Nie załamali się

10 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

Arka zremisowała na wyjeździe z Wisłą Kraków 2:2, choć straciła gola już w pierwszej minucie, a do przerwy przegrywała 0:2. Gole dla gdynian zdobyli Olgierd Moskalewicz w 62. i Bartosz Ława w 87. minucie. Bramki dla miejscowych uzyskali: Jean Paulista w 1. i Radosław Sobolewski 37. minucie.

WISŁA: Dolha - Baszczyński, Dudka, Kokoszka, Stolarczyk - Gołoś (78 Chiacu), Burns, Sobolewski, Zieńczuk - Brożek (67 Penksa), Paulista.

ARKA: Witkowski - Kowalski, Weinar, Przytuła, Sokołowski - Nawrocik (26 Wachowicz), Ława, Mazurkiewicz - Dziedzic (67 Niciński), Moskalewicz, Wróblewski.

Żółte kartki: Stolarczyk, Dawidowski, Sobolewski, Paulista (Wisła), Wróblewski, Kowalski, Przytuła (Arka).

W porównaniu z inauguracją w Kielcach Wojciech Stawowy dokonał czterech zmian w wyjściowy składzie. Po raz pierwszy wiosną w "11" zagrali: Ława, Tomasz Mazurkiewicz, Janusz Dziedzic i Paweł Weinar. W dodatku Moskalewicz i Krzysztof Przytuła wystąpili na innych pozycjach niż w ostatnim meczu.

Jako pierwszy strzelał Radosław Wróblewski, a zaraz potem Moskalewicz. Jednak to szybka kontra Wisły w odpowiedzi dała gospodarzom gola. Po podaniu Pawła Brożka trafił Paulista. W 9. minucie Arka miała szczęście, bo po uderzeniu Konrada Gołosia piłka przetoczyła się wzdłuż linii bramkowej. Lepiej przymierzył Moskalewicz kwadrans później, ale sędzia gola nie uznał, gdyż dopatrzył się spalonego. Zamiast 1:1 wkrótce potem zrobiło się 0:2. Kopnięcie Sobolewskiego z około 30 metrów było nie do obrony. Przed przerwą obie drużyny miały jeszcze po jednej sytuacji. Przy akcji Brożka w polu karnym arbiter nie dopatrzył się karnego, choć wiślacy jego się domagali, a strzał Dziedzica obronił rumuński bramkarz Wisły.

W 60. minucie, gdyby nie Norbet Witkowski Arka zapewne już by się nie podniosła. Bramkarz obronił strzał Gołosia z siedmiu metrów. Dwie minuty później Tomasz Sokołowski wrzucił futbolówkę w "16", a Moskalewicz zdobył kontaktowego gola. Dodał on animuszu gdynianom. Uwierzyli, że nie muszą przegrać. Co prawda jeszcze Marek Zieńczuk i Sobolewski w doliczonym czasie gry byli bliscy trzeciego trafienia dla Wisły, ale mecz skończył się raczej zasłużonym remisem. Żółto-niebiescy nagrodę za to, że się nie poddali, otrzymali w 87. minucie. Wyrównał po strzale z dystansu Ława. W ostatnich sekundach doszło do przepychanek. Sędzia na trybuny wyrzucił trenera Stawowego. - Mecz nam się nie układał, ale potrafiliśmy się podnieść. Przed całe spotkanie mój zespół nie był drużyną, która rozpaczliwie się broni. Pokazaliśmy, że mamy charakter i umiemy grać w piłkę - podkreślał szkoleniowiec Arki. - Nie potrafiliśmy opanować środka pola, co było w naszych planach. Przy prowadzenie 2:0 uwierzyliśmy, że mecz jest wygrany, a trzeba było postawić kropkę nad "i" i strzelić trzeciego gola.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Legia Warszawa - Groclin Dyskobolia 0:1, Wisła Płock - Kolporter Korona Kielce 0:1, Odra Wodzisław - Cracovia Kraków 0:1, Górnik Łęczna - ŁKS Łódź 0:1, Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 0:0, Lech Poznań - Zagłębie Lubin 0:2, Widzew Łódź - BOT GKS Bełchatów 0:3.

16. Wisła Płock 16 1 7 9 11:32 10

• nie powiedział "Czarnuchu, k...czarnuchu" tylko "mieszańcu kundlu mieszańcu"
    wbrew pozorom ta wypowiedź nie była rasistowska a kynologiczna. - Jean Paulista ma słabe pojęcie o historii polskiego futbolu. nikt mu nie uświadomił że podpisał kontrakt z Gwardyjskim TS, klubem zomowców, konfidentów i milicjantek. Bartkowi nie chodziło o psią barwę koszulki a nie nyggerską skóry;)

• 0 0

• Wraca temat rasizmu na murawie.....

Brazylijski napastnik Wisły Kraków, Jean Paulista, oskarżył Bartosza Ławę z Arki Gdynia o rasistowskie hasła wypowiadane pod jego adresem.
    W końcówce spotkania obaj zawodnicy walczyli o piłkę. Wtedy to Ława miał powiedzieć do Paulisty: "Czarnuchu, k... czarnuchu". Brazylijczyk próbował szukać sprawiedliwości u prowadzącego zawody Tomasza Miklulsiego, ale ten pokazał mu żołta kartkę.

A z Lechii się smialiśmy...

• 0 0

• Teraz kolej na Pogoń - ich też rozjedziemy!!!

kocham Areczkę i będę zawsze z nią na dobre i na złe My gdyńscy homoseksualiści zrzeszeni w Inicjatywie Arka będziemy walczyć za nasz klub. Tylko w Arce nie ma homofobów, kibicom Arki nie przeszkaza ani płeć, ani kolor skóry, ani wyznanie (ja jestem wyznania mojżeszowego), ani orientacja i to jest piękne. ps. na wiosnę na Olimpijskiej debiut nowej flagi. Na tęczowej fladze będzie herb Areczki i Gdyni oraz napis "Gdyńscy homo-fani w Arce zakochani". Nigdy nie zostaniesz sam!
    Na meczu z Pogonią będzie nas cała ekipa, jak ktoś chce sie do nas przyłączyć - zapraszamy. Będziemy stali pod tęczową flagą.
    Tylko Arka Gdynia!!!

• 0 0

• super

w najbliższą sobotę wszyscy na mecz z Pogonią. Znowu zapełni się stadion, a my będziey cieszyć sie z kolejnego zwycięstwa naszej Areczki, dumy Trójmiasta

• 0 0

• Arka, Lechia, KP Sopot, Baltyk, Gedania i Polonia

potega 3miasta, moze kiedys dozyje, ze bedziemy mieli przynajmniej dwie ekipy w ekstraklasie!!! 3miasto rzadzi w koszu, mogloby i futbolu rowniez?!

• 0 0

• Co wy sie dziwicie ze tu tyle wpisow , poprostu chodzi o dwa najwazniejsze kluby z trojmiasta,Arko gratulacjie ze na takim terenie zdobyliscie punkt, Lechio gratulacjie ze cos zaczynacie robicw kierunku 1 ligi , a reszta choloty mordy w kubel.

• 0 0

• kogo ku...wa obchodzi jakaś lechia i cale zaplecze. tu jest dyskusja o wielkiej Arce i OE poniemieckie cymbały. Wypad pałowac sie do swojego tematu o zapleczu.

• 0 0

• nie pochlapta sie ze szczęsCIA

• 0 0

• Wynik zdecydowanie na plus. 5-1 w pierwszym meczu, do tego z "niefartownym" rywalem, robi wrażenie.

Zawodnik meczu to zdecydowanie Cetnar. Już w 5 minucie tak trafił Szweda, że temu odechciało się grać i prosił o zmianę. Po kolejnych 10 minutach "załatwił" Szwedowi żółtą kartkę i kilka kolejnych siniaków. Do tego dwie bramki i jeszcze więcej wiatru w polu karnym ónii. Za dzisiejszy mecz 10 jak nic.

Kolejni bohaterowie, to Miklosik i ManU. Gdyby nie oni, to gra obronna by nie istniała. Do tego bardzo dobre podania otwierające drogę do bramki. Miklosika pochwalic też trzeba za rzuty wolne (chwała Bogu, że nie grał Wojciech !!!!) i strzały z dystansu.

Wiśnia po miernej pierwszej godzinie, im bliżej było końca tym bardziej się rozkręcał. Akcja z 70 minuty (karny i czerwona) wprost palce lizać. No i bramka, też przedniej urody.

Dobre zmiany, choć troszkę zbyt późno dali Buzała i Szulo. Obaj zmienili niespecjalnie grających dziś Kalkowskiego i Pawlka. Szulo dobra akcja na 5-1 i potężna bomba, minimalnie niecelna.

Rozaczarowanie meczu, mimo strzelenia gola to Rogalski. Mam nadzieję, że jeszcze się rozegra, ale dzisiejszy mecz to zbyt mało walki i zbyt dużo głupich strat.

Sobański w bramce to nieporozumienie. Bączek wracaj !!!!!!!!!!!!