Mistrzowie Polski za silni

Marta
2 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)
Derby Pomorza rozstrzygną o obsadzie trzeciego i czwartego miejsca w ekstraklasie. Derby Pomorza rozstrzygną o obsadzie trzeciego i czwartego miejsca w ekstraklasie.

Gdańskim akademikom nie udało przedłużyć walki w półfinałach ekstraklasy szczypiornistów. AZS AWFiS przegrał u siebie z aktualnymi mistrzami Polski z Płocka 23:27 (13:13). Była to już trzecia porażka gdańszczan z Wisłą, a zatem przyjdzie im walczyć o brąz z MMTS Kwidzyn, co i tak jest osiągnięciem nie lada dla tej młodej ekipy.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek 5, Masiak 3, Ringwelski 3, Kostrzewa 2, Pilch 2, Chrapkowski 2, Fogler 2, Ćwikliński 2, Wysokiński 1, Woynowski 1, Olęcki 0, Sulej 0.

WISŁA Wichary, Seier - Rumniak 8, Paluch 5, Wuszter 4, Nielsen 4, Pronin 3, Twardo 2, Zołoteńko 1, Kwiatkowski 0, Kuptel 0, Nat 0.

Gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 1:0, a później było 5:3, 6:4 i 9:5na ich korzyść. Faworyzowani goście wyrównali dopiero w 23. minucie. Od wyniku 9:9 aż do końca pierwszej połowy trwała walka "bramka za bramkę". Na przerwę drużyny zeszły z zasłużonym remisem.

Podobny schemat wydarzeń na parkiecie obowiązywał również na początku drugiej połowy. Szybko inicjatywę przejęli gdańszczanie i w 34 minucie po wykorzystanym rzucie karnym przez Łukasza Masiaka było 17:14 dla akademików.

Gospodarze byli więc coraz bliżej przedłużenia półfinałowej walki z Wisłą i grania w niedzielę czwartego meczu u siebie. Niestety, zaczęli oddawać dystans rywalom. W 42. minucie ich przewaga stopniała do 19:17.

Wówczas gra zaostrzyła się, a sędziowie zaczęli obdzielać obydwie ekipy wykluczeniami. Jako pierwszy na karę powędrował Paweł Ćwikliński i po dwóch minutach było już 20:19 dla Wisły. W tym czasie aż dwa karne podyktowane przeciwko akademikom wykorzystał Peter Nielsen.

Kolejnych kilka minut "przerzedzenia" na parkiecie przyniosło korzyści ekipie z Płocka, która w 48 minucie prowadziła już 23:19, gdyż popisała się serią sześciu trafień z rzędu! To, jak się okazało, był przełomowy moment w meczu, gdyż goście po osiągnięciu prowadzenia potrafili je utrzymać do ostatniego gwizdka.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że klasa zespołu z Płocka jest bardzo duża. Uważam jednak, ze postawiliśmy im trudne warunki. Dosyć sporo musieli się napracować. Niby wygrali gładko, bo 3:0, ale chyba przebieg spotkań nie świadczy o tym, że były to łatwe zwycięstwa. Nam zabrakło rutyny, co było choćby widoczne w grach w przewadze - powiedział po meczu trener gdańszczan Daniel Waszkiewicz.

Wisła Płock

Drugim finalistą zostało dziś Vive. Kielczanie po raz trzeci rozprawili się z MMTS Kwidzyn, tym razem na wyjeździe triumfowali 34:24 (15:13).
Marta

Opinie (54) 1 zablokowana

• mecz

mecze o brąz zaczynają się za tydzień w sobotę tj 16 i 17 maja w Kwidzynie a u nas 23 i 24 maja nie wiadomo o której godz ?
    Bilety: z legitymacją za darmo a tak 10zlł pewnie jak zawsze pozdrawiam i zapraszam tłumnie na mecze:)

