Futsaliści AZS UG z drugą porażką z rzędu

Rafał Sumowski
30 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Po bardzo udanym początku sezonu gdańscy futsaliści zanotowali już dwie kolejne porażki. Wrócić na zwycięską ścieżkę nie będzie łatwo - kolejny mecz zagrają z drużyną mistrza Polski. Po bardzo udanym początku sezonu gdańscy futsaliści zanotowali już dwie kolejne porażki. Wrócić na zwycięską ścieżkę nie będzie łatwo - kolejny mecz zagrają z drużyną mistrza Polski.

Futsaliści AZS UG Gdańsk przegrali na wyjeździe z Pogonią 04 Szczecin 2:5 (1:2). Dla podopiecznych Szymona Hartmana to druga z rzędu porażka w futsal ekstraklasie. Kolejny mecz akademicy rozegrają w poniedziałek 9 grudnia o godzinie 19:20, gdy we własnej hali zmierzą się z mistrzem Polski - Wisłą Krakbet Kraków.

5:2 Daniel Mąćkiewicz 39:59

POGOŃ: Nicolae Neagu, Łukasz Koszmider, Dominik Kubrak - Marek Bugański, Łukasz Tubacki, Piotr Sochański, Marcin Mikołajewicz, Sergiy Aharovara, Artur Jurczak, Michał Kubik, Daniel Maćkiewicz, Maciej Krzyżanowicz, Oleksandr Shamotii, Kacper Zieliński.

AZS UG: Jacek Burglin, Marcin Wolski - Marcin Szymański, Mateusz Cyman, Paweł Friszkemut, Michał Olszewski, Tomasz Poźniak, Michał Horbacz, Patryk Ziarko, Mateusz Wesserling, Tomasz Kriezel, Wojciech Pawicki, Dominik Depta.

Po porażce w Bielsku-Białej, przerwaniu serii trzech kolejnych wygranych i pięciu spotkań bez porażki, a przede wszystkim - utracie pozycji lidera ekstraklasy, gdańszczanie do Szczecina pojechali pełni sportowej złości. Akademicy dali jej wyraz już w 4 minucie gry uzyskali prowadzenie 1:0.

Mimo, iż w wcześniej mieli lepszą sytuację bramkową, gola z gdy, gola zdobyli po dosyć kuriozalnej sytuacji. Po długim wyrzucie piłki przez wracającego do bramki Jacka Burglina piłka odbiła się w okolicach pleców Tomasza Poźniaka, minęła wychodzącego niefortunnie z bramki Dominika Kubraka dając prowadzenie gościom.

Po tej sytuacji częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale zawodnicy AZS UG skutecznie kontrowali. Dużym zagrożeniem dla Pogoni były znakomite wyrzuty Burglina. Po jednym z nich strzału nożycami próbował Dominik Depta. Gdyby nie skuteczna interwencja Kubraka, z pewnością można by było mówić o bramce "hale świata".

W 9. minucie Łukasz Tubacki po zamieszaniu pod bramką gdańszczan doprowadził do remisu. Pod koniec pierwszej połowy większość kibiców sądziła, że na przerwę ekipy zejdą z remisowym wynikiem. Jednak po dwóch skutecznych interwencjach nogami Burglin tak niefortunnie próbował chwycić piłkę, że ta po odbiciu się od pięty naszego bramkarza, wtoczyła się do siatki.

W drugiej połowie meczu obraz gry był bardzo podobny, z tą różnicą, że po kolejnym niepewnym wyjściu z bramki Kubraka został on zastąpiony przez Nicolae Neagu. Mołdawski golkiper znacząco przeszkadzał gdańszczanom przy długich wyrzutach swoją znakomitą postawą na przedpolu.

Po jednej z interwencji Neagu miała miejsce budząca spore kontrowersje sytuacja. Bramkarz gospodarzy po chwyceniu piłki próbował samemu wyprowadzić kontratak, jednak w okolicach środkowej linii boiska wślizgiem piłkę odebrał Mateusz Cyman. Sędziowie kazali grać dalej, a nasz zespół wyszedł z atakiem dwóch na jednego. Po kilku sekundach arbiter przerwał stuprocentową akcję z powodu leżącego na środku boiska Neagu, który odczuł mocno starcie z Cymanem. W zamian po chwili podyktowano rzut sędziowski.

Akademicy mieli bardziej klarowne sytuacje, ale zwyczajnie nie potrafili z nich skorzystać. Po uderzeniu przewrotką Cymana piłka trafiła w słupek, a kilkukrotnie dobrze interweniował bramkarz. Na 5 minut przed końcem prowadzenie Pogoni podwyższył Daniel Maćkiewicz. Trener Szymon Hartman wycofał bramkarza, jednak na kontaktowego gola Dominika Depty, gospodarze dwukrotnie odpowiedzieli celnymi strzałami na pustą bramkę.

Gdańszczanie, którzy rewelacyjnie rozpoczęli sezon, stopniowo spadają w tabeli. Na zwycięskie tory spróbują wrócić w poniedziałek 9 grudnia, gdy o godzinie 19:20 zmierzą się w hali przy ul. Górskiego z mistrzem Polski - Wisłą Krakbet Kraków. Wstęp na mecz jest bezpłatny, a w całym kraju kibice będą mogli obejrzeć go na żywo za pośrednictwem telewizji Orange Sport.

16 kolejka
21 lutego Euromaster Chrobry Głogów (wyjazd)