIA Gdańsk 12:13 bez publiczności Skra Warszawa
27.03 (sob) godz.13:30 LECHIA Gdańsk 33:21 bez publiczności Sparta Jarocin
06.03 (sob) godz.11:00 Awenta Pogoń Siedlce 29:13 bez publiczności LECHIA Gdańsk

Tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 OGNIWO SOPOT 18 16 0 2 592:264 77
2 Master Pharm Łódź 18 15 1 2 646:242 73
3 Skra Warszawa 18 14 0 4 579:349 64
4 Orkan Sochaczew 18 9 2 7 481:374 50
5 Awenta Pogoń Siedlce  18 7 1 10 506:413 43
6 LECHIA GDAŃSK 18 7 1 10 454:488 42
7 Edach Budowlani Lublin 18 7 0 11 402:432 36
8 Juvenia Kraków 18 5 1 12 332:543 28
9 ARKA GDYNIA 18 5 0 13 366:677 25
10 Sparta Jarocin 18 2 0 16 249:833 8

W sezonie zasadniczym każdy gra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają następnie o złoty, a dwa kolejne zespoły w tabeli o brązowy medal. Gospodarzem będą zespoły zajmujące wyższe miejsca w tabeli.
Ostatnia drużyna zagra baraż z mistrzem I ligi na własnym terenie.
Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po sezonie zasadniczym.

Wyniki 18 kolejki:

  • Edach Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 10:26 (10:14)
  • Juvenia Kraków - Lechia Gdańsk 27:26 (3:7)
  • Master Pharm Łódź - ARKA GDYNIA 83:7 (61:7)
  • Pogoń Awenta Siedlce - Orkan Sochaczew 10:24 (5:24)
  • Sparta Jarocin - Skra Warszawa 10:57 (0:26)

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Aktualna kadra Lechii