Wiadomości

stat

Liga szuka rywala dla żużlowców Wybrzeża Gdańsk. Dla kogo "dzika karta"?

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Kluby zainteresowane "dziką karta" na start w I lidze mają tydzień na przysłanie zgłoszeń.
Kluby zainteresowane "dziką karta" na start w I lidze mają tydzień na przysłanie zgłoszeń. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Polski Związek Motorowy ogłosił konkurs na przyznanie "dzikiej karty" do startu w Nice 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2019 w miejsce Stali Rzeszów. Kluby, które zbiorą minimalny budżet wysokości 1,5 mln zł netto, mają czas na zgłoszenia do 11 stycznia. Według naszych informacji, chętnych jednak nie ma. Dlatego nadzieje na przywrócenie do rozgrywek cały czas mają w Rzeszowie, gdzie tak jak Wybrzeże przed sezonem 2015, musieliby zwrócić się o wznowienie procesu licencyjnego.Po odmowie przyznania licencji dla Stali Rzeszów na starty w Nice 1 Lidze Żużlowej zakładaliśmy dwa scenariusze. Pierwszy to rozgrywki dla siedmiu zespołów, a drugi do rozpisanie konkursu dla chętnych zajęcia miejsca klubu z Podkarpacia i kontynuacja formatu dla ośmiu drużyn.

PRZECZYTAJ Z KIM WYBRZEŻE ZMIERZY SIĘ W SPARINGACH

W piątek Polski Związek Motorowy ogłosił konkurs na przyznanie "dzikiej karty". Dotyczy ono zespołów obecnie zgłoszonych do II ligi, które: zagwarantują budżet na sezon 2019 na poziomie 1,5 mln zł netto, występują w polskich rozgrywkach przynajmniej od dwóch lat, nie toczy się wobec nich postępowanie restrukturyzacyjne ani upadłościowe, spełniają wymogi licencyjne PZM.

Według naszych informacji żaden z klubów II ligi nie jest zainteresowany ubieganiem się o "dziką kartę". Na tym szczeblu za rok zobaczymy kluby z Opola, Poznania, Bydgoszczy, Rawicza, Krakowa, Piły, Krosna i być może... Rzeszowa.

SPRAWDŹ DLACZEGO ODMÓWIONO LICENCJI STALI RZESZÓW

Dla Stali brak chętnych na "dziką kartę" może być jednak okazją ku temu, aby odzyskać licencję na I ligę. Klub, który na torze wywalczył awans w minionym roku, musiałby uporządkować sprawy organizacyjno-finansowe i poprosić PZM o wznowienie procesu licencyjnego.

Tak przed sezonem 2015 zrobiło Wybrzeże, gdy jako nowy podmiot przystępowało do rozgrywek II ligi. Ostatecznie gdańszczanie zgodę na start w rozgrywkach otrzymali dopiero w marcu. Udało się dlatego, że klub zdołał osiągnąć długo negocjowane porozumienie z Leonem Madsenem, który czekał na zaległe wypłaty za starty w ekstralidze.

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK RZUTEM NA TAŚMĘ WYBRZEŻE OTRZYMAŁO LICENCJĘ NA STARTY W II LIDZE W 2015 ROKU

Jeśli nikt nie zgłosi się lub nie spełni warunków, by otrzymać "dziką kartę", w Rzeszowie spróbują powalczyć najpierw o licencję, a następnie o ponowne podpisanie umów z zawodnikami, których kontrakty zostały automatycznie rozwiązane po odmowie licencji. W tym gronie są m.in. Greg Hancock czy Linus Sundstroem, którzy mają za sobą starty w Gdańsku odpowiednio w latach 2005 i 2016-17. Nie można jednak wykluczyć, że ostatecznie I liga wystartuje w formacie na siedem drużyn.

Opinie (29) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 31.03.2019 godz. 14:30

Car Gwarant Start Gniezno
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

23%

51 typowań

x

1%

2 typowania

2

76%

168 typowań

TYPUJ!

Aktualna tabela

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
2 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0 0:0 0
3 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 Ostrovia Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
5 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
6 Unia Tarnów 0 0 0 0 0:0 0
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Terminarz

31.03 (nd) godz.14:30 Car Gwarant Start Gniezno typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
06.04 (sob) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów
14.04 (nd) Lokomotiv Daugavpils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
29.08 (śr) godz.17:15 Arge Speedway Wanda Kraków 45:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
28.08 (wt) godz.17:00 Orzeł Łódź 60:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najczęściej czytane