Lotos gra dalej

3 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)

Tradycji stało się zadość. Koszykarki Lotosu są ponownie drużyną, która z polskich najdłużej walczy na parkietach Euroligi. Gdy Wisła Can-Pack Kraków poddała się po dwóch meczach CJM Bourges, przegrywając w piątek u siebie 53:68, gdynianki wyrównały stan rywalizacji z MiZo Pecs. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza wygrały przy ul. Olimpijskiej 79:66 (13:10, 22:20, 23:16, 21:20). Trzecie, decydujące o awansie do ćwierćfinału starcie, odbędzie się 8 lutego na Węgrzech.

LOTOS: Bibrzycka 18 (4x3), Kobryn 15, Sarenac 13, Newton 11, Johnson 3 oraz Pawlak 10 (2), Leciejewska 8, Ryukhina 1.

PECS: Ivanyi 19 (1), Johnson 17, Dapo 5 (1), Ivkovicne Beres 4, Branzova 2 oraz Bujdoso 7 (1), Fegyverneky 6, Vajda 3, De Oliveira 2, Lisina 1.

Sukces gdynianek jest w pełni zasłużony. Tym cenniejszy, gdyż odniesiony bez Gordany Kovacevic, która trzy godziny przed grą zgłosiła niedyspozycję zdrowotną. Węgierski zespół, który we wtorek u siebie wygrał różnicą aż 30 punktów, w piątek ani razu nie uzyskał nawet prowadzenia. Rejestr zdobyczy punktowych otworzyły Ewelina Kobryn i Temeki Johnson. Jednak w inauguracyjnej kwarcie gospodynie przede wszystkim świetnie broniły. Dość powiedzieć, że rywalki zdobyły zaledwie 10 punktów. Zupełnie niewidoczna była najskuteczniejsza koszykarka pierwszego pojedynku, Albena Branzowa. Bułgarka jedynego kosza zdobyła w 27. miunucie!

Na początku drugiej kwarty wydawało się, że Lotos zmiażdży przyjezdne. Po siedemnastu minutach miejscowe prowadziły już 33:20! Niestety, tuż przed przerwą przewaga stopniała do pięciu punktów (30:35), a byłoby jeszcze gorzej, gdy na zakończenie tej połowy Anna Vajda nie zmarnowała obu rzutów wolnych.

Po zmianie stron na parkiecie rządził Lotos. Dobra gra środkowych, jak zawsze skuteczna Agnieszka Bibrzycka przyczyniły się do szybkiego odskoku na 50:37. W ostatniej odsłonie rywalki zdołały się zbliżyć jedynie na odległość ośmiu punktów (58:50).

Co ciekawe po spotkaniu obaj szkoleniowcy byli... zadowoleni. - Lotos nas niczym nie zaskoczył. U siebie gramy znacznie lepiej i to my wygramy trzeci mecz - zapewniał Laszlo Ratgeber, węgierski szkoleniowiec. - Taka totalna klapa, jaką była przegrana w Pecsu, nie może nam się już więcej zdażyć. Dziś wygraliśmy głównie dzięki obronie na całym boisku. Na Węgry też pojedziemy z nadzieją na sukces - podkreślał trener Koziorowicz, który w piątym roku pracy w Gdyni odniósł 150 zwycięstwo!

Przy okazji meczu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar katastrofy budowlanej w Chorzowie. Ze sprzedaży kalendarzy i piłek z autografami koszykarek uzyskano 859 złotych.

kasy na ten bezsens - ta drużyna to wstyd dla Gdyni..

LOTOS - SKIERUJ KASĘ NA ARKĘ GDYNIA!! 10.000 fanatyków na każdym meczu!

KOSZA DO KOSZA!

• 0 0

• do tego wyżej

jak nie wychylasz się od kompa i nie widzisz, jak wygląda świat to nie zabieraj głosu gówniarzu. Nie tylko dla twojej wiadomości w piątek na meczu koszykarek było ponad 1000 osób

• 0 0

• Do kolesia ARKA GDYNIA

Nie rób wstydu prawdziwym kibicom Arki,
    a Lotos to ty zostaw w spokoju, on nie chce finansować Arki

• 0 0

• Szczerze nie lubie babskiej koszykówki, ale to co zrobiły te dziewczyny to tylko mozna powiedzieć "Czapki z głów". Brawo młode i ambitne, pokazały, że potrafią wygrywać z najlepszymi!!

• 0 0

• WYGRANA LOTOSU

AGONIA PRZEDLUŻONA DO KOLEJNEGO,OSTATNIEGO SPOTKANIA.
    LOTOS-KONIEC!!!

• 0 0

• KOSZA DO KOSZA

• 0 0

• do kolesia z Arki

sory ale kazdy twoj komentarz wyglada tak samo:/ wiec albo sie nie wpisuj albo wymysl cos bardzoej orginalnego!!!tylko to potrafisz napisac ze jeste 100 lesnych dziadkow(a ciekawe skad takie wnioski??)a Lotos i tak nie bedzie sponsorowal Arki jak juz to Lechie bo to wkoncu Gdansk!!

• 0 0

• kibic

SORRY!!!! a nie sory

tępaku - bierz się do nauki dziaciaku!!!

• 0 0

• Lotos nie bedzie sponsorował ani Lechii ani Arki, ich piłka nozna nie interesuje.

• 0 0

• spoko

dzieciaku?? a skad ty mozesz wiedziec ile ja mam lat??;/ a to cytat z dziennika baltyckiego "Sędziowali: Diergiej Bulanow (Rosja) i Carlos Mateus (Francja). Widzów:1400.
    " widzisz czyli jednak nie 100!!! a co do sponsorowania pilki noznej to podalam ta bardziejprawdopodobna wersje jesli juz mialo by cos takiego miejsce