MH Automatyka podejmuje Tauron GKS

5 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Petr Polodna miał idealną okazję, aby w 60. minucie meczu doprowadzić do remisu. Nie trafił jednak do pustej bramki Unii. Petr Polodna miał idealną okazję, aby w 60. minucie meczu doprowadzić do remisu. Nie trafił jednak do pustej bramki Unii.

MH Automatyka przegrała po zaciętym pojedynku w hali "Olivia" z Unią Oświęcim 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) w 27. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Po dwóch remisowych tercjach, w trzeciej trafił jedynie Peter Tabacek, który wykorzystując jedyną w meczu grę w przewadze, zapewnił Unii zwycięstwo. W niedzielę, o godz. 13:15 MH Automatyka zagra kolejny mecz przed własną publicznością, tym razem z Tauron GKS Katowice. Wstęp w cenie 15 i 10 zł. Gdańszczanie chcą poprawić się po porażce z Unią, która w tabeli dogoniła ich już na punkt.

Bramki
1:0 Steber as. Polodna 03:15
1:1 Tabacek as. Kasperli, Haas 16:56
1:2 Haas as. Kasperlik 20:44
2:2 Bilcik as. Samusienka 34:18
2:3 Tabacek as. Gębczyk, Gabryś 5 na 4 42:42

MH AUTOMATYKA: Gorodecki - Bilcik, Lehmann; Mund, Maciejewski; Dolny, Wysocki; Kantor - Steber, Polodna, Vitek; Szczerbakow, Stasiewicz, Samusienko; Skutchan, Pesta, Marzec; Różycki, Wrycza

Unia: Fikrt - Vosatko, Bezuska; Gębczyk, Gabryś; Saur, Paszek - Piotrowicz, Danecek, Kowalówka; Haas, Tabacek, Kasperlik; Wanat, Rufer, Wojtarowicz; Iwaniak, Krzak, Lacheta

Po przerwie świąteczno-noworocznej hokeiści wrócili na taflę. MH Automatyka odpoczęła niemal dwa tygodnie przed meczem z Unią Oświęcim. Rywale są tuż za gdańszczanami w tabeli Polskiej Hokej Ligi, dlatego też trzy punkty były ważne tak dla jednych, jak i drugich. Gospodarze musieli radzić sobie bez Mateusza Strużyka. Napastnik doznał zwichnięcia barku podczas meczu z Jastrzębiem (porażka 1:3) i czeka go jeszcze około trzech do czterech tygodni przerwy.

Mecz od początku był zacięty, choć nie brakowało na lodzie chaosu. Już w 4. minucie Jan Steber miał przed sobą pustą bramkę, ale fatalnie przestrzelił. Za chwilę jednak Petr Polodna ponownie wyłożył mu krążek i tym razem już się nie pomylił. Gdańszczanie wyszli szybko na prowadzenie, ale po chwili zostali zepchnięci do defensywy. Ponownie w bramce MH Automatyki stanął Maksim Gorodecki i szybko musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami. Z drugiej strony świetnie uderzył Josef Vitek, ale krążek trafił jedynie w poprzeczkę.

Goście dopięli swego w 17 min. Najpierw nieskuteczny strzał oddał Martin Kasperlik lecz z dobitką pospieszył Peter Tabacek i na tablicy pojawił się remis 1:1. Tercję strzałem zakończył Dawid Maciejewski i trafił... w rywala.

Drugą część gry to hokeiści Unii rozpoczęli od mocnego uderzenia. Kasperlik zaliczył przechwyt, podał do Radima Haasa, a ten spokojnie umieścił krążek w bramce (1:2). W kolejnej minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie - Tabacek trafił w słupek. MH Automatyka obudziła się w 23. min, ale na wyrównanie fani musieli czekać aż do 37. min. Wówczas Michaił Samusienko, atakując od tyłu bramki trafił w słupek, ale do krążka najkrótszą drogę znalazł Vlastimil Bilcik i zdobył drugą bramkę dla MH Automatyki.

W 42. min. sędziowie po raz pierwszy wysłali hokeistę do strefy kar. Był nim Yannick Mund. Jak się później okazało, był to kluczowy moment spotkania. Goście świetnie rozegrali grę w przewadze, a mocny strzał Tabacka znalazł drogę do bramki. MH Automatyka miała jeszcze ponad 17 min, aby doprowadzić do remisu, ale to goście stwarzali sobie więcej sytuacji z ataku. Dobrze w bramce spisywał się Gorodecki dając kolegom nadzieje na korzystny wynik. W 60. min. drużynę, jak i kibiców mógł ucieszyć Polodna, ale nie trafił do pustej bramki.

