Marcopol - Unia 66:60

Kryst.
27 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Pierwszoligowe koszykarki Marcopolu Gedanii Żukowo w pełni zasługują na miano pogromczyń faworytów. Po wygranej w Wołominie i pechowej porażce w Gorzowie, ekipa Aleksandra Siewierowa ograła na własnym terenie Unię Probasket Swarzędz 66:60 (19:21, 22:13, 21:18, 4:8) w 15. kolejce sezonu zasadniczego. Żukowianki przerwały passę siedmiu kolejnych zwycięstw Unii.

MARCOPOL: Szwecowa 13, Grabowska, Troina 30, Kowalska 2, Krajniewska 3 - Golemska 10, Saidowska 8.
UNIA: Talarczyk 4, Lewandowska 7, K. Jarkowska 11, J. Jarkowska 12, Borys 12 - Kośmider 4, Przybylak 10.

Przez trzy kwarty gospodynie zdołały rzucić 62 punkty, jednak w ostatniej "Sasza" Siewierow, walcząc o zwycięstwo, nakazał przede wszystkim bronić dostępu do własnego kosza. Marcopol w tej części zdobył zaledwie cztery punkty, z czego z gry trafiła jedynie Agnieszka Saidowska (kolejne dwa z wolnych dorzuciła Tatiana Troina). Mimo częstego przekraczania czasu 24 sekund nasz zespół dowiózł cenny sukces do ostatniej syreny.

16. kolejka.
BS Sure Wołomin - Filar Sosnowiec 88:69, AZS PWSZ Gorzów - AZS Uniwersytet Wrocław 76:51, Włókniarz Białystok - Citro Grep AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra 69:84.