• 1 0

• Gratulacje

Za to, co dokonali należą się szczere.Wiadoma rzeczą jest, że bardziej doświadczeni płocczanie umieli manipulować decyzjami sędziów a poziom jaki Ci panowie reprezentowali miał wiele do życzenia.Jestem zainteresowany biletami i terminem kolejnego meczu i za wszelkie info z góry dzięki

• 1 0

• bikety

może ktos poinformowac po ile są bilety, bo chce sobie oiść na ten meczyk o brąz, a nie ma nic o biletach na stronie azs awfis, będe wdzięczny

• 0 0

• GŁOSUJMY

na www.zprp.pl można już głosować na zawodników nominowanych gry w meczu gwiazd ekstraklasy plółnoc - południe
    glosujmy na zawodników z Gdańska :
    bramka : SEBASTIAN SOKOŁOWSKI
    lewe skrzydło : MARCIN PILCH oraz DAMIAN KOSTRZEWA
    lewe rozegranie : PIOTR CHRAPKOWSKI
    prawe skrzydło : PAWEŁ ĆWIKLIŃSKI
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GŁOSUJMY ONI POTRZEBUJĄ NASZYCH GŁOSÓW !!

• 1 0

• brawa za walkę (2)

Przeczytałam te wszystkie opinie i jestem w szoku- poziom wypowiedzi niegodny prawdziwego kibica. Ale do rzeczy-wielkie brawa dla chłopaków z Gdańska, zrobili ogromne postępy i gra o trzecie miejsce to poczatek czekającego ich wielkigo sukcesu. Medal brązowy im się w 100% należy. Co do Wisły- to są doswiadczeni zawodnicy, więc trudno było oczekiwać, że nie wejdą do finału. Jeśli chodzi o sędziowanie- to szkoda, że w Płocku nie było kibiców z Gdańska, bo wtedy zobaczyliby na czym polega tragiczne sędziowanie.
    Gdyby w finale grali gdańszczanie trzymałabym za nich kciuki, a tak kibicuje Wiśle.

• 2 2

• w szoku to sa ci ktorych oszukali sedziowie i tyle (1)

nie widzialem meczy w Plocku i sie o nich nie wypowiadam a teksty w stylu 'Co do Wisły- to są doswiadczeni zawodnicy, więc trudno było oczekiwać, że nie wejdą do finału' to jest dopiero tragiczna wypowiedz. Niby dlaczego mieliby byc w finale juz przed meczami? taka sama ekipa jak inne tez przegrac moze wiec dopoki nasi grali to mozna bylo wlasnie oczekiwac ze sa w stanie z Plockiem wygrac.

• 3 2

• Owszem wiślacy przegrali w tym sezonie dwa razy z Gdańskiem w rundzie zasadniczej ale już w trzech ostatnich meczach -NIE, więc mogłam się tego spodziewać, aczkolwiek chodziła mi po głowie myśl, że pierwszy mecz w Gdańsku przegramy. Proszę przeczytać wypowiedzi pomeczowe trenera Waszkiewicza- on również mówi o doświadczeniu itp.
        A sędziowie oszukali nie tylko was. W Płocku, szczególnie w pierwszym meczu, robili wszystko by to chłopcy z Gdańska cieszyli się z wygranej, w drugim natomiast utrudniali obu drużynom, podejmując kontrowersyjne decyzje- taki niestety jest poziom sędziowania w Polsce i my, kłócąc się, nic w tym temacie nie zmienimy.
        Osobiście bardzo podoba mi się gra akademików (mimo,że jestem z Płocka), kibicuje im i trzymam kciuki za medal, ale jednocześnie cieszę się, że to Wisła gra w finale. A może w następnym roku nasze drużyny zagrają o najcenniejsze trofeum? Życzę tego wszystkim kibicom Płocka i Gdańska.

• 2 1

• bełkot (2)

zróbcie sobie zgode z kielcami pajace, jak tak im chcecie kibicować w finale... gdzie macie doping?!