PGE Atom Trefl zburzył Pałac

11 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Anna Miros (na zdjęciu) poprowadziła PGE Atom Trefl do wygranej w Bydgoszczy. Anna Miros (na zdjęciu) poprowadziła PGE Atom Trefl do wygranej w Bydgoszczy.

Siatkarki PGE Atomu Trefla pokonały na wyjeździe Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:22, 25:21). W trzeciej partii sopocianki pozwoliły sobie na rozluźnienie i niemal straciły 7-punktową przewagę, ale w końcówce odzyskały rezon i po dwóch meczach pozostają bez straty seta w Orlen Lidze. MVP spotkania została Anna Miros, zdobywczyni 15 pkt.

PGE ATOM TREFL: Bełcik 2, Kaczorowska 5, Cooper 13, Miros 15, McClendon 7, Efimienko 9, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, Matiasovska 1, Zaroślińska 1, Leys, Tokarska 3

PAŁAC: Polak 2, Biedziak 2, Misiuna 6, Twardowska 1, Skorupa 1, Czyżnielewska 10, Korabiec (libero) oraz Dybek 6, Fojucik, Nowakowska 2

Sopockie siatkarki w Bydgoszczy stawiły się wsparte Charlotte Leys oraz Janą Matiasovską, które jako jedyne nie przygotowywały się z drużyną prowadzoną przez Lorenzo Micelliego.

Obie przyjmujące dołączyły do drużyny dopiero w czwartek i przeciwko Pałacowi żadna z nich nie pojawiła się w wyjściowym ustawieniu, choć ich obecność sprawiła, że ze składu wypadła MVP meczu z KSZO Magdalena Damaske. Po kontuzji gotowa do gry była natomiast atakująca Katarzyna Zaroślińska.

PGE Atom rozpoczął sobotni pojedynek od pojedynku punkt za punkt, ale do pierwszej przerwy technicznej szybko zdołał odskoczyć rywalkom na 3 punkty po asie serwisowym Izabeli Bełcik.

Sopocianki nie uniknęły błędów, ale stopniowo budowały przewagę m.in. dzięki lepszej grze w bloku. Piłkę setową podopieczne Micelliego miały przy stanie 24:18 i właśnie dzięki udanemu blokowi Zuzanny Efimienko od razu zapewniły sobie zwycięstwo w pierwszej partii.

Drugi set lepiej rozpoczęły gospodynie, które po skutecznych atakach Julii TwardowskiejZuzanny Czyżnielewskiej prowadziły 5:2. Sopocianki zaczęły odrabiać straty po pierwszej przerwie technicznej.

W tej części gry PGE Atom aż pięciokrotnie zdobywał punkt bezpośrednio z zagrywki. Sopocianki uzyskały prowadzenie 24:19, ale tym razem Pałac aż trzykrotnie wybronił piłkę setową zanim partię skutecznym atakiem zakończyła Anna Miros.

Wydawało się, że "atomówki" doszczętnie rozbiją rywalki w trzecim secie. Do przerwy technicznej prowadziły aż 8:1. Bydgoszczanki zdołały się podnieść i zniwelować straty do 2 punktów (19:21).

Wówczas o czas poprosił trener Micelli, który nie chciał ryzykować, że ten przestój zakłóci pewne zwycięstwo. Ruch szkoleniowca podziałał i mimo błędów Efimienko i Zaroślińskiej przy dwóch pierwszych piłkach meczowych, triumf atakiem ze środka przypieczętowała wpuszczona dopiero na ostatnią partię Maja Tokarska.

Wyniki 2 kolejki

• Pałac Bydgoszcz - PGE ATOM TREFL SOPOT 0:3 (18:25, 22:25, 21:25)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 18:25, 25:22, 25:20, 9:15)
  • KSZO Ostrowiec Św. - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:19, 22:25, 21:25,18:25)
  • SK bank Legionovia Legionowo - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1:3 (25:9, 18:25, 22:25, 23:25)
  • PGNiG Nafta Piła - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 11:25)
  • Chemik Police - Impel Wrocław 5 listopada

Opinie (14)

• Dlaczego ?

Dlaczego znowu się pomija polskie talenty czyli Anie Łukasiak ! Czy MVP. Pierwszego meczu M . Damaske . Wiecej gry z zespołami ,które teoretycznie nie mogą zagrozić Atomowi . Piszę "teoretycznie " gdyz od czasu trenera nic mnie nie zaskoczy mając nadzieję ,że zły sen się nie powtórzy.

• 4 1

• Byłem na meczu w Bydgoszczy. (11)

W meczu dobrze grały: Miros, Tokarska, Efimienko. Średnio: Bełcik, Cooper. Fatalnie w przyjęciu: McClendon, J.Matasovska, trochę lepiej ale niezbyt dobrze Kaczorowska, która swą reputację sportową nadrabiała dobrymi serwami. Po dwóch meczach duże rozczarowanie to McClendon i dzisiaj J.Matiasovska. To źle wróży przed meczem z Chemikiem. Dobrze, że jest Leys. Pilnie poszukiwana 2-ga dobra przyjmująca. Może spróbować z druga libero M.Rosner, skoro b.dobrze przyjmującą M.Damaske praktycznie zesłano do MOL.

• 9 7

• Troche o Kimberly Hill __ MVP na mistrzostwach świata 2014

Osobiście mam satysfakcję. Pisałem ponad rok wcześniej o marnowaniu K.Hill w Atomie. T.Buisjs "na dzień dobry" ustawił ja jako rezerwową i tym samym stłamsił... Podania poza nielicznymi wyjątkami otrzymywała za niskie i prawie zawsze pod blok. Nie ten trener i nie ta rozgrywająca aby umożliwić normalną grę tej zawodniczce... Po sezonie pisałem o poważnym błędzie Atomu, który jej się pozbył. Otrzymałem sporo minusów za te opinie. Teraz jest numerem 1 na świecie. Nie ma cudownych wzlotów co sugerowali sprawozdawcy w tv. Nic nie dzieje się nagle. Postępy to ciężka praca w czasie. ___ Obawiam się, że niebawem napiszemy cos podobnego, chociaż z innych przyczyn o Magdzie Damaske.

• 6 4

• (2)

Kaczorowska? Neeeee. Strasznie słabo jak na nią - w przyjęciu zaledwie 56/33, Okropny rezultat. Na jej miejscu zrezygnowałbym z siatkówki i zajął się bierkami. Matiasovska też rozczarowanie. Myślę, że po tym jednym niepełnym secie w klubie powinni jej podziękować.

• 0 5

• Gdzie wyczytałeś takie statystyki ? (1)

Oficjalnie na str OL jest 56/22. Oznacza to w większości niezbyt dobre przyjęcia. Skoro analizowałeś grę Klaudii, to zapomniałeś napisać o 14% skuteczności ataku. Widziałem grę na przyjęciu i ataku w obydwu meczach zarówno McClendon, Kaczorowskiej i wczoraj Mariasovskiej oraz w 1 meczu 18-letnia Damaske. Najlepsza i to zdecydowanie okazała się Damaske (przyjęcia na punkt do IB poza 1 kiksem). Ataki jakby była bardziej ograna od pozostałych ww. Kaczorowska jest przydatna głównie do serwów (najlepsza w zespole), natomiast jej atak to najczęściej niemoc, przyjęcia niezbyt pewne. Mc Clendon dotąd porażka. Matiasovska przypomina mi Agnieszkę Kąkolewską ustawioną na przyjęciu (przepraszam Agnieszkę za porównanie). Jana nadaje się jedynie na podwyższenie bloku. W przyjęciu grozi to katastrofą.

• 5 3

• Z pochodniami na nie!

Trenera zwolnić! Towarzystwo rozpędzić! Klub taki słaby!

• 2 4

• Statystyki nie oddaja co naprawde się działo. (5)

Przyjęcie aby do góry w statystyce na + a w rzeczywistości ? Byłem na meczu z 4 kolegami i widziałem. Mają takie same zdanie. Dyskutowaliśmy o tym w czasie meczu. Aby ocenić trzeba ustosunkować się do rzeczywistości a nie względnych procentów. Np. dwóch rażących kiksów w przyjęciu statystyki nie pokaże. Podobnie można odnieść się do Mc Clendon - 7 p-któw, z których naprawdę tylko 2 były efektem jej udanych ataków.

• 7 7

• (4)

No wiesz, jeśli chcesz być mądrzejszy od statystyków, to spoko. Tylko na czym w takim razie polegasz? MCClendon skuteczność w ataku miała np. fatalną, ale za sprawą ataku właśnie miała 6 punktów. Podobnie z błedami Matiasovskiej - piszesz, że nie da sie odnotowac dwóch kiksów, a jednak się da, bo powinna miec je zapisane jako błędy w przyjęciu i tyle. Zastanówmy się, na czym polegamy - bo jeśli na tym, co nam sie wydaje, to mnie się zdaje, że MVP powinna zostać Cooper, a nie Miros.