MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów Katowice 3:2. Zwycięski gol 6 sek. przed końcem

Michał Rudnicki
4 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Drugie zwycięstwo gdańszczanom zapewnił strzał Josefa Vitka na sześć sekund przed końcem trzeciej tercji Drugie zwycięstwo gdańszczanom zapewnił strzał Josefa Vitka na sześć sekund przed końcem trzeciej tercji

MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) w drugim meczu o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. W rywalizacji do czterech wygranych zespół trenera Andrieja Kowaliowa prowadzi już 2:0. Zwycięstwo gdańszczanom na sześć sekund przed końcem trzeciej tercji zapewnił Josef Vitek.

0:1 Stokłosa as. Musioł 13:11
1:1 Rompkowski as. Pesta 13:54
2:1 Rompkowski as. Bilcik, Vitek 17:15 5 na 4
2:2 Parzyszek as. Parizek, Jaros 23:47
3:2 Vitek as. Kantor 59:54

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Kalinowski; Rompkowski, Wachowski - Strużyk, Pesta, Marzec; Dolny, Leśniak - Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Wrycza, Szczerbakow - Różycki, Skutchan

Anteo Naprzód Janów: Spesny; Musioł, K. Charousek - J. Charousek, Adamus; Zielosko, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra; Kosakowski, Sarna - Gryc, Słodczyk, Rajski; Piper, Kurz - Pohl, Stokłosa

Zobacz decydującego gola na 3:2 Josefa Vitka

W pierwszym meczu o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze MH Automatyka wygrała 4:3. Po pierwszej tercji, wygranej przez gdańszczan 3:1, wydawało się, że gospodarze odniosą łatwe zwycięstwo. Goście doprowadzili jednak do wyrównania, a decydującą bramkę na siedem minut przed końcem zdobył Petr Polodna.

ZOBACZ, JAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY MECZ MH AUTOMATYKA - ANTEO NAPRZÓD

W drugim spotkaniu hokeiści MH Automatyki już na początku mieli okazję do gry pięciu na trzech. Za sprawą kar dla Igora SarnyMarka Indry przez blisko minutę grali w podwójnej przewadze, jednak nie byli w stanie pokonać bramkarza gości. W 14. minucie skapitulował za to Tomasz Witkowski, którego po szybkim ataku przechytrzył Michał Stokłosa. Na odpowiedź gdańszczan nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 43 sekundy później do bramki gości trafił Maciej Rompkowski, któremu asystował Filip Pesta. W 17. minucie za spowodowanie upadku przeciwnika na ławkę kar zjechał Dawid Zielosko i tym razem gospodarze wykorzystali swoją przewagę. Vlastimil Bilcik dograł gumę pod bramkę, a z bliskiej odległości do siatki ppnownie trafił "Rompek".

Na początku drugiej tercji za spowodowanie upadku przeciwnika do boksu zjechać musiał Pesta. Pod bramką Witkowskiego raz po raz robiło się gorąco, ale tę grę w osłabieniu udało się gdańszczanom wybronić. Jednak 11 sekund po zakończeniu kary Tomas Parizek dograł pod bramkę do Adriana Parzyszka, a ten posłał krążek do bramki. W dalszej części tercji przewagę osiągnął Anteo Naprzód. Hokeiści MH Automatyki mieli wprawdzie swoje szanse, ale remis po dwóch tercjach był sprawiedliwym rezultatem.

Po czterech minutach trzeciej odsłony, kiedy gdańszczanie grali w przewadze, gościom przyznany został rzut karny za faul Krzysztofa Kantora na Indrze. Witkowski obronił jednak strzał Mateusza Adamusa. W dalszej części tercji sporo było ostrych starć i wykluczeń. Dopiero na trzy minuty przed końcem na lód mógł powrócić Jan Steber, który otrzymał karę 2+10. Zdecydowanie więcej szans stwarzali sobie goście, a na miano bohatera meczu pracował Witkowski, który raz po raz efektownymi interwencjami ratował swój zespół. Niespełna dwie minuty przed końcem spotkania Parizek wystrzelił krążek poza lodowisko, za co zjechał na ławkę kar. Gdańszczanie rzucili się do ataku, by wykorzystać tę przewagę. Po kilkunastu sekundach Steber nie trafił w dobrej sytuacji, ale sześć sekund przed końcem MH Automatyka dopięła swego. Kantor podał do Josefa Vitka, ten oszukał obrońcę i strzelił do bramki, wprawiając w euforię ponad 1500 kibiców.

