Masa błędów znów pogrążyła gdańszczan

1 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Michał Winiarski (nr 13) otrzymał tytuł najlepszego siatkarza sobotniego meczu w Ergo Arenie. Michał Winiarski (nr 13) otrzymał tytuł najlepszego siatkarza sobotniego meczu w Ergo Arenie.

Siatkarze Lotosu Trefla przegrali na własnym parkiecie z PGE Skrą Bełchatów 0:3 (22:25, 22:25, 20:25). Co prawda przez większą część meczu gra oscylowała wokół remisu, ale gdy przychodziło do końcówek, wicemistrzowie Polski wrzucali wyższy bieg i "pewnie odjeżdżali" po wygraną. Miejscowi znów musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale i z własnymi słabościami. Oddali aż 26 punktów po własnych błędach, w tym zepsuli aż 15 zagrywek, mimo że właśnie w polu serwisowym trener Dariusz Luks najczęściej dokonywał zmian!

Łomacz, Mika 15, Gawryszewski 7, Kamiński 13, Żaliński 9, Kaźmierczak 9, Rusek (libero) oraz Mikołajczak, Hietanen, Szczurek
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Szmydyński (Góra Śląska), Hojka (Wrocław)
Widzów: 4813
Woicki 2, Winiarski 13, Pliński 7, Wlazły 12, Bąkiewicz 5, Kłos 8, Zatorski (libero) oraz Kooistra, Boninfante, Cupković 1
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 22 22 20 0
PGE SKRA 25 25 25 3

Dariusz Luks Dariusz Luks

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
DARIUSZ LUKS
(Lotos Trefl): Popełniliśmy za dużo błędów. Niekiedy moi zawodnicy biegają po parkiecie jak dzieci we mgle, zapominają, kto gra na jakiej pozycji i stąd biorą się te nieporozumienia.

Przez te oddane punkty po niewymuszonych błędach przegrywamy, choć w niektórych statystykach czysto siatkarskich nawet byliśmy... lepsi od Skry. Zdobyliśmy choćby znacznie więcej punktów w ataku. To dzięki temu, że dobrze prowadził grę Grzesiek Łomacz.

Jacek Nawrocki Jacek Nawrocki

JACEK NAWROCKI (PGE Skra): W ostatnim czasie bardziej pracujemy nad przygotowaniem taktycznym do meczów niż trenujemy. Mnóstwo czasu zabierają nam podróże i brakuje go później na solidne zajęcia.

W Ergo Arenie rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Przede wszystkim nie pozwoliliśmy się rozwinąć rywalom na zagrywce. Wiedzieliśmy, że gdańszczanie mają kilku zawodników, którzy z pola serwisowego potrafią zdobywać punkty seriami. Ponadto dobrze zagraliśmy w obronie i bloku.

