• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Na kogo liczy Zdunek Wybrzeże Gdańsk? Cud czy Orzeł bardziej pomoże?

mip, jag
13 sierpnia 2022, godz. 18:00 
Opinie (96)
aktualizacja: godz. 04:35 (14 sierpnia 2022)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Żużel. Dlaczego bez turnieju na koniec sezonu? Juniorzy poza podium w IMP 250cc
Sam Rasmus Jensen nie wystarczył do wygrania w Bydgoszczy. Teraz żużlowcy muszą czekać i trzymać kciuki za Orła Łódź. Sam Rasmus Jensen nie wystarczył do wygrania w Bydgoszczy. Teraz żużlowcy muszą czekać i trzymać kciuki za Orła Łódź.

- Trochę szkoda. Nie mieliśmy już kim straszyć - przypomina Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Wydaje się, że tylko cud może pomóc jego podopiecznym znaleźć się w półfinale play-off eWinner 1. Ligi Żużlowej i uchronić przed końcem rozgrywek już po porażce w Bydgoszczy 34:56. Ostateczne decyzje zapadać będą 19 i 21 sierpnia. - Pozostało nam czekać i trzymać kciuki, by Orzeł Łódź wygrał na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra - dodał Rasmus Jensen, który w sobotę został drużynowym mistrzem Niemiec.Aktualizacja, 14.08.2022, godz. 4:35

Rasmus Jensen został drużynowym mistrzem Niemiec, a Timo Lahti zdobył brązowy medal. W finałowym czwórmeczu Duńczyk zdobył 11 punktów dla Nordstern Stralsund, a Fin zapewnił taką samą zdobycz MSC Brokstedt.

1. MC Nordstern - 39 pkt
Rasmus Jensen - 11 (3,2,2,1,3)
2. MSC Olching - 34 pkt
3. MSC Brokstedt - 28 pkt
Timo Lahti - 11 (2,3,3,3,0)
4. MSC Berghaupten - 18 pkt

Wyścigi z udziałem żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk:
2. Woelbert, Lahti, Ernst, Spiller
4. Jensen, Grobauer, Fienhage, Liebmann (w)
7. Lahti, Baumann, Wassermann, Grobauer
8. Haertel, Jensen, Spiller
9. Lahti, Busch, Haertel, Liebmann
12. Huckenbeck, Jensen, Wassermann, Ernst
16. Lahti, Klindt, Jensen, Hansen (d)
18. Jensen, Grobauer, Spiller, Deddens
20. Klindt, Hansen, Woelbert, Lahti


Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 56:34. Przeczytaj relację, wystaw oceny menedżerowi i żużlowcomEryk Jóźwiak: Trochę szkoda- Trochę szkoda, bo był to ciężki rok dla nas. Przez cały sezon mieliśmy sporo perturbacji, nawet i w tym tygodniu. Chcieliśmy wzmocnić formację juniorską, ale Wiktor Rafalski, którego wypożyczyliśmy, doznał kontuzji. Nie pozostaje nam nic innego, jak usiąść i poczekać do następnego piątku. Może już zakończyliśmy sezon, a może będziemy jeszcze mieli szansę powalczyć w dwóch meczach w półfinale? - ocenił menedżer Eryk Jóźwiak.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali w Bydgoszczy 34:56, co oznacza, że ulegli również Abramczykowi Polonii Bydgoszcz w dwumeczu, bo u siebie byli lepsi "tylko" 46:43. Teraz gdańszczanie rzeczywiście muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki z Krosna i Zielonej Góry.

Przypomnij sobie, co wydarzyło się po wypożyczeniu Wiktora RafalskiegoPrzypomnijmy bowiem, że poza zwycięzcami ćwierćfinałów, w półfinale pojedzie też tzw. lucky loser, czyli najlepszy zespół spośród przegranych w trzech parach.

Pozostałe mecze ćwierćfinałów eWinner 1. Ligi Żużlowej
  • Stelmet Falubaz Zielona Góra - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, 19 sierpnia, godz. 17 (pierwszy mecz (40:50)
  • Cellfast Wilki Krosno - Landshut Devils, 21 sierpnia, godz. 20 (pierwszy mecz 50:40)


Tylko cud czy Orzeł przedłuży sezon w Gdańsku?By Wybrzeże znalazło się w półfinale, żaden z pokonanych, który wygrał jeden mecz ćwierćfinałowy, nie może uzyskać lepszego bilans w dwumeczu niż 80:99. W praktyce oznacza to, że Wybrzeże musi liczyć na zwycięstwo Stelmetu Falubazu Zielona Góra nad Orłem Łódź w stosunku co najmniej 60:30 lub aby w grodzie Bachusa padł remis lub wygrali goście. Mecz ten zaplanowany jest na 19 sierpnia.

Historyczne rekordy żużlowców Wybrzeża Gdańsk. Pamiętasz, kto zdobył 21 punktów w 7 startach, a kto aż 19 w 6?Oba scenariusze są jednak mało prawdopodobne i wydaje się, że tylko cud może przedłużyć sezon ekipie Zdunek Wybrzeże. Na niekorzyść gdańszczan jest także przepis, że w przypadku identycznego bilansu dużych i małych punktów pomiędzy przegranymi w ćwierćfinałach, lucky loserem zostanie ta drużyna, która zajęła wyższe miejsce w rundzie zasadniczej. Zdunek Wybrzeże wszedł do play-off z najniższą - 6. lokatą.