W niedzielę o godz. 13:15 podopieczni trenera Kowaliowa zagrają z wyżej notowanym Tauronem GKS Katowice. Gdańszczanie są zdeterminowani, aby powetować sobie piątkową porażkę z Unią. Dzięki niej zespół z Oświęcimia dogonił ich bowiem na jeden punkt w tabeli PHL.

11 SMS Katowice 20 0 0 0 20 18:156 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL, który kończy sezon po 20 spotkaniach.
Tabela wprowadzona: 2018-01-05

Wyniki 27 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Unia Oświęcim 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
  • Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:0, 0:1 k)
  • GKS Tychy - PGE Orlik Opole 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
  • TMH Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
  • Anteo Naprzód Janów Katowice - Tauron KH GKS Katowice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Opinie (69) 1 zablokowana

• Początek II tercji, woda na lodzie, guma staje w miejscu a sędzia każe grać. (2)

I w sumie z przypadku tracimy gola.

Kostecki przycina na mrożeniu?

• 8 0

• Kibica

Tobie na pewno przycina na rozumie , pewno i nie tylko skoro take brednie wypisujesz pewno za to ze jest ciepło tez wina grubego . A tak na marginesie dziś niech nastawią ,maszynownie o 4 c więcej bo przyjdzie, nas 3500 tys i zrobi się gorącą.

• 0 0

• wina sędziów że pozwolili grać i nie sprawdzili lodowiska, niestety jak marczuk jest w Gdańsku to zawsze jakieś cyrki się dzieją.

• 8 0

• No Panowie dzisiaj transmisja w tv cala Polska bedzie ogladac wypadalo by wstydu nie przyniesc. Do boju Stocznio!

• 6 0

• Katowice męczyły się z Janowem więc jeśli naszym do jutra nogi odżyją to szansa jest. (2)

13.15 dość nietypowa godzina meczu, to też może mieć wpływ na grę. Bez obiadu na lód.

Kiedyś (np. w sezonie gdy grał u nas nieodżałowany Wiktor Karaczun) mecze niedzielne Stoczni w Olivii były o 11.30. Ale przez ostatnie naście lat przed 17-tą się raczej nie grało.

• 8 0

• Ciekawostka - syn Wiktora urodził się w Gdańsku.

• 1 0

• Pamietam Wiktora za szczeniaka, zrobił na mnie ogromne wrażenie, zawodnik który swoja determinacja potrafił przechylić losy spotkania. Swoją drogą jego syn gra teraz w DEL2 ale jest wypożyczony z pierwszoligowego Wolfsburga, wiec co geny hokejowe to geny hokejowe.

• 4 0

• (3)

Walka o utrzymanie z Naprzodem. Było na wozie, teraz pod.

• 4 25

• (1)

Idź na Lechię i głowy innym nie zawracaj pajacu. Wam się powie że mistrz będzie i gdy nie ma wszystko się wali. Tu poziom i miejsce w tabeli jest nadal sukcesem małego przedsięwzięcie nie obrażając a liczą się chęci i walka.

• 10 0

• Piotr, typowe imię internetowego klauna.

• 0 2

• Ale miejce dalej to samo

• 11 1

• To my z poludnia (3)

Cel jest jeden żadnej Aftomatyki w play off I tak Ci amatorzy z północy za mocno się rozbrykali W niedziele beczki od Spodka

• 3 20

• (2)

Słabo gracie to nie ma sie co dziwic hehe w playoffach i tak bedziemy grali takze szykuj stoperan i masc na bol du*y

• 14 1

• (1)

Mistrz jest jeden Cracoviia,,,.

• 1 6

• taaa widziałem finał pucharu polski i ostatni mecz z jastrzębiem. szału nie ma zobaczymy co będzie na playoffach Tychy maja jeszcze wolne miejsca dla obcokrajowców a cracovia juz nie

• 5 0

• wyszedł wycisk który dostali na treningach poświąteczno noworocznych (2)

i są lekko przetrenowani ale to zaprocentuje.
    Wpadną w tryb meczowy i dalej będzie tylko lepiej.