Nie dociągnęły

1 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Drugiej porażki w tym sezonie doznały piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS. Gdańszczanki ponownie poległy na wyjeździe. Z faworyzowaną Piotrocvią ich gra bardzo obiecująco wyglądała do 50. minuty. Ostatecznie jednak górę wzięła większa rutyna rywalek. Akademiczki przegrały 30:32 (16:13). Najskuteczniejsze w szeregach pokonanych były Wioleta Serwa i Daria Bołtromiuk, ktore zdobyły po sześć bramek.

Piotrcovia, która zabrała z Gdańska Hannę Strzałkowską, to w powszechnej opinii jeden z trzech głównych kandydatów do tytułu. Jednak akademiczkom niewiele zabrakło, aby pogrążyć tę drużynę na jej parkiecie. Do rywalek należał bowiem tylko początek meczu i koniec. Inauguracyjny kwadrans gdańszczanki wygrały 8:6. Na przerwę schodziły z trzybramkową zaliczką. Wręcz kapitalny w wykonaniu podopiecznych Jerzego Cieplińskiego był początek drugiej połowy. W 35. minucie akademiczki prowadziły aż 21:14! Jeszcze na dziesięć minut przed końcem w zapasie były trzy trafienia (26:23). Piotrkowianki dogoniły remis na 27:27. W decydujących fragmentach gry to im rzadziej drżały ręce. Nie do zatrzymania była zwłaszcza Agata Wypych. Reprezentantka Polski zdobyła tego dnia 11 bramek.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Start Elbląg - Zgoda Ruda Śląska 31:21 (13:11), AZS AWF Katowice - SPR Safo ICom Lublin 18:29 (10:19), Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin - Finepharm Jelenia Góra 38:25 (17:12), Sośnica Gliwice - Zagłębie Lubin 20:39 (12:16), Ruch Chorzów - Politechnika Koszalin (niedziela).

straciły. Trzy akcje z rzędu zbyt długo przetrzymywała piłkę po wpuszczonej
    bramce i sędziowie od razu sygnalizowali grę pasywną. Wykorzystała to Piotrcovia
    i poszła za ciosem. Wyróżnienia Piotrcovia: Polenz, Wypych, Gdańśk: Bołtromiuk i
    mimo wszystko bramkarka.
    Pozdr.
    autor: ~piotrkowianiun IP»85.237.177.170 09:31 01-10-2006

Cieszę się z wygranej piotrkowianek. Przeżyłem horror. Przegrana, tak nie tylko,
    jak pisze hedrack, 3 błędy Sadowskiej, ale brak ogrania zawodniczek z Gdańska.

obroną 2-4. A swoją drogą niech dalej gra tylko starymi a młode bardzo dobre
    zawodniczki niech dalej siedzą na ławce. Ten mecz z Piotrkowią mu może coś oleju
    do głowy naleje.Ten mecz z Piotrkowią przegrał trener.Gratulacje dla super
    zawodniczek z Gdańska tych co dzielnie walczyły na parkiecie i dla tych które
    siedziały na ławce może kiedyś trener wam zaufa.

• 0 0

• autor: ~piotrkowianiun IP»85.237.177.170 09:31 01-10-2006

• 0 0

• Skład z wczorajszego meczu za katowickim "Sportem":

AZS AWFiS: Sadowska - Bołtromiuk 6, Serwa 6, Tyda 5, Mielczewska 3, Wilamowska 5, Chudzik 3/1, Musiał 2, Kulwińska, Koniuszaniec, Wojtas, Szymańska.

Ciekawostka - w Piotrcovii ani razu do siatki nie trafiła Strzałkowska.

• 0 0

• niedociągnięcia

Panie KzG, trener Ciepłowski pracuje w OPEC-u, a w AZS-ie trener Ciepliński.To po pierwsze. Po drugie to stare zawodniczki w AZS-ie mają po dwadzieścia parę lat i dopiero zaczynają karierę. Te wspaniale młode może będą grały ale za kilka lat.Teraz to one i tak dzięki trenerowi grają za dużo.Rozumuem KzG że twoje doświadczenie trenerskie w prowadzeniu zespołu ligowego jest tak ogromne że możesz spokojnie krytykowac trenera Cieplińskiego.Lepiej wypij piwko z pracownikiem OPEC-u Ciepłowskim, za zdrowie trenera Cieplińskiego i poczekaj na koniec rozgrywek.

• 0 0

• 100% racji emeryta

• 0 0

AZS AWFiS: Sadowska - Bołtromiuk 6, Serwa 6, TYDA 5, Mielczewska 3, WILAMOWSKA 5, Chudzik 3/1, Musiał 2, Kulwińska, Koniuszaniec, Wojtas, Szymańska.
    Kary: 16 min.

• 0 0

• Do: Autor: jag

Jak nie znasz strzelców bramek z Gdańska, to ja je podałem wyżej.

• 0 0

• Oprócz Chudzik czerwoną kartkę zobaczyła też Wilamowska, kontuzji, o czym było wyżej, doznała Tyda, a i Musiał była podobno niedysponowana z powodu grypy. Nic więc dziwnego, że w końcówce akademiczki pękły, skoro na parkiecie więcej było juniorek niż zawodniczek z pierwszej siódemki.

• 0 0

• Do dyrekcji klubu

Panowie,moze czas najwyzszy zaczac motywowac zawodniczki?W obecnych czasach z piłki recznej trzeba zyc.Nie wystarczy ze zawodniczki dostana na skrzynke wodki (a takie sa obecne stypendia).Czas zeby nadal mlode zawodniczki,ocierajace sie o pierwsza reprezentacje zarabialy tyle na ile zasluguja.Wtedy uda sie wykrzesac wiecej sil.Sportowa motywacja byla,ale jak widac nie wystarczajaca.

• 0 0

• PIOTRKOWIANIN? 85.237.177.170 ?

IP z Wejherowa? Ładnie to tak cieszyc sie z przegranej "własnej" druzyny. Wstyd.