• Grzegorz Łomacz

widzów jest co najmniej tylu ilu w czwartek, czyli około czterech tysięcy, organizatorzy liczyli, że frekwencja będzie lepsza niż dwa dni temu
Skra rozpocznie mecz wyłącznie z krajowymi zawodnikami, tylko Polacy także po stronie Lotosu Trefla, gdyż trener Luks zdecydował się rozpocząć tym samym składem co mecz z Resovią
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta Zagrywa Kłos. Goście ubrani na czarno, gospodarze na żółto-czarno
2:2
od razu najlepsi skrzydłowi rywali pokazali się w ataku, pierwszy punkt zdobył Winiarski, drugi Wlazły
4:5
Wlazły (PGE SKRA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Pierwsze prowadzenie gości, gdyż chwilę wcześniej w ataku przebił się Bąkiewicz
punkt
5:5
punkt
5:6
wyrównał atakiem z krótkiej Gawryszewski (LOTOS TREFL), ale znów trzeba gonić, gdyż Łomacz (LOTOS TREFL) zepsuł zagrywkę
7:8
po wznowieniu gry skutecznie ze środka zbijał Gawryszewski (LOTOS TREFL)
punkt
7:9
punkt
8:9
punkt
9:9
ataki Kaźmierczaka (LOTOS TREFL) i Żalińskiego (LOTOS TREFL) doprowadzają do wyrównania
10:11
doskonała atmosfera na trybunach, kibice nagradzają akcje z obu stron, ładnie też wyglądają oba kluby kibica ubrane... jednakowo, gdyż oba kluby mają żółto-czarne barwy
punkt
11:11
punkt
12:11
gdańszczanie na prowadzeniu, gdyż skutecznie zbijał Kaźmierczak (LOTOS TREFL), a w odpowiedzi Bąkiewicz (PGE SKRA) wyrzucił piłkę w ataku w aut
punkt
13:11
autowe zbicie Wlazłego (PGE SKRA)
13:11
bełchatowie poprosili o challenge, ale obraz telewizyjny potwierdził, że decyzja sędziów była właściwa
13:14
Wlazły (PGE SKRA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
15:16
przerwa techniczna przy nieznacznym prowadzeniu gości po zbiciu ze środka Kłosa (PGE SKRA)
15:16
w przerwach prezentują się sopockie cheerleaders
punkt
16:16
Żaliński (LOTOS TREFL) wyrównał, obijając blok
16:16
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gawryszewski, w jego miejsce wchodzi Mikołajczak i od razu udaje się na zagrywkę
17:19
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Luks interweniuje, gdyż Kamiński (LOTOS TREFL) wyrzucił piłkę w aut, a Bąkiewicz (PGE SKRA) skutecznie obił gdański blok
punkt
18:19
18:19
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żaliński, mimo że przed chwilą zdobył punkt, a w jego miejsce wchodzi Hietanen to jedyny cudzoziemiec na razie w tym meczu
18:22
rośnie przewaga gości, Kamiński (LOTOS TREFL) w aut w ataku, a w odpowiedzi skuteczne zbicie Kłosa (PGE SKRA)
punkt
19:22
punkt
19:23
19:23
PGE SKRA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Woicki, w jego miejsce wchodzi Kooistra.
punkt
20:23
20:23
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łomacz, w jego miejsce wchodzi Szczurek.
20:23
PGE SKRA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wlazły, w jego miejsce wchodzi Boninfante.
blok
21:23
Blok na Kooistrze, chwilę wcześniej blok obił Mika (LOTOS TREFL)
21:24
gdańszczanie poprosili o challenge, ale decyzja sędziów nie została zmieniona, piłka setowa dla gości
22:25
Boninfante zmylił wystawą gdański blok, Kłos (PGE SKRA) zbijał bez żadnej zasłony i oczywiście się nie pomylił
  • 25
kamera termotermiczna przekazała pierwsze wyniki, najbardziej gorący jest sektor 304, w ten sposób badany jest poziom emocji kibiców
Rozpoczynamy drugiego seta. Po pierwszy najskuteczniejsi Winiarski (PGE SKRA) i Wlazło (PGE SKRA) (po 5 punktów)
punkt
0:1
ten który skończył pierwszego seta, także rozpoczął drugiego, punkt w ataku Kłosa (PGE SKRA)
punkt
1:1
punkt
1:2
blok
1:3
Blok na Żalińskim (LOTOS TREFL), chwilę wcześniej dwa punkty Winiarskiego (PGE SKRA), ale po jednym dla każdej ze stron, gdyż zanim zbił dobrze również zepsuł zbicie
punkt
2:3
punkt
3:3
Żaliński (LOTOS TREFL) i Kamiński (LOTOS TREFL) po udanych atakach wyrównują stan gry
punkt
3:4
zepsuł zagrywkę Gawryszewski (LOTOS TREFL)
punkt
4:4
punkt
5:4
dwa skuteczne ataki Kaźmierczaka (LOTOS TREFL), pierwsze prowadzenie w tym secie gdańszczan
punkt
5:5
niestety, znów zepsuta zagrywka, tym razem nie powiodło się Kamińskiemu (LOTOS TREFL)
8:7
ma być przerwa techniczna, ale goście nie schodzą z boiska i proszą o challenge, czyli sprawdzenie na zapisie telewizyjnym słuszności decyzji sędziów
8:7
decyzja sędziów podtrzymana, na przerwie technicznej jednopunktowe prowadzenie gospodarzy
punkt
8:8
po wznowieniu gry Łomacz (LOTOS TREFL) zepsuł zagrywkę
punkt
8:9
długą wymianę skończył Winiarski (PGE SKRA)
punkt
9:9
punkt
9:10
Mika (LOTOS TREFL) skutecznie w ataku, ale i psuje zagrywkę, to już czwarty punkt oddany gościom w tym sezonie po nieudanym serwisie
9:11
Woicki (PGE SKRA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
10:11
Żaliński (LOTOS TREFL) przerwał słabszy fragment gry Lotosu Trefla
punkt
11:11
remis po autowym zbiciu Wlazłego (PGE SKRA)
12:13
Kamiński (LOTOS TREFL) wyrównał, a po chwili... zepsuł zagrywkę, to już piąty błąd serwisowy w tym secie miejscowych!
13:15
skutecznie w ataku Wlazły (PGE SKRA), a w następnej akcji odgwizdane przekroczenie linii środkowej przez gdańszczan
punkt
14:15
punkt
14:16
14:16
druga przerwa techniczna po ataku Kłosa (PGE SKRA)
15:19
Pojedynczy blok Plińskiego (PGE SKRA) na Gawryszewskim (LOTOS TREFL)
18:20
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gawryszewski, w jego miejsce wchodzi Szczurek i udaje się na zagrywkę
19:22
PGE SKRA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bąkiewicz, w jego miejsce wchodzi Cupković.
punkt
20:22
drugi punkt z rzędu gdańszczan należy do Kaźmierczaka (LOTOS TREFL)
20:22
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żaliński, w jego miejsce wchodzi Mikołajczak i idzie na zagrywkę
20:23
na trybunach uprzejmości, miejscowi klaszczą na cześć gości, którzy wypełnili jeden z sektorów Ergo Areny
punkt
21:23
skutecznie w ataku Mika (LOTOS TREFL)
21:23
LOTOS TREFL przeprowadza kolejną zmianę na zagrywce. Boisko opuszcza Łomacz, w jego miejsce wchodzi Hietanen.
22:25
Koniec drugiego seta. Identyczny wynik jak w pierwszej partii. PGE Skra prowadzi 2-0
  • 25
między setami następuje ogłoszenie przedłużenia współpracy sponsorskiej między gdańskim klubem a GPEC
na trybunach jest 4813 kibiców, to rekord frekwencji w tym sezonie na siatkówce w Ergo Arenie
jest też kolejny odczyt emocji kibiców, po dwóch setach najgorętszym sektorem - wedle wskazań kamery termotermincznej - jest ten oznaczony nr 102
Najlepiej punktujący zawodnicy meczu po dwóch setach to: Mika (LOTOS TREFL) (11) i Winiarski (PGE SKRA) (10)
Rozpoczynamy trzeciego seta.
punkt
1:0
skuteczny atak Kamińskiego (LOTOS TREFL), jest on numerem dwa w gdańskiej drużynie pod względem zdobyczy, wywalczył 9 punkt
punkt
1:1
punkt
1:2
goście obejmują prowadzenie po ataku Plińskiego (PGE SKRA) oraz odgwizdanej piłce rzuconej Łomacza (LOTOS TREFL)
punkt
2:2
punkt
2:3
kolejne skuteczne zbicie Plińskiego (PGE SKRA)
blok
2:4
punkt
3:4
punkt
3:5
Kamiński (LOTOS TREFL) zepsuł zagrywkę, jeśli dobrze liczymy to już 11 taki błąd błąd gospodarzy w tym meczu!
punkt
4:5
punkt
4:6
punkt
5:6
dwie ostatnie akcje Lotosu Trefla skończył Kaźmierczak (LOTOS TREFL)
punkt
5:7
5:7
gdańszczanie kwestionują prawidłowość ataku Bąkiewicza (PGE SKRA), znów challenge w użyciu
6:8
pierwsza przerwa techniczna po ataku Kłosa (PGE SKRA)
6:8
na trybunach meksykańska fala
punkt
7:8
po wznowieniu gry skuteczne zbicie Kamińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
7:9
punkt
8:9
punkt
9:9
Mika (LOTOS TREFL) z drugiej linii i Kamiński (LOTOS TREFL) spod siatki popisują się udanymi atakami na wagę remisu
10:11
Mika (LOTOS TREFL) wyrównał, ale tylko na chwilę, gdyż zagrywkę zepsuł Kamiński (LOTOS TREFL)
punkt
11:11
punkt
11:12
punkt
12:12
na przemian punktują Wlazły (PGE SKRA) i Mika (LOTOS TREFL)
punkt
12:13
12:13
PGE SKRA przeprowadza zmianę na rozegraniu. Boisko opuszcza Woicki, w jego miejsce wchodzi Boninfante.
13:15
doskonała wystawa Noninfante i potężny atak bez bloku Wlazłego (PGE SKRA)
blok
13:16
Blok zakończył długą wymianę, zatrzymany Mika (LOTOS TREFL)
13:16
druga przerwa techniczna
punkt
14:16
ładny atak po skosie Kamińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
14:17
Mika (LOTOS TREFL) zepsuł zagrywkę
punkt
15:17
15:17
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę na zagrywce. Boisko opuszcza Gawryszewski, który zdobył przed chwilą punkt, w jego miejsce wchodzi Szczurek.
16:19
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żaliński, w jego miejsce wchodzi Hietanen.
17:22
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Luks reaguje, ale to kolejny mecz, w którym jego podopiecznych pogrążają niewymuszone błędy
19:23
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łomacz, w jego miejsce wchodzi Mikołajczak i udaje się na zagrywkę
punkt
19:24
Wlazły (PGE SKRA) po ataku z drugiej linii zdobył piłkę meczową
19:24
19:24
z części sektorów, nie tylko bełchatowskiego skandowanie "ostatni"
  • 25
tytuł MVP zdobył reprezentant Polski Michał Winiarski (PGE SKRA)

