Wiadomości

Ligowiec Roku 2020. Eksperci oceniają cz. 2. Głosuj do północy 24 stycznia

Eksperci - górny rząd od lewej: Andrea Anastasi, Wojciech Grzyb, dolny rząd od lewej: Piotr Wiśniewski, Tomasz Gaszyński.
Eksperci - górny rząd od lewej: Andrea Anastasi, Wojciech Grzyb, dolny rząd od lewej: Piotr Wiśniewski, Tomasz Gaszyński. fot. Trojmiasto.pl, KPRacing

Tylko do północy 24 stycznia trwać będzie głosowanie na Ligowca Roku 2020. Możecie przydzielić 3, 2 oraz 1 punkt, klikając w poniższy link. Po cyklu wywiadów z nominowanymi, zamieszczamy opinie ekspertów na temat nominowanych w kolejności miejsc zajmowanych na półmetku plebiscytu. Jednak już możemy zdradzić, że na niektórych pozycjach zaszły zmiany, a ostanie godziny wyborów w klasyfikacji mogą jeszcze dużo zmienić. Dotychczasowym liderom rekomendacji udzielili: Andrea Anastasi, Tomasz Gaszyński, Piotr WiśniewskiWojciech Grzyb.GŁOSUJ
Ligowiec Roku 2020


Rekomendacje dla nominowanych, którzy na półmetku plebiscytu byli na miejsca 5-8, ale kolejność możecie jeszcze zmienić swoimi głosamiMICHAŁ WINIARSKI, trener siatkarzy Trefla Gdańsk
rekomendacja: ANDREA ANASTASI, były trener Trefla Gdańsk i reprezentacji Polski, obecnie szkoleniowiec Verva Warszawa Orlen Paliwa


Andrea Anastasi
Andrea Anastasi fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl
Michał Winiarski to szczególna postać. Potrafi zapanować nad grupą i stworzyć z niej jedność. Już miał ku temu przesłanki jako zawodnik. Ma w sobie dużą empatię, która jest niezwykle ważna w zawodzie trenera.

Kiedyś zostałem poproszony o opinię, gdy miał zostać asystentem Roberto Piazzy w Skrze Bełchatów. Powiedziałem, że będzie najlepszym wyborem, ponieważ miał ogromną wiedzę i potrafi z niej korzystać. To ogromny dar, na który mało kto może liczyć i właśnie dzięki niemu może być jeszcze lepszy. Podobnie było zresztą później. Dariusz Gadomski zapytał mnie co o nim sądzę, gdy odchodziłem z Trefla. Odpowiedziałem, że to będzie najlepsze rozwiązanie i liczę, że w klubie będzie najdłużej jak to możliwe.

Niesamowicie rozwinął się podczas pracy w Bełchatowie. Zobaczył jak to wygląda od środka, poznał tajniki, spojrzenie na taktykę i doświadczenie. Jego pierwszy sezon w samodzielnej roli był niesamowity i podobnie jest z tym. Jednak wcale mnie to nie dziwi, bo to jest po prostu cały Michał. Jest sobą, ma wszystko to, czego potrzebuje szkoleniowiec, by stawać się lepszym. Jestem pewny, że jeśli nadal będzie podążał tą drogą, to osiągnie bardzo dużo. To jeden z najbardziej perspektywicznych polskich szkoleniowców.

RASMUS JENSEN, żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk
rekomendacja: TOMASZ GASZYŃSKI, wieloletni menedżer legendy polskiego żużla Tomasza Golloba, obecnie menedżer Krystiana Pieszczka


Tomasz Gaszyński
Tomasz Gaszyński fot. KPRacing
Podczas meczów Wybrzeże w minionym sezonie miałem okazję obserwować Rasmusa Jensena nie tylko na torze, ale i w parku maszyn. Mieliśmy okazję trochę porozmawiać także poza zawodami, na przykład nocując w tym samym hotelu, gdy wracaliśmy z meczu. To młody, bardzo sympatyczny człowiek, z którym można porozmawiać o wszystkim i o niczym. Jako sportowiec jest szalenie ambitny, zawsze wkłada pełne zaangażowanie w to, co robi. Nie jest zmanierowany o czym świadczy choćby fakt, że poza sezonem normalnie idzie do pracy, aby dodatkowo zarobić. To się chwali.

W parku maszyn jest otwarty na sugestie innych osób i chętnie korzysta z ich doświadczenie. Słucha, a przy tym wprowadza pozytywną atmosferę. Wielu zawodników preferuje pełną koncentrację podczas zawodów, ale Rasmus promuje luźniejsze podejście. To taki śmieszek, który zawsze stara się pozytywnie wpłynąć na kolegów. W Wybrzeżu wyraźnie się rozpędził, bo w Polsce wcześniej specjalnie nie zaistniał. Na pewno brakuje mu jakiegoś sukcesu indywidualnego, ale wiele jeszcze przed nim.

Zawodników, którzy brylowali za młodu, a później przepadali, trudno zliczyć. Rasmus przypomina mi trochę Jasona Doyle'a, mistrza świata z 2017 roku. Podobnie jak Australijczyk, potrzebował więcej czasu, aby zaistnieć w Polsce. Po drugie zupełnie jak on, jest typem żużlowca, którzy potrzebuje i uwielbia dużo jeździć, najlepiej z cztery razy w tygodniu. Zanim weszły ograniczenia związane z liczbą kontraktów w ligach zagranicznych, podpisywał umowy gdzie się dało i należał do najbardziej zapracowanych zawodników.

DUSAN KUCIAK, piłkarz nożny Lechii Gdańsk
rekomendacja: PIOTR WIŚNIEWSKI, wieloletni piłkarz Lechii Gdańsk, zwycięzca plebiscytu na Najlepszego Ligowca Roku 2014, obecnie asystent w sztabie trenerskim Lechii U-18


Piotr Wiśniewski
Piotr Wiśniewski fot. Ł.Głowala/Trojmiasto.pl
Dusan Kuciak to wiodący piłkarz Lechii Gdańsk. Z pewnością jego dobra postawa przyczyniła się do sukcesów biało-zielonych w ostatnich sezonach, gdyż obronił bardzo dużo groźnych strzałów. Pomagał drużynie też swoim doświadczeniem.

Uważam, że cały czas staje się on jeszcze lepszym bramkarzem. Każdy następny trening, czy mecz pcha go do przodu. Potrafi dobrze pracować i konsekwentnie dążyć do realizacji wytyczonych celów. Za takie podejście otrzymał nagrodę w ostatnim czasie. W Lechii przedłużył kontrakt, a po kilkuletniej przerwie ponownie zagrał w reprezentacji Słowacji i ma szansę pojechać na tegoroczne Euro.

Jednak Dusna trzeba chwalić nie tylko za umiejętności sportowe, ale także charyzmę i umiejętność współpracy z zespołem. Z Dusanem między słupkami można mieć gwarancje, że żaden zawodnik rywali nie pozostanie bez pokrycia. Szczególnie teraz, jak trybuny są puste, wszyscy oglądający mecze w telewizji mogą usłyszeć, to co przy pełnej widowni słyszą tylko piłkarze. Każdy może się przekonać jak dużo od podpowiada kolegom, jak nimi dyryguje i pilnuje porządku w defensywie.

Gdy graliśmy razem, bardo się lubiliśmy. I do dziś nic się w tym względzie nie zmieniło. Gdy się widzimy, już z daleka krzyczymy do siebie. Dusan ma już szacunek i to nie tylko dlatego, że zawsze jest z nim miło. Gdy trzeba, potrafi kogoś solidnie opierdzielić. Jednak zawsze jest to w określonym celu, by na tym skorzystała drużyna.

Oczywiście czasami bywa narwany, w przypływie emocji na boisku zrobi coś dziwnego, czy dostanie kartkę, ale to także pokazuje jak mu zależy, jak jest zaangażowany w grę i drużynę. Od początku, gdy trafił do naszej szatni był istotnym w niej zawodnikiem, liczyliśmy się z jego zdaniem.

Zawsze też stara się bronić zespół, a niekiedy nawet na siebie brać krytykę. Choćby ten zwyczaj, że do wywiadów z dziennikarzami wychodził po przegranych meczach. Wtedy jest najtrudniej, bo trzeba brać niepowodzenie na "klatę" i tłumaczyć się. O wiele łatwiej rozmawiać po zwycięstwach. A gdy było dobrze, to Dusan do wywiadów wysłał innych, by oni mieli satysfakcję.

Na pewno ma dobry charakter oraz jest bardzo rodzinny. O najbliższych cały czas pamięta. Pod meczową bluzę ubiera koszulkę ze zdjęciem rodziny.

MARCIN JANUSZ, siatkarz Trefla Gdańsk
rekomendacja: WOJCIECH GRZYB, były siatkarz Trefla Gdańsk i reprezentacji Polski


Wojciech Grzyb
Wojciech Grzyb fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl
Marcin Janusz poza boiskiem jest otwartą, ułożoną osobą. Lubi uczestniczyć w pogadankach. Spokojny, ale nie wycofany. Inteligentny na boisku i poza nim. Bardzo miło spędza się z nim czas. Lubi różnego rodzaju gry towarzyskie, więc na każdym wyjeździe można było liczyć, że dołączy się do planszówek czy innego rodzaju form wspólnego spędzania czasu.

