Nawet karny nie pomógł

18 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

Cztery tysiące widzów, które oglądało pierwszy od miesiąca mecz Arki w ekstraklsie, nie doczekało się gola dla gospodarzy. W 81. minucie Janusz Dziedzic nie strzelił karnego. Tym samym przy ul. Olimpijskiej doszło do niespodzianki. Odra Wodzisław, która na wyjeździe nie mogła wygrać od dziesięciu meczów, zwyciężyła żółto-niebieskich 1:0 (0:0). Jedynego gola zdobył Stanisław Wróbel w 57. minucie.

Arka: Witkowski - Kowalski, Sobieraj, Weinar, Sokołowski (72 Niciński), Ława, Moskalewicz, Mazurkiewicz, Dziedzic, Nawrocik (59 Wachowicz), Wróblewski.

Odra: Skaba - Kokoszka, Dudek, Kowalczyk, Szary, Biskup, Nowacki (24 Muszalik), Woś, Malinowski, Wróbel (86 Cichy), Grzegorzewski (63 Radzewicz).

Żółte kartki: Sobieraj, Wróblewski, Dziedzic (Arka), Kokoszka, Dudek, Szary, Woś, Radzewicz (Odra). Sędziował: Siejewicz (Białystok).

Arka grała, Odra wygrała - to najlepszy komentarz do tego co działo się w środę w Gdyni. Dość powiedzieć, że żółto-niebiescy bili aż osiem rożnych, gdy rywale żadnego. Ponadto po stronie miejscowych była również przewaga w liczbie czasu utrzymywanego się przy piłce oraz w ilości strzałów. Niestety, ten jedyny, który znalazł drogę do bramki był autorstwa Wróbla. - Otrzymałem piłkę od Muszalika jeszcze przed polem karnym. Wbiegłem w "16", minąłem bramkarza i strzeliłem do pustej bramki. Ten gol sprawił mi równie dużą wielką frajdę jak bramka dzięki, której wygraliśmy z Bełchatowem - mówił Wróbel. - Zrobiliśmy dziś milowy krok w kierunku utrzymania. Fortunna jakby oddała nam to co zabierała poprzednio. W ostatnich meczach podobała się nasza gra, a punkty uciekały. Dzisiaj było odwrotnie. Cieszę się również z tego, że nie będziemy figurować w rubryce przegrane na wyjazdach. Po dziesięciu przegranych, wreszcie wygraliśmy - mówił Jacek Zieliński, trener Odry.

Wojciech Stawowy jako pierwszego zdjął z boiska Damiana Nawrocika. Dziwne bo ten zawodnik był najbardziej widoczny w Arce. Poon groźnie strzelał dwukrotnie z rzutów z wolnych, już w dziesiątej minucie sprawdził formę Wojciecha Skaby uderzeniem z dystansu, a w 27.minucie otworzył drogę do bramki Bartoszowi Ławie. Gdyński pomocnik tuż przed polem karnym został ścięty przez Marcina Kokoszkę. Powinna być czerwona kartka, a skończyło się na żółtej.

Najlepsza szansa na wyrównanie była w 81.minucie. Po faulu Jacka Kowalczyka na Marcinie Wachowiczu był karny. Dziedzic strzelił źle, w samo środek bramki, a golkiper z łatwowścią złapał futbolówkę. W ostatnich minutach Arka grała już tylko z trzema obrońcami. - Do momentu utraty bramki graliśmy ładnie. Potem uznałem, że może być brzydko, aby tylko prostymi środkami zdobywać teren. Postawiłem na rezerwowych, którzy są ruchliwi, sprytni, potrafią grać głową. Niestety, okazało się, że przerwa, którą mieliśmy w rozgrywkach, nam nie służy - ocenił trener Wojciech Stawowy.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:0, Wisła Kraków - Górnik Łęczna 2:1, Korona Kielce - Widzew Łódź 3:0, Wisła Płock - Legia Warszawa 0:3, Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:3, ŁKS - Cracovia 2:1, GKS Bełchatów - Groclin Dyskobolia Grodzisk 1:0.

16. Wisła Płock 21 2 9 10 14:36 15

w tabeli nie uwzględniono walkowerów w meczach Arka Gdynia - Widzew Łódź (0:3), Wisła Płock - Górnik Łęczna (3:0) oraz obustronnego walkoweru w meczu Górnik Łęczna - Arka Gdynia. Klubom przysługuje odwołanie od tej decyzji.

to i karny nie pomaga:)

• 0 0

• Kibic

Byłem na meczu nie jestem z trójmiasta i wywnioskowałem że kibole arki to zapatrzeni idioci w klub o którym złego słowa niemożna powiedzieć mimo że mówi się słuszne uwagi!!!

• 0 0

• Karny był ustawiony; )

Zawsze marzyłem o tym, żeby byc kibicem zespołu, który jedno co dobrze umie, to kraść i kupować ;) a upragnioną pierwszą ligę ma dzięki kilku milionom złotych pana Jacusia M. Współczuje takim ludziom;)

• 0 0

• Porazka

Porazka tak samo boli jak to ze nie macie stadionu he he he he.

• 0 0

• brawo sledziki

w 3 lidze smialo mozna kupic co nie co,powodzenia

• 0 0

• ryssiu pomoz

KIBICE ARKI CHODZMY DO RYSIA NA KORTY TAM GDZIE KIEDYS BYL NASZ STADION I POPROSMY GO O PARE ZLOTY NA UTRZYMANIE