Lotos Trefl - Jadar 3:1 w finale

Marta
1 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefla po dwóch sezonach wrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej. W sobotę i niedzielę gdańszczanie gładko pokonali Jadar Radom w trzech setach. W sobotę gdańszczanie triumfowali w Ergo Arenie 25:21, 25:15, 25:16, a w niedzielę 25:18, 25:19, 25:19. Przypomnijmy, że na wyjeździe żółto-czarni wygrywali i przegrywali po 3:2. Tym samym w finale play-off I ligi podopieczni Dariusza Luksa triumfowali 3-1.

Sobota: Lotos Trefl Gdańsk - Jadar Radom 3:0 (25:21, 25:15, 25:16)
Lotos Trefl:
Larreinaga, Macionczyk, Kaczmarek, Świrydowicz, Wilk, de la Fuente, Żurek (libero) oraz Wawrzyńczyk, Edgar.

Jadar: Kałasz, Radomski, Wołosz, Górski, Mikołajczak, Gaca, Kryś (libero) oraz Bucki, Stańczak, Szumielewicz, Terlecki, Kruk.

Dwa pierwsze mecze w Radomiu zakończyły się po 5 setach, nic więc dziwnego, że spodziewano się tak samo wyrównanej walki w Ergo Arenie. Tymczasem w pierwszym meczu gdańszczanie dość szybko i przekonująco rozstrzygnęli sprawę zwycięstwa na swoją korzyść.

Jedynie na początku pierwszego seta Jadar prowadził 1:0, 6:3 i 10:9. Gdańszczanie doprowadzali do remisu jednak nie mogli "przełamać" rywali. Wreszcie udało im się to przy stanie 14:14. Gospodarze zdobyli szybko dwa kolejne punkty, wyszli na prowadzenie 16:14 i nie oddali już go do końca partii, którą wygrali do 21.

Druga i trzecia partia nie przyniosła już tak wyrównanej gry. Gdańszczanie prowadzili od początku, stopniowo powiększając swoją przewagę m.in. dzięki dobrej grze bloku i temu, że rywale popełniali sporo błędów. Ostatecznie drugą i trzecią partię gospodarze wygrali do 15 i do 16.

Niedziela: Lotos Trefl Gdańsk - Jadar Radom 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)
Wilk, Macionczyk, Larreinaga, Kaczmarek, Świrydowicz, de la Fuente, Żurek (libero) oraz Edgar, Szczurek, Ratajczak, Skórski.

Jadar: Kałasz, Radomski, Kruk, Ivarsson, Mikołajczak, Gaca, Stańczak (libero) oraz Bucki, Kryś, Górski, Szumielewicz.

Scenariusz czwartego spotkania pomiędzy Treflem a Jadarem przypominał po części sobotni mecz numer trzy obydwu ekip. W pierwszym secie również goście wyszli jako pierwsi na prowadzenie, było 3:0 dla Jadaru. Gdańszczanie jednak o wiele szybciej doszli gości niż w sobotę. Doprowadzili do remisu 3:3 i 6:6 a później szybko odskoczyli rywalom na 10:7.

Jadar jeszcze raz skontrował doprowadzając do remisu 11:11 ale od tego czasu gdańszczanie już nie wypuszczali prowadzenia z rąk i wygrali do 18.

Już tylko dwa wygrane sety dzieliły gdańszczan od powrotu do ekstraklasy i w przeciwieństwie do minionego sezonu siatkarze Trefla nie wypuścili takiej okazji z ręki. W dwóch, podobnych pod względem przebiegu setach prowadzili od początku do końca i dwa sety wygrali w identycznych rozmiarach do 19.
Marta

Opinie (69) 3 zablokowane

• Gratulacje !

Gratulacje ! Brawo Darek ! Poukladales ta druzyne. Super sprawa !

• 44 1

• ola (7)

To powinna być (obok zwycięstwa Trefla nad Zgorzelcem) główna wiadomość sportowa weekendu

Wielkie gratulacje dla trenera i drużyny.