Lekkoatletka SKLA pobiegnie w Rio

2 czerwca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio

Angelika Cichocka uzyskała minimum uprawniające ją do startu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Zawodniczka SKLA Sopot nominację zdobyła w biegu na 800 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie, gdzie uzyskała wynik 2:01.30. Minimum PZLA wynosi 2:01.50. Cichocka jest ósmym sportowcem z Trójmiasta, który wywalczył imienną kwalifikację na sierpniowe igrzyska.

TAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU: DWA SOPOCKIE FINAŁY NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W CIĄGU KWADRANSA

- Jeśli tylko powtórzę ubiegłoroczne wyniki, wyjazd na kolejne igrzyska mam w kieszeni. Liczę jednak, że będę jeszcze szybsza - mówiła nam jeszcze w marcu Angelika Cichocka, która specjalizuje się w biegach na 800 i 1500 m.
ANGELIKA CICHOCKA NADZIEJĄ NA RIO

28-latka, która od ubiegłego roku startuje w barwach SKLA Sopot, spełniła swój cel. Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie wypełniła minimum PZLA w biegu na 800 m. Angelika podczas czwartkowego biegu, który ukończyła jako druga za plecami pochodzącej z Etiopii Tigist Assefy (2:00.84), nie poprawiła rekordu życiowego z ubiegłego roku (1:59.55 we włoskim Rieti), ale uzyskała wynik 2:01.30, a to wystarczyło do zdobycia kwalifikacji. Minimum wynosi bowiem 2:01.50.

ZOBACZ WYNIKI BIEGU, KTÓRY DAŁ CICHOCKIEJ KWALIFIKACJĘ DO RIO

Przypomnijmy, że Angelika na poprzednie igrzyska w Londynie nie zakwalifikowała się, gdyż do tego zabrakło jej zaledwie pół sekundy. Niewykluczone, że w tym roku odbije to sobie podwójnie i nominację zdobędzie także w biegu na 1500 m. Jak niedawno podkreślała, żaden z dystansów nie był dla niej priorytetowy.

W ubiegłym roku właśnie na 1500 metrów po raz pierwszy w karierze zakwalifikowała się do finału mistrzostw świata na otwartym stadionie. W Pekinie zajęła 8. miejsce.

Cichocka jest ósmym sportowcem z Trójmiasta, który wywalczył imienną kwalifikację na wyjazd do Brazylii. Wcześniej zdobyli je: Daria Pogorzelec (judo, Wybrzeże Gdańsk), Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot), Piotr Myszka (żeglarstwo, oboje klasa RS:X), załoga Łukasz PrzybytekPaweł Kołodziński (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk, 49er) oraz bokser Tomasz Jabłoński (Sako Gdańsk). Do Rio pojedzie także Patryk Dobek (SKLA Sopot, lekkoatletyka), który wypełnił minimum w biegu na 400 metrów przez płotki.

DARIA POGORZELEC JEDZIE NA IGRZYSKA

Gdańszczan nie zabraknie także w dyscyplinach, gdzie nie ma indywidualnych nominacji, a kwalifikację zdobywa się dla kraju. W siatkówce razem z polską reprezentacją awans zdobyli: Mateusz MikaPiotr Gacek z Lotosu Trefla Gdańsk. Natomiast w  wioślarstwie w osadach przygotowywanych do igrzysk startują: Miłosz JankowskiMateusz Biskup (obaj AZS AWFiS).

POLSCY SIATKARZE ZDOBYLI OLIMPIJSKĄ NOMINACJĘ

Jeśli chodzi o SKLA Sopot, to o wyjazd do Rio starać się będzie jeszcze co najmniej pięciu zawodników tego klubu. Szanse mają: Anna Kiełbasińska, Marta Jeschke, Artur Noga, Karolina TymińskaMarcelina Witek. Minima PZLA wypełnić należy do 10 lipca.