Wyniki 10 kolejki

• LOTOS TREFL GDAŃSK - PGE Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)
  • Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 18:25, 19:25, 26:24, 13:15
  • Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 2:3 (23:25, 21:25, 25:19, 26:24, 13:15)
  • Wkręt-met Częstochowa - Delecta Bydgoszcz 1:3 (17:25, 17:25, 25:22, 24:26)
  • AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)

Opinie (39)

• 0-3 (1)

szkoda, że w tej drużynie nie ma ducha walki, jakiejś zaciętości i przywiązania do klubu....

• 16 3

• Trenera i Lidera również

• 11 2

• Chłopcy do bicia

I znów w ucho juz tradycyjnie ale jak z takim składem węgla i papy można wygrać !

• 7 6

• Ale ten skład węgla i papy nie gra za darmo i nosi dumne miano Lotos Trefl! (1)

• 15 2

• Dumnie? Jak można nosić coś i przegrywać ciągle!!!!

• 3 4

• (1)

dotknięcie siatki przez gdańszczan - ojejej - Lotosie i Treflu zainwestujcie w lodowisko na Energo w druzyne hokeja - przyjadzie spokojnie 4- 5 tysiaka widzow

• 7 16

• Po co tam ? Przywrócić drużynę w Olivii. Będzie więcej ludzi chodzić niż na te pseudo siatkarskie drużynki

• 4 11

• lotos trefl atom trefl - za duzo puzzli trefl sprzedaje ?