Niespodzianki nie było

Marta
20 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Pierwsza kwarta dała nadzieję na sprawienie niespodzianki na inaugurację rundy rewanżowej w grupie C Euroligi. Niestety, później było już gorzej. W efekcie koszykarki Lotosu PKO BP przegrały czwarty mecz w tym sezonie w międzynarodowym towarzystwie i spadły na przedostatnie miejsce w tabeli. W Gdyni gospodynie uległy Casares Walencja aż 59:85 (22:14, 14:25, 11:18, 12:28).

LOTOS: Leciejewska 14 (2x3), Beard 11 (1), Matović 9 (1), Snitsyna 6 (1), Marchaanka 5 (1) - Podrug 6, Currie 4, Jujka 4, Pawlak, Tomiałowicz.

ROS CASARES: Milton 19, Valdemoro 17 (3), Vesela 11, Aguilar 5 (1), Vecerova - Montaniana 12, Tornikidou 10, Hodges 6 (1), Palau 5.

Gdyńskie koszykarki nie przestraszyły się faworyzowanego rywala, po trójce Katsiaryny Snitsyny i punktach Magdaleny Leciejewskiej. Hiszpanki za chwilę wyrównały, jednak walczące z niezwykłą ambicją w defensywie gdynianki powróciły do pięciopunktowej przewagi.

Obydwie drużyny poszły na "wymianę ciosów" z której w pierwszej kwarcie lepiej wyszły gdynianki, głównie dzięki twardej obronie i skuteczności pod koszem. W ósmej minucie po "trójce" Natalii Marchanki było już 20:12 dla Lotosu PKO BP, a pierwszą kwartę gdynianki zakończyły prowadząc 22:14.

Na początku drugiej kwarty Hiszpanki zatrzymały nieco ataki koszykarek z Gdyni, zrobiło się 24:23. Wówczas jednak Magdalena Leciejewska trafiła dwie trójki pod rząd, w sumie zaś w pierwszej połowie zdobyła 12 punktów i gdynianki znów odskoczyły na 30:23.

Końcówka, należała jednak do zespołu z Walencji, który poprawił obronę a szybkie kontry kończył celnymi rzutami. