Mistrzostwa Pomorza młodzików

18 czerwca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
To nie własny parkiet, ale rzeczywiste umiejętności w zakresie piłki ręcznej decydują o obsadzie pierwszego miejsca w rozgrywkach finałowych mistrzostw Pomorza młodzików rocznika 1991 i młodszych. Borowiak Czersk, który na inauguracje niespodziewanie wygrał wszystko u siebie, powtórzył ten wynik także w Żukowie.

Podopieczni Piotra Frycy drugie zawody rozpoczęli przeciętnie. Do przerwy przegrywali ze Szczypiorniakiem Gdański 5:8. Jednak gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni, na tablicy pojawił się wynik 19:13 na korzyść Borowiaka. Podobnie było w meczu przeciwko miejscowej drużynie SP. Żukowianie wygrali pierwszą połowę 9:7, by całe spotkanie przegrać 14:15. Pech nie opuścił ich także w następnej grze, w której ulegli minimalnie Szczypiorniakowi 10:11 (5:6).

Tabela po dwóch (z trzech) turniejów finałowych:
1. Borowiak 8:0 73-53,
2. Szczypiorniak 4:4 53-58,
3. Żukowo 0:8 51-66.

BOROWIAK: Paweł Jakubowski, Mateusz Paszek, Tomasz Drewczyński, Łukasz Leper, Filip Pruszak, Mateusz Gradowski, Sebastian Januszewski, Paweł Grzonka, Patryk Duda, Adrian Brzeziński.

Drużyny, który nie powiodło się w półfinałach w Kwidzynie rozpoczęły rywalizację o miejsca 4-6 w województwie. Klasą dla siebie był ZSP 1 Kościerzyna, który pokonał miejscowe MTS 10:8 (3:4) i SP 42 Gdynia 14:9 (5:3). W trzecim spotkaniu gospodarze pokonali gdynian 11:9 (4:4).