Lotos - Ostrovia 93:46

Krystian Gojtowski
21 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)

Odniesionym bez większego wysiłku zwycięstwem nad Ostrovią 93:46 (22:10, 25:10, 23:15, 23:11) koszykarki Lotosu Gdynia zakończyły fazę zasadniczą Torell Basket Ligi. Rywalem mistrza Polski w pierwszej rundzie play off będzie Łódzki KS. Już jutro podopieczne Krzysztofa Koziorowicza podejmą MKB Euroleasing Sopron w pierwszym meczu 1/8 finału Euroligi.

LOTOS: Powell 5, Nolan 2, Bibrzycka 16 (6/6 za 2), Chomać 6, Dydek 8 - Pawlak 8 (8 asyst, 3 przechwyty), Janyga 2, Motyl 5, Veselovski 13, Troina 16 (6/8 za 2), Kobryn 8, Stefanowska 4.
OSTROVIA: Grczak 4, Szymańska 8, Przybylak 2, Żurkowska 14, Mądra 14 - Misiek, Banaszkiewicz 4.

Lotos nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem przedostatniego zespołu ligi. Zaczęło się od trzech punktów Agnieszki Bibrzyckiej. Gdy w siódmej minucie gospodynie wygrywały 16:4 (aż 10 pkt. "Biby"), trener Koziorowicz wprowadził do gry zawodniczki rezerwowe.

W 14 minucie na boisko weszła Katarzyna Motyl, która w ubiegłym sezonie grała w Ostrowie.

Krzysztof Koziorowicz, trener Lotosu: - Była okazja dla pogrania szerszym składem, szczególnie jeśli chodzi o młodsze zawodniczki. Mogliśmy przećwiczyć warianty, które ewentualnie zastosujemy w meczu z Sopronem.
Jacek Wawrzyniak, trener Ostrovii: - Lotos walczy o mistrzostwo Polski, my - o utrzymanie. Jestem połowicznie zadowolony z tego, co pokazaliśmy.
Tatiana Troina: - Był to ostatni mecz przed rywalizacją z Sopronem. Był nam potrzebny taki sparing, by spokojnie przećwiczyć pewne rzeczy.
Aleksandra Chomać: - Dla nas ten mecz był sparingiem, ale też przygotowaniem do wtorkowego boju z Sopronem. W spotkaniu z Ostrovią trenowałyśmy zagrywki przygotowywane na Węgierki.
Katarzyna Motyl: - Cieszę się, że mogłam zagrać przeciwko byłym koleżankom, ale sympatie nie miały żadnego znaczenia. Żadnych forów im nie dawałam.
Dominika Górczak: - Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że rywal jest o wiele silniejszy od nas. Potraktowałyśmy to spotkanie jak mocniejszy trening.

18. kolejka.
Meblotap AZS PWSZ Chełm - PZU Polfa Pabianice 59:73 (13:24, 11:28, 20:9, 15:12);
Cybulak 16 - Pantelejewa 19, Cukierki Brzeg - Wisła Can-Pack Kraków 82:69 (20:16, 16:16, 17:13, 29:24); Kędzior 23 - Tyllis 19, AZS Poznań - CCC Polkowice 55:57 (11:7, 13:21, 17:16, 14:13); Ciecierska 18 - Żytomirska 14. Awansem 10 lutego: ŁKS Łódź - TelecomMedia Gorzów Wielkopolski 54:44 (14:10, 9:15, 13:12, 18:7).