Marcin to pracowity sportowiec, dzięki czemu osiąga swój wysoki poziom. Wyróżnia się na boisku, analizuje sytuacje oraz odpowiednio ocenia to, kiedy i z kogo skorzysta. Jest biegającym komputerem i widać, że doskonale wywiązuje się z tej roli, bo zarówno poprzedni jak i ten sezon są bardzo dobre w jego wykonaniu.

Jednak warto dodać, że jego pierwszy rok nie był tak imponujące, jak kolejne. Myślę, że to po części robota Michała Winiarskiego. Współpraca spowodowała, że Marcin zrobił krok do przodu. Zaskoczył potencjał, który w nim był, a co więcej - zaczął regularnie wykorzystywać go na boisku.

Sądzę, że obok Fabiana Drzyzgi jest w pierwszej "dwójce" rozgrywających reprezentacji Polski. Gdybym był selekcjonerem, to nie wahałbym się i powołał do kadry. Grzesiek Łomacz prezentuje wysoki poziom, ale Marcin wykonał niesamowitą pracę i moim zdaniem powinien być w "dwójce", która będzie decydować o tym, gdzie będzie dystrybuowana piłka w reprezentacji. Jest w takim wieku, że być może za jakiś czas zostanie "jedynką", ale to zależy od tego, jak długo pogra Fabian i w jakiej dyspozycji będzie, a także jak urośnie konkurencja.

Liderzy na półmetku głosowania? Czy zmienicie coś w czołówce do północy 24 stycznia? Górny rząd od lewej: Michał Winiarski, Rasmus Jensen. Dolny rząd od lewej: Dusan Kuciak, Marcin Janusz.
Liderzy na półmetku głosowania? Czy zmienicie coś w czołówce do północy 24 stycznia? Górny rząd od lewej: Michał Winiarski, Rasmus Jensen. Dolny rząd od lewej: Dusan Kuciak, Marcin Janusz. fot. Trojmiasto.pl


Notowali:

Opinie (14) 2 zablokowane

 • (2)

  dusan kuciak powinien wygrać bez niego to lechia nic by nie osiągnęła. Dla mnie to jest najlepszy bramkarz w nowoczesnej historii Lechii

  • 4 14

  • Nie znam się na nowoczesnej historii

   ale wiem jedno, że w Gdańsku Wszyscy Kibice powinni zawsze głosować tylko na Lechistów

   • 0 13

  • Z nim tez nic nie osiagnela w 2020

   • 5 0

 • Ja stawiam na michała winiarskiego (1)

  Trener, który wniósł bardzo dużo nowej energii w drużynie

  • 11 13

  • Energa jest w Gdańsku tylko jedna

   i jest Ona Sponsorem Lechistów i dlatego na Lechistę należy głosować

   • 0 13

 • No wreszcie jest Lechista.. (1)

  ale dlaczego Lechista nie jest wymieniony na 1-szym honorowym miejscu? > to tyle ode mnie, a teraz oddaje głos mojemu bratu:
  - Ludzie! ja widze że Wy Wszyskie nie głosujeta na Lechiste,, co Łon znaczy się,, ten Lechista Wam zrobił takiego? że Wy nie chceta co by On wygrał. Wy musita zrozumić i naumić sie tego że Lechisty so we w Gdańsku najważnejsze i że tylko dzienki Lechistom o miejscu raczej mieście naszym sie mówi w europie albo i dalej. Wy nie róbta na złość Prezydentowej co Łona na promocje Lechistom daje bo może Wam oberżnąć dotacje i wtedy piniendze zobaczyta jak (że sie nie wyraże) niebo. Oo! - I dlatego lepi Wy głosujta tak jak przystało na prawdziwego Kibica z Gdańska znaczy sie na Lechiste głosujta!

  • 1 17

  • głu ptoku z arki...

   • 1 1

 • Zagłosowałem ! Wyskoczyło mi "Głos oddany - będzie weryfikowany". (1)

  Nie ważne kto głosuje....

  • 0 1

  • "Głos oddany - będzie weryfikowany"

   Wyskakuje, tylko wtedy, kiedy Ktoś wbrew rozsądkowi zagłosował na Kogoś Innego, niż Lechista.. i teraz masz za swoje! - Twoje dane będą teraz bardzo skrupulatnie sprawdzane.. powiedziałbym nawet, że będziesz wręcz "prześwietlony od stóp do głów". I po co Ci, to było?

   • 1 3

 • Tylko Rasmus (1)

  I koniec kropka. Pl

  • 14 4

  • koniec kropka, to inaczej amen

   Powiem Ci szczerze, że nie używałbym słowa "amen" przy tak niebezpiecznym sporcie, jakim jest żużel!

   • 3 1

 • GKS Wybrzeze

  Tylko Rasmus Jensen i pozamiatane,pozdrowienia dla kibicow zuzla.

  • 13 1

 • Gdzie dwóch się bije to i tak B. Balintowa wszystkich pogodzi.

  • 3 9

 • I na co mie było tyle pisać

  co by na lechiste głosować jak i tak mie gdańska ludzkość nie posłuchała. A ićta Wy w pieruna

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Trefla

początek meczu: 03.10.2021 godz. 17:30

GKS Katowice
:
TREFL Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

3%

3 typowania

2

97%

103 typowania

TYPUJ!

Aktualna tabela

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Aluron CMC Warta Zawiercie 0 0 0 0:0 0
2 Asseco Resovia Rzeszów 0 0 0 0:0 0
3 Cerrad Enea Czarni Radom 0 0 0 0:0 0
4 Cuprum Lubin 0 0 0 0:0 0
5 GKS Katowice 0 0 0 0:0 0
6 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0 0 0 0:0 0
7 Indykpol AZS Olsztyn 0 0 0 0:0 0
8 Jastrzębski Węgiel 0 0 0 0:0 0
9 LUK Politechnika Lublin 0 0 0 0:0 0
10 PGE Skra Bełchatów 0 0 0 0:0 0
11 Projekt Warszawa 0 0 0 0:0 0
12 Stal Nysa 0 0 0 0:0 0
13 Ślepsk Malow Suwałki 0 0 0 0:0 0
14 TREFL GDAŃSK 0 0 0 0:0 0

Terminarz

03.10 (nd) godz.17:30 GKS Katowice typuj TREFL Gdańsk
10.10 (nd) godz.14:45 TREFL Gdańsk typuj Aluron CMC Warta Zawiercie
08.04 (czw) godz.17:30 TREFL Gdańsk 0:3 bez publiczności Asseco Resovia LIVE!
03.04 (sob) godz.20:30 Asseco Resovia 3:1 bez publiczności TREFL Gdańsk LIVE!
31.03 (śr) godz.18:00 TREFL Gdańsk 0:3 bez publiczności Verva Warszawa Orlen Paliwa LIVE!

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 03.10.2021 godz. 17:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

45%

67 typowań

x

22%

33 typowania

2

33%

49 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Ryszard Kupidura 10 28 80%
2. Tomasz Muszyński 10 27 80%
3. Piotr Matusiak 10 25 80%
4. Leszek Żelazny 10 24 80%
5. TOMASZ TUCKI 10 24 80%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 9 5 3 1 18:6 18
2 Śląsk Wrocław 9 4 5 0 14:8 17
3 LECHIA GDAŃSK 9 4 4 1 15:8 16
4 Pogoń Szczecin 9 4 4 1 12:7 16
5 Zagłębie Lubin 8 5 0 3 11:12 15
6 Raków Częstochowa 7 4 2 1 14:11 14
7 Jagiellonia Białystok 9 3 3 3 10:11 12
8 Wisła Kraków 9 3 2 4 13:15 11
9 Stal Mielec 9 3 2 4 8:13 11
10 Wisła Płock 9 3 1 5 15:13 10
11 Radomiak Radom 8 2 4 2 8:7 10
12 Piast Gliwice 8 3 1 4 10:10 10
13 Górnik Zabrze 8 3 1 4 9:12 10
14 Legia Warszawa 7 3 0 4 9:9 9
15 Cracovia 8 2 3 3 9:13 9
16 Warta Poznań 9 1 4 4 8:10 7
17 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 8 1 3 4 9:12 6
18 Górnik Łęczna 9 1 2 6 7:22 5

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 9 kolejki:

 • Górnik Łęczna - LECHIA GDAŃSK 0:4 (0:2)
 • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:0 (0:0)
 • Stal Mielec - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
 • Warta Poznań - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
 • Legia Warszawa - Raków Częstochowa 2:3 (1:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 3:1 (0:0)
 • Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1 (2:1)
 • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
 • poniedziałek
 • Piast Gliwice - Cracovia

Terminarz

03.10 (nd) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj Legia Warszawa LIVE!
16.10 (sob) godz.15:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza typuj LECHIA Gdańsk
23.10 (sob) LECHIA Gdańsk Górnik Zabrze
24.09 (pt) godz.18:00 Górnik Łęczna 0:4 LECHIA Gdańsk LIVE!
21.09 (wt) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 1:3 LECHIA Gdańsk LIVE!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
30
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2
60

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane