Liga juniorów Pomorze

21 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
To była byał bardzo kolorowa kolejka w lidze juniorów starszych. Aż ośmiu młodych piłkarzy musiało opuścić boisko po ujrzeniu czerwonego kartonika. W czterech przypadkach osłabione zespoły zdołały wygrać spotkanie.

Najwięcej czerwieni było w meczu Polonii z Cartusią. Po dwa żółte kartoniki otrzymali Dominik Gagat i Przemysław Protas. Również Cartusia nie skończyła meczu w komplecie. Plac gry musiał opuścić Radosław Uzarek. W bramkach też lepsza była Polonia, trzy gole strzelając w drugiej połowie.

Grając w dziesiątkę zwycięstwa odniosły również KP Sopot, PPKS Gryf '95 Słupsk oraz MGKS Arka. Sopocianie od 65 min grali w osłabieniu. Z boiska został usunięty Maciej Tokarski. Dziesięć minut później padła zwycięska bramka dla podopiecznych Dominika Czajki. - Już dawno nie widziałem tak dobrego meczu w lidze juniorów. Spotkanie stało na dobrym poziomie. Rywale napędzili nam sporo strachu - powiedział szkoleniowiec sopocian.

Słupszczanie musieli grać w dziesiątkę prawie godzinę. W 35 min drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Bartek Wiśniewski. W tym czasie strzelili dwie bramki. Gola na wagę trzech punktów Gryf '95 zdobył w 89 minucie. Bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Siódme zwycięstwo odniósł MGKS Arka. Lider tabeli w 40 min stracił Adama Goleńskiego. Do przerwy żadnej drużynie nie udało się zdobyć bramki. W drugiej odsłonie pierwsi trafili gracze Arki.

Dramatyczna była końcówka meczu Wierzycy z Lechią. Do 86 min był remis 2:2. Czerwoną kartkę za umyślny faul otrzymał Mariusz Kodrycki z Wierzycy. Lechiści wykorzystali rzut karny, a w 90 min zdobyli czwartego gola.

Rekordowe zwycięstwo odniósł Debiutant. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka do przerwy prowadzili z Pogonią Lębork 1:0. W drugiej połowie lęborczycy jakby odpuścili i zainkasowali aż osiem trafień.

Również po przerwie rozegrał się Bałtyk. Gdynianie po pierwszej części remisowali z Piastem Człuchów 1:1. Po zmianie stron człuchowianie, którzy od 25 min grali w dziesiątkę, opadli z sił i dali sobie wbić 4 bramki.

JUNIORZY STARSI
7. KOLEJKA:

KP Sopot - MUKS Ustka 1:0 (0:0), Kamiński (75), Wisła Tczew - Chojniczanka 2:2 (1:0), - Pawełek (55), Przybyszewski (76), MGKS Arka Gdynia - Rodło Kwidzyn 2:1 (0:0), Żołnierewicz (52), Mitura (88), PPKS Gryf 95 Słupsk - Gryf Wejherowo 3:2 (1:1), Kujawa (30, 55), Jarowski (89), Bałtyk Gdynia - Piast Człuchów 5:1 (1:1), Zgutczyński (8), Tomaszewski (55, 60), Lewandowski (75), Peta (80), Debiutant Gdańsk - Pogoń Lębork 9:0 (1:0), Tęcza 3, Dzięgielewicz, Bielang, Depta, Stępień, Cieślak, Brzyski, Polonia Gdańsk - Cartusia 4:1 (1:1), Protas (36), Klimowicz (61-karny), Aszmarow (73), Borowczak (90) - Domański (24), Wierzyca Starogard Gdański - Lechia Gdańsk 2:4 (1:2), Wysiecki (41), Rogalewski (80) - Hirsz (30), Kałużny (37), Osecki (86-karny, 90).

7. KOLEJKA:

KP Sopot - Canal+ Słupsk 5:2, Wisła Tczew - Chojniczanka 1:1, MGKS Arka Gdynia - Pomezania Malbork 1:2, PPKS Gryf 95 Słupsk - SWSiEMP Arka Gdynia 0:0, Kaszubia Kościerzyna - Unia Tczew 1:2, Brzeźno Gdańsk - Pogoń Lębork 2:0, Polonia Gdańsk - Cartusia 0:4, Wierzyca Starogard Gdański - Lechia Gdańsk 3:2.

• gdzie jest lista krola strzelcow?

szukalem jusz wszedzie ale niegdzie niema :) maialbyc podobno na www.kpsopot.friko.pl ale ta stronka wogule nie dziala !! takze prosze o napisanie najlepszych strzelcow ze swojej druzyny !! dzieki pozdro dla Calego makro

• 0 0

• Gryf'95 Słupsk-Mateusz Kujawa-7 bramek,Kamil Wójcik-6 br.,Mikolaj Malachowski,Radosław Górczynski,Kamil Duda,Damian Jarowski-po 1 . Pozdro:Lechia,Debiutant...

• 0 0

• w Juniorach starszych Polonia Gdańksk ma 13 punkótw !!!!

• 0 0

• 9 kolejka

9 kolejka ARKA -K.P.SOPOt to bedzie mczyk !Sopot coraz wyzej

• 0 0

• SOPOT

UWAGA NA SOPOT( JUNIORZY STARSI)-"LEWUSY" GRAJĄ!!!

• 0 0

• koles jest smieszny

haha bys chchiał gramy normalnie i tu cie boli !!hahaha leszczyk

• 0 0

• do tego co nie kuma

Podpisujesz się ,,OZPN" to znaczy że cos z głową nie tak, ale może warto się wysilić i napisać coś normalnego a nie cały czas powtarzasz jakieś bzdury, no tak tu mozesz bo nikt cie nie zidentyfikuje - tak trzymaj i ciesz się.

• 0 0

• Do OZPN

Weź już przestań z tymi lewusami bo to się nudne robi. Sopot jest w górze tabeli więc jakieś cioty (jak OZPN) które są na dole tabeli nie umieją pogodzić się z tym ze sa gorsi. Jakby Sopot gral lewusami to dostałby kilka walkowerów, a dlatego ze grają uczciwie i dobrze są w czołówce tabeli.

• 0 0

• Do zawodników

Już mam klasyfikację strzelców ale niestety nie mam wszystkich bramek (tylko te co były w gazecie lub te kto mi podał). Proszę więc o podawanie ilości bramek zawodników ze swoich drużyn i pozostawienie jakiegos namiaru (nr GG lub mail) abym w przyszłości mógł się dowiadywać. Wkrótce rusza nowa odsłona www.kpsopot.of.pl, na którym będzie klasyfikacja strzelców.

• 0 0

• debiutant-pogon

Stepien w tym meczu nie gral wiec nie mogl strzelic bramki za to Cieslak strzelil dwie a nie jedna jak jest napisane