Bartosz Ława strzelił gola Arce II

Tak Arka podziękowała Bartoszowi Ława za grę w Gdyni 26 sierpnia. Dwa miesiące później m.in. ten pomocnik przyczynił się do porażki rezerw żółto-niebieskich w III lidze. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Trwa niemoc rezerw Arki w III lidze. W niedzielę gdynianie nie tylko zaliczyli ósmą kolejkę z rzędu bez zwycięstwa, ale przegrali u siebie z Vinetą Wolin 1:3 (1:2). Goście poradzili sobie, choć od 7. minuty musieli grać w "10" po czerwonej kartce dla bramkarza. Golem z wolnego na Narodowym Stadionie Rugby przypomniał się Bartosz Ława, który w żółto-niebieskich barwach występował przez siedem sezonów.

Mosiejko 10 - Nagórski 5 (karny), 73, Ława 22

ARKA II: Miszczuk - Izdebski, Skrzypczak, Wojcinowicz, Wojowski - Mosiejko, Regulski (46 Koziara) - Czapłygin (35 Tomczak), Tomasiewicz (56 Hebel), Bach - Wardziński

VINETA: Rechtziegel - Wittbrodt, Niewiada, Jeż, Skorb - Ława, Adamczak - Pogorzelczyk, Gałecki (8 Bratkowski), Adrian Nagórski - Adam Nagórski

BRUTALNE DERBY TRÓJMIASTA W III LIDZE. BAŁTYK POKONAŁ LECHIĘ II

Bartosz Ława rozegrał w Arce 206 oficjalnych meczów. W Gdyni występował w latach 2004-10 oraz w poprzednim sezonie. Jako że kontrakt nie został przedłużony, a 36-latek nie chce jeszcze zawieszać piłkarskich butów na kołków, podjął się gry w beniaminku III ligi. w niedzielę przypomniał się żółto-niebieskich na Narodowym Stadionie Rugby w barwach Vinety Wolin.

W 22. minucie to właśnie Ława wyprowadził gości na prowadzenie 2:1, strzelając gola z rzutu wolnego. Było to jego trzecie trafienie w tym sezonie. Poprzednie dwa zaliczył z karnego. Co ciekawe każde z tych wcześniejszych spotkań kończyło się wynikiem 3:1, z tym że raz Vinieta wygrała (w Kartuzach), a raz przegrała (u siebie ze Świtem). Był to zły znak dla żółto-niebieskich.

Tak Arka jesienią podziękowała Bartoszowi Ławie za lata gry w Gdyni

Zresztą już rezultat 1:2 był dużo niespodzianką. Od 7. minuty Vineta grała w "10". Za zagranie piłki ręką poza własną "16" czerwoną kartkę otrzymał Oskar Rechtziegel. Jego zmiennik od razu po wejściu na boisko musiał wyciągać piłkę z siatki. Z wolnego gola zdobył Damian Mosiejko.

Jednak ten strzał wystarczył Arce II zaledwie do wyrównania. Rejestr bramkowy został otwarty już bowiem w 5. minucie. Z karnego prowadzenie dla Vinety zdobył Adam Nagórski.

Ten sam piłkarz w 73. minucie poprawił rezultat na 3:1. Nie po raz pierwszy w tym meczu poradził sobie z defensywą Arki. Już 5 minut wcześniej z trudem jego strzał obronił Jakub Miszczuk. Bramkarz gospodarzy dobrze interweniował także przed przerwą, gdy w sytuacjach bramkowych byli: Kacper WittbrodtMarek Niewiada.

Arka, mimo liczebnej przewagi przez 80 minut, a także optycznej przewagi w grze, w ofensywie często było bezradna. Na uwagę zasługiwały tylko strzały: Macieja WardzińskiegoDawida Tomczaka jeszcze przy wyniku 1:2.