Na razie nikt nie zwraca uwagi na parę Wilków Krosno z Landshut Devils. W niej nie zanosi się bowiem na to, by niemiecki zespół miał szansę na uzyskanie lepszego wyniku niż u siebie, kiedy zdobył 40 punktów. Jednak, gdyby goście wygrali, to gdańszczanie też stracą szansę na udział w dalszej rywalizacji.

Na razie jednak to spotkanie nie może się odbyć. Było odwoływane już dwa razy - 12 i 14 sierpnia. Nowy termin to 21 sierpnia godzina 20. Kto wie, czy dopiero wówczas, gdański klub nie dowie się, czy jeszcze jest w grze, czyli już rozgrywki dla niego się skończyły.

Rasmus Jensen ligowcem lipca 2022. Zadaj pytanie kapitanowi Zdunek WybrzeżaRasmus Jensen najbardziej liczy na pomoc... Orła.

- Wielka szkoda. Walczyliśmy z Bydgoszczą jak równy z równym na własnym torze, ale tu się nie udało. Teraz pozostało nam czekać i trzymać kciuki, by Orzeł Łódź wygrał na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra. To powinno dać nam awans do półfinału jako lucky loser. Do boju Łódź - zagrzewał do walki rywali Duńczyk.

Jeden żużlowiec to zbyt mało, aby straszyć i napsuć krwiW Bydgoszczy kapitan Zdunek Wybrzeża po raz kolejny był klasą samą w sobie. Jensen zdobył 18 punktów w 7 startach. Był jedynym żużlowcem Zdunek Wybrzeża, który potrafił nawiązać walkę z gospodarzami oraz zanotował dwucyfrową zdobycz punktową. To było zbyt mało, by myśleć o wywiezieniu z Bydgoszczy korzystnego wyniku.

Przed meczem w Bydgoszczy 34 procent z was obstawiało, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk awansuje do półfinałów jako lucky looser- Nie da się jednym zawodnikiem "trzymać" wyniku. Na początku udało nam się to i była nadzieja, że bardziej napsujemy krwi bydgoszczanom. W drugiej części natomiast bardzo nam już odjechali. Nie mieliśmy już kim straszyć, a biegi nominowane stanowią podsumowanie tych zawodów. Naprawdę nie było już czym atakować. Nie da się robić fajnego wyniku bez punktów całej drużyny. Rasmus sam meczu nie wygra. - dodał gdański menedżer.

Komu nie dojechała "głowa"?Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisał się Jakub Jamróg, który wywalczył 2 punkty i pokonał tylko juniora Przemysława Koniecznego. W niczym nie przypominał on zawodnika z rundy zasadniczej, kiedy to w Bydgoszczy zdobył wtedy 15 "oczek".

- Kuba jest po kontuzji i o ile fizycznie jest już w porządku, to potrzeba jeszcze, by "głowa" dojechała - skwitował Jóźwiak.

Timo Lahti pogubiony na złych ścieżkachZ innego powodu zawiódł Timo Lahti. Fin, który już przedłużył kontrakt na nowy sezon, zdobył zaledwie 8 punktów i nie był w stanie wygrać indywidualnie żadnego biegu. W Bydgoszczy imponował startami, ale na trasie brakowało mu jednak prędkości.

- Na początku obierał złe ścieżki, a potem pogubił się sprzętowo. Nie był to ten Timo z poprzednich meczów, choć już w Krośnie też nie błysnął. Tam pojawił się jakiś problem z wyjazdami - przypomniał menedżer.

Młodzież spięła się w dołkuNatomiast tym razem był on zadowolony z postawy młodzieżowców Wybrzeża, których ostro zrugał po domowym spotkaniu z Abramczykiem Polonią. Miłosz Wysocki do spółki z Kamilem Marcińcem w Bydgoszczy zdobyli 3 punkty. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza ten pierwszy, który ambitnie walczył i nie odpuszczał na torze.

- Wykonali plan, który mieliśmy na cały sezon, czyli żeby nie przegrywać biegów juniorskich. Wypełnili to w 100 procentach i to cieszy. Miłosz powalczył jeszcze w 12. biegu. Chłopacy się spięli i trzeba im pogratulować, że wykazali jeszcze wolę walki, mimo że był dołek. Podnieśli się i pokazali, że mogą być częścią tej drużyny, ale szkoda, że miała ona aż tyle dziur - zakończył Eryk Jóźwiak.
mip, jag

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (96)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
5 Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 ROW Rybnik
8 Afort Start
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięzca. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Ostatnie wyniki

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Beata Xxx 16 38 81.3%
2. Czesław Belka 16 37 75%
3. Grzegorz Wrzask 16 35 81.3%
4. Mieczysław Makowski 16 34 75%
5. Gks Wybrzeże 16 34 68.8%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane