Krzysztof Klinkosz
11 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Kibice efektownie pożegnali stadion przy Olimpijskiej 5. Niewiele zabrakło, by uczcili to również piłkarze Bałtyku. Kibice efektownie pożegnali stadion przy Olimpijskiej 5. Niewiele zabrakło, by uczcili to również piłkarze Bałtyku.

Pechowo pożegnali się z tegorocznymi rozgrywkami II ligi oraz ze stadionem przy ul. Olimpijskiej piłkarze Bałtyku. Gdynianie przegrali z Ruchem Radzionków 1:2 (0:0), tracąc gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z meczu biało-niebieskich z liderem tabeli.

0:1 Mielec (58)
1:1 Pietrzyk (84)
1:2 Suker (90)

BAŁTYK: Chamera - Kozerkiewicz, Wasilewski, Granosik, Bielecki (72 Florek, 80 Byczkowski) - Drzymała, Szweda, Pietrzyk, Pięta (65 Riebandt)- Kudyba, Nadolny.

RUCH: Jankowski - Domański, Zioło, Wiśniewski, Trzcionka - Kocur, Dziewulski, Gierczak, Giel - Gielza (80 Suker), Mielec.

Sędzia: Gałązka (Szczecin). Żółte kartki: Wasielewski, Pietrzyk, Riebandt (Bałtyk), Domański, Mielec, Zioło (Ruch). Widzów:1500
Czerwona Kartka: Domański (90+2 za drugą żółtą)

0' meczem z Ruchem gdyńscy piłkarze żegnają się piłkarze ze stadionem, który 1 grudnia stanie się placem budowy. Będzie to jednocześnie ostatnie spotkanie w tym roku, zarazem drugie z rundy... wiosennej.

1' Mecz rozpoczął Bałtyk

3' Obydwie ekipy "badają się" wymiany piłki głównie w środkowej strefie murawy.

6' Dośrodkowanie Giela przecina Drzymała i oddala niebezpieczeństwo od bramki Bałtyku.

8' Sebastian Gielza strzela wzdłuż linii bramkowej jednak piłka wychodzi poza boisko.

11' Akcja ofensywna Bałtyku ale zabrakło dokładności w rozegraniu i wznawia grę Ruch.

15' Strzał z daleka Ruchu Chamera wybija na róg. Korner nie przyniósł żadnego niebezpieczeństwa.

17'Kolejna ofensywna akcja gości i ponownie Chamera wybija na róg ratując przed utrata bramki Bałtyk.

20' Nadolny w szybkiej kontrze lewą stroną wyłożył piłkę na środek pola karnego gości, jednak nikt nie zdążył z zamknięciem akcji.

24' Ruch stwarza przeagę optyczną jednak ataki ekipy z Radzionkowa są z reguły rozbijane tuż przed polem karnym Bałtyku.

26' Kudyba zdecydował się na solowy rajd jednak ubiegł go bramkarz Ruchu.

29' Nadolny przenosi piłkę minimalnie nad poprzeczką mimo asysty dwóch piłkarzy "Cidrów".

32' Najgroźniejsza sytuacja wypracowana przez Ruch, z kilkunastu metrów niewiele nad poprzeczką bramki Chamery uderzył Mielec, był w sytuacji sam na sam.

34' Wolny dla Bałtyku z około 30 metrów jednak Drzymała prosto w nogi zawodników stojących w murze.

38' Giel wyszedł sam na sam z Chamerą jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną

40' Kolejny raz "Cidry" złapane na spalonym

42'Ruch atakuje jednak czyni to bez żadnego pomysłu, gdynianie umiejętnie grają w defensywie.

44' Szansa dla Bałtyku ale do dośrodkowania z lewej strony nie doszedł Nadolny.

45' Sędzia kończy pierwszą połowę Bałtyk - Ruch Radzionków 0:0

46' Rozpoczynamy drugą połowę.

47' Żółta kartka dla Dawida Domańskiego z Ruchu.

50' Efektowna oprawa pożegnalnego meczu Bałtyku na "starym" stadionie, po racach, transparentach, rzucanych na boisko wstęgach tym razem kibice wznieśli do gory białe i niebieskie balony.

55' Adrian Mielec z wyprostowaną nogą wskoczył na klatkę piersiową jednego z gospodarzy. Został za to ukarany żółtą kartką, przy linii bocznej zawrzało, bójka wisiała w powietrzu sędzia uspokoił nastroje kolejną żółta kartką tym razem dla Wasielewskiego

58' 0:1 Gol dla Ruchu. Adrian Mielec z najbliższej odległości, stojąc tuż przed lewym słupkiem bramki Chamery umieszcza piłkę w siatce po dograniu piłki ze środka pola karnego.

64' Żółta kartka dla Michała Zioło

65 Zmiana w Bałtyku, schodzi Pięta, wchodzi na murawę Riebandt.

69' Kudyba pociągnął akcję lewą stroną ale nikt nie doszedł do dośrodkowania.

70' Ponownie Kudyba, tym razem ze środka pola karnego strzelił główką obok bramki.

72' Zmiana w Bałtyku schodzi Bielecki za niego na boisko wbiega Florek

78' Akcja ofensywna Bałtyku zakończona faulem na gdynianinie.

80'Zmiana w Bałtyku schodzi kontuzjowany Florek wchodzi Byczkowski.

80' Zmiana w Ruchu schodzi Gielza wchodzi Suker

84' GOL dla Bałtyku strzela na 1:1 Michał Pietrzyk

84' Żółta kartka dla Bałtyku Riebandt.

86' Silne uderzenie z ostrego kąta Mielca trafia w słupek.

90' 1:2 Gol dla Ruchu płaskim strzałem przy słupku Chamerę pokonuje Marek Suker

90' Sędzia dolicza 4 minuty

90+2' Dwie żółte kartki w ciągu kilkudziesięciu sekund obejrzał Domański i wyleciał z boiska, już w momencie gdy schodził po zmianie na ławkę.

90+4'Sędzia kończy mecz Bałtyk - Ruch 1:2 To już piąty mecz z rzędu gdynian bez zwycięstwa w II lidze!

Pozostałe wyniki 19. kolejki:
Polonia Słubice - Lechia Zielona Góra 1:1 (0:1), Elana Toruń - Raków Częstochowa 1:0 (1:0), Zawisza Bydgoszcz - GKS Tychy 3:0 (0:0), Jarota Jarocin - Czarni Żagań 1:1 (1:0), Nielba Wągrowiec - Ślęza Wrocław 1:0 (0:0), Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek 1:0 (0:0), Górnik Polkowice - Unia Janikowo 3:0 (2:0), Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 3:0 (2:0).

Opinie (135) ponad 20 zablokowanych

• Olimpijska 5 na zawsze Biało-Niebieska!