stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lotto Junior Tennis Cup (4 opinie)

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Sopocki Klub Tenisowy oraz Polski Związek Tenisowy organizują turniej Super Masters "Lotto Junior Tennis Cup" 17-19 lipca 2013 roku na sopockich kortach przy ulicy Ceynowy 5.

W turnieju weźmie udział 8 najlepszych polskich Juniorów w tenisie ziemnym - nadzieje polskiego tenisa. Mamy olbrzymią nadzieję, że magia Sopockich kortów oraz legenda wielkich tenisowych pojedynków, które odbywały się na kortach SKT będzie dobrą inspiracją dla nowego pokolenia polskich tenisistów.

Zawodnicy będą walczyć o stypendia tenisowe ufundowane przez partnera strategicznego turnieju Totalizator Sportowy Lotto, w wysokości:
1. miejsce 9 000 zł
2. miejsce 6 000 zł
3. miejsce 4 800 zł

Patronat nad turniejem "Lotto Junior Tennis Cup" objął Prezydent Sopotu pan Jacek Karnowski.

Do udziału w turnieju zostali zaproszeni następujący zawodnicy:
Kamil Gajewski
Karol Drzewiecki
Michał Nispoń
Jan Zieliński
Piotr Łomacki
Szymon Walków
Adrian Kowalski
Maksymilian Raupuk

Komunikat organizatora:

Nawiązując do wypowiedzi Jerzego Janowicza na Facebooku z dnia 18 lipca 2013 roku pragniemy Państwa zapewnić, że nastąpił błąd w komunikacji pomiędzy organizatorami turnieju Sopockim Klubem Tenisowym oraz Polskim Związkiem Tenisowym a Jerzym Janowiczem seniorem.

Z przykrością informujemy, że zaplanowany na 19 lipca mecz pokazowy z udziałem Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota, Marcina Matkoweskiego oraz Mariusza Fyrstenberga nie odbędzie się.

Przy tej okazji również pragniemy podkreślić, że najważniejszym wydarzeniem jest sam turniej "LOTTO Junior Tennis Cup", który od wczoraj, 17 lipca, odbywa się na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego. Pragniemy przypomnieć, że ośmiu najlepszych polskich juniorów, nadzieje polskiego tenisa, walczy o stypendia tenisowe, które mamy nadzieję, wspomogą ich karierę sportową.

Wizyta Jerzego Janowicza z całą pewnością byłaby dodatkową cenną nagrodą dla finalistów turnieju "LOTTO Junior Tennis Cup". W ten sposób mieliby okazję zmierzyć się z ich starszym i doświadczonym kolegą - bohaterem tegorocznego Wimbledonu. Bardzo żałujemy, że nie będą mieli takiej szansy na sopockich kortach.

Sopocki Klub Tenisowy, który na swoich kortach wielokrotnie gościł gwiazdy światowego tenisa, takie jak Skonecki, Ferrer czy Nadal, jest zawsze otwarty i mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję spotkać się na naszych kortach z Jerzym Janowiczem, Łukaszem Kubotem, Marcinem Matkowskim oraz Mariuszem Fyrstenbergiem, którzy niejednokrotnie grali w naszym klubie.

Jerzemu Janowiczowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a deblistom życzymy sukcesów na turnieju w Hamburgu i trzymamy kciuki!

Jednocześnie pragniemy przeprosić wszystkich miłośników tenisa!Swoją obecność w dniu finału turnieju "Lotto Junior Tennis Cup", 19 lipca 2013 roku, zapowiedzieli bohaterowie tegorocznego Wimbledonu, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, a także nasi wspaniali debliści Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg, uczestnicy niejednego wielkoszlemowego finału.

Misją turnieju jest:
- wspieranie młodych talentów tenisowych
- promowanie tenisa w Polsce
- promowanie aktywnego trybu życia

Organizatorzy zapewniają, że impreza ta jest zapowiedzią powrotu Wielkiego Tenisa na sopockie korty. Już w 2014 roku planowana jest organizacja turnieju Challenge z pulą nagród 100 tysięcy € + hospitality.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy na dwie konferencje prasowe, które odbędą się:

18 lipca - z udziałem prezesa SKT Bartłomieja Białaszczyka, prezesa PZT Krzysztofa Suskiego , Prezydentem Sopotu pana Jacka Karnowskiego, przedstawiciela Zakładów Sportowych Lotto oraz jednego z zawodników turnieju "Super Masters". Konferencja ta odbędzie się na terenie kortów SKT. Godzina spotkania zostanie potwierdzona.

19 lipca - z udziałem Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota, Marcina Matkowskiego, Mariusza Fyrstenberga, prezesa SKT, prezesa PZT, Prezydenta Sopotu, prezesa Zakładów Sportowych Lotto oraz finaliści turnieju Super Masters "Lotto Junior Tennis Cup". Konferencja odbędzie się na korcie centralnym w piątek po meczu pokazowym.

Program Turnieju:
I dzień: środa, 17.07.2013
8 meczy w godzinach popołudniowo-wieczornych - godziny rozgrywek: 16-22
II dzień: czwartek, 18.07.2013
8 meczy w godzinach popołudniowo-wieczornych - godziny rozgrywek: 16-22
III dzień: piątek, 19.07.2013
2 mecze:
- gra o trzecie miejsce, godzina 13.00
- finał, godzina 15.00

Wstępny program imprezy poturniejowej z udziałem Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota, Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga:

17:00 - Klinika - zabawy z dziećmi- nauka serwisu z Jerzym Janowiczem, Łukaszem Kubotem, Marcinek Matkowskim oraz Mariuszem Fyrstenbergiem - kort centralny
17:30 - Sesja z autografami + zdjęcia z dziećmi
18:00 - Rozdanie nagród dla finalistów turnieju Super Masters "Lotto Junior Tennis Cup"- czeków za pierwsze 3 miejsca - nagrody będą wręczać: prezes Lotto, SKT, prezydent Jacek Karnowski w asyście Jerzego Janowicza, Marcina Matkowskiego, Mariusza Fyrstenberga
18:15 - Rozgrzewka Jerzego Janowicza i Marcina Matkowskiego przed meczem pokazowym, rozgrzewkę poprowadzą: Prezes Lotto, SKT i PZT oraz prezydent Jacek Karnowski
18:25 - Mecz pokazowy deblowy: Jerzy Janowicz z finalistą turnieju "Lotto Junior tenis Cup" przeciw Łukaszowi Kubotowi + finalistą turnieju "Lotto Junior Tennis Cup" -(Mariusz Fyrstenberg jako, że jest kontuzjowany będzie sędzią spotkania)
19:00 Losowanie wśród publiczności dwóch widzów, którzy wyjdą na kort centralny, żeby móc poodbijać piłkę z Jerzym Janowiczem, Łukaszem Kubotem, Marcinem Matkowskim oraz Mariuszem Fyrstenbergiem
19:20 - Konferencja prasowa na korcie centralnym
20:00 - Player's'Party - pod patronatem Totalizatora Sportowego Lotto - na terenie SKT

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • 8 najlepszych juniorów???

  A gdzie Mistrz i Wicemistrz Polski????

  • 3 0

 • Przyjaźń z Karnowskim

  Jaki ten świat dziwny!
  Do niedawna władze SKT nienawidziły się ( z wzajemnością) z Prezydentem Sopotu a tu proszę od jakiś 3 lat istna sielanka.. TYlko, że wielki tenis od czasów sielanki jakoś uciekł z Sopotu...
  Szkoda, ale tak to jest gdy własne interesy przedkłada się nad dobro ogółu

  • 2 0

 • kłamstwo

  Moi Drodzy!

  Niestety odnowiła mi się kontuzja bicepsa.
  Jeśli chodzi o mecz pokazowy w Sopocie, to dowiaduję się o tym od Was. Żadne rozmowy na ten temat nie były prowadzone i nie zamierzam się tam jutro pojawić.

  Pozdrawiam, JJ
  oto co napisał Janowicz na oficjalnym profilu na facebooku, program kłamliwy jak Karnowski
  Dear All!

  Unfortunately, the biceps injury is back.
  As for the exhibition in Sopot - actually I got that news from you. No talks were conducted and I'm not going to appear there tomorrow.

  Regards, JJ

  • 2 0

 • kto to Kubota?

  A kto to jest Łukasz Kubota?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08.12 g.18.00
Dynamo Kursk
08.12 g.19.00
Sporting Lizbona
10.12 g.19.30
Zagłębie Lubin
11.12 g.17.00
Enea AZS Politechnika Poznań
11.12 g.17.00
Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz
05.12 g.19.00
Energa Toruń
05.12 g.14.45
Asseco Resovia
05.12 g.12.40
Stomil Olsztyn
04.12 g.20.00
Raków Częstochowa
04.12 g.17.00
CTL Zagłębie Sosnowiec