Po dwóch meczach w Hali Olivii MH Automatyka prowadzi już 2:0. Rywalizacja o utrzymanie w PLH toczona jest do czterech zwycięstw. Następne dwa spotkania rozegrane zostaną w Katowicach 10 i 11 marca.

• Pytanko (6)

Nie było mnie na meczu co takiego zrobił Młody Skutchan ze każdy się tak nad nim pastwi?

• 0 2

• (4)

Stracił równowagę z przeciwnikiem i padł na lód. Zamiast natomiast wstać i pomóc reszcie zespołu to wolał leżeć na lodzie i okładać rywala po ryju. No debil. Nie była odgwizdanej kary bo nie było kary - proste. Należy wtedy wstać i grać a nie jak dziecko zaczepiać i łapać kary, osłabiając przy tym drużynę. Ani on świetny na lodzie, ani żaden z niego wielki kozak. Bez sensu kara. Solo to by go chłop z Janowa wyjaśnił, kozaczka. Jestem kibicem gdańskiego hokeja, ale głupoty to ja nie uszanuję.

• 10 3

• (2)

Niestety beznadziejny ma sezon, ojciec powinien go wziąć na miesiąc i pokazać jak się gra w hokeja bo narazie oprócz numeru i wyglądu nie maja nic wspólnego. W Defensywie miernota a w strzelaniu jeszcze wiekszą, trener miał słusznie do niego pretensje. Jeśli PZHL zrealizuje swoję plany i aby grać jako Polak trzeba będzie mieć polski paszport i nie wystarczy ilość lat granych w polskiej lidze, Skuter będzie musiał grać jako obcokrajowiec to ja dla niego miejsca w składzie u nas nie widzę. Szkoda bo liczyłem że będzie grał tak jak jego ojciec długie lata w Gdańsku. Trzeba zawodników dopierać pod względem przydatności dla drużyny a nie patrzeć na sentymenty

• 2 0

• Wydaje mi się, że chciał wstać, ale koleś z Naprzodu bardzo nie chciał z niego zejść, stąd ta szarpanina.

• 3 0

• Obrońca z Janowa uwalił się na nim na lodzie a ten nie mogąc wstać wymierzył mu kilka ciosów.

• 2 2

• (2)

Czy drugą bramkę zdobył Rompkowski, czy tak jak mówił spiker i jak jest na hokejnecie - Polodna?

• 4 0

• (1)

Rompkowski zbił strzał Bilcika

• 11 1

• W sumie obaj zbijali strzał i ciężko wyczuć który to zrobił.

Tak wygląda to na skrócie meczu.

• 0 0

• (4)

Skuter weź ty chłopie zdaj sprzęt i odejdź czym prędzej. Nikt za tobą płakać nie będzie.

• 22 12

• A skąd wiesz że nikt? Pytałeś 2 tysięcy kibiców?

Mamy w narodzie jakiś dziwny zwyczaj wypowiadania się "za wszystkich". No bo skoro ty ze szwagrem tak myślisz, to znaczy że już wszyscy.

Skuter rok temu grał dużo lepiej, czyli potencjał ma. A jest młody więc wahania formy też ma.
      A decyzję i tak podejmie trener.

• 2 0

• (2)

A co gwiazdor znowu wyczyniał bo nie zauważyłem?

• Sugestia do Zarządu (6)

Jeśli się utrzymamy, pierwsza zmiana powinna dotyczyć przygotowań. Profesjonalne kluby przygotowują się latem Z TRENEREM już od czerwca/lipca. Zostawienie tego na głowach hokeistów jak widać nie sprawdza się. Nie każdy miał wystarczająco samozaparcia, aby katować się w czasie wakacji. I teraz mamy tego efekty.
    Utrzymać się, wyciągnąć wnioski i od września OGIEŃ!

• 20 8

• Ku pamięci! (5)

Chyba do połowy wakacji ciągnęła się sprawa czy wystartujemy czy nie....

• 25 0

• (2)

No nie do końca tak było.... Na lód wyszli 2 tygodnie później niż np Orlik tylko trzeba pamiętać że Orlik grał przez cały sezon praktycznie na 3 piątki a zdarzało się często że mieli tylko 5 obrońców a mimo to pod koniec sezonu wyglądali znacznie lepiej przygotowani od nas. Niestety też uważam iż motorycznie jak i wydolnościowo sił starczyło nam do końca roku...Jeśli się utrzymamy to trzeba przygotowywać się jak reszta zespołów pod okiem trenera a nie liczyć że zawodnicy sami się przygotują. Jastrzębie już w maju zaczynają przygotowania pod okiem Kalabera hmmm a u nas ja będzie w tym roku?

• 5 0

• (1)

Zanim zawodowiec wejdzie na lód ma za sobą 2 tygodnie urlopu, a wcześniej 4-6 tygodni katowania na sucho pod okiem trenera.

• 3 2

• No i właśnie tego niektórym naszym zabrakło.
            Teraz ma być inaczej.

• 1 0

• (1)

Dokładnie. Licencja na grę w PLH wymaga budżetu 2 mln. Taka Polonia Bytom właśnie dostała od miasta ponad 1 mln zł. Ciekawe ile i kiedy dostanie PKH? Ostatnio to chyba było 450 tys.?

• 10 0

• Doskonale pamiętam jak było w wakacje. Dlatego to tylko sugestia.

• 4 0

• Jooosef Viiiitek !!! - Egzekutor (4)

• 38 1

• (3)

Brawa, niemniej widać, że zgubił trochę formę.

• 16 4

• (2)

Dość ostrą grypę przeszedł, to jednak osłabia. A najmłodszy przecież nie jest.
        Za tydzień powinno być lepiej :)

• 11 0

• grypę (1)

jednodniowa gorączka? Od kilku sezonów w decydujących meczach nic nie gra spytajcie w Tychach.

• 1 1

• Taaaa, ty akurat wiesz.

• 0 0

• Wyjazd do Katowic (1)

ZAPRASZAMY NA WYJAZD NA 3 MECZ PLAY OUT! ZAPISY WE WTOREK I CZWARTEK 18-19 W RESTAURACJI LUDOVISKO !

• 5 0

• bardzo dobry pomysł - trzeba się wybrać.... koniecznie!

• 4 0

• Wczoraj "wymęczyli" a dziś "wyszarpali" :) (2)

Kochana redakcja ;)

Tak czy owak dwie wygrane są faktem.
    Teraz coś trzeba ugrać w Janowie.

Brawo za wczoraj i dziś!!! Walka była ciężka ale zwycięska :) I o to chodzi :)

ps - trzeba zgłosić do PZHL żeby więcej sędziów dali, bo czterech też nie ogarnia. Wczoraj było słabo, ale dziś to już sędziowska parodia...

• 14 0

• (1)

Marczuk główny, to czego się spodziewałeś? :)

• 6 0

• Po Marczuku?
        Tego co zwykle, czyli że będzie sędziował od czapy. Czego nie zobaczy to sobie wymyśli :D

• 3 0

• Sędzia.... (5)

Sędziowie jak zawsze dopisali... W pewnym momencie Janów miał 6 zawodników na lodzie a pajace odgwizdali spalonego i brak kary. To jest jakaś paranoja!!!

• 15 0

• (3)

Akurat wtedy sześciu nie było zawodnik był w strefie zmian i nie brał udziału w grze

• 1 0

• (1)

Ale ten co wyjechal z boksu przejal chyba gume i wtedy powinno zostac zagwizdane 6

• 5 0

• Chyba robi duża różnica. Akurat nie przejął krążka. Przejął też jest różnica niż dotknąć

• 0 2

• Wcale że nie... Zawodnik zjeżdżajacy podniósł kij że zjeżdża i i nagle miał krążek pod kijem to zaczął grać a w tym czasie wyjechał kolejny i przez chwilę grali 6 mimo braku kontaktu tego zawodnika jechał już w stronę krążka i za długo trwała ta zmiana.

• 5 0

• Do tego raz gdy była sygnalizowana kara nasz został jeszcze dwa razy sfaulowany i nic, parę wątpliwych spalonych (w tym raz gdy nasz wjechał w tercję mając krążek cały czas przed sobą), "faul" Stasiewicza, gdy koleś przewrócił mu się pod nogami i gwizdnęli "rzucenie na bandę"... Ciągłego walenia kijem przez Janów to nawet nie ma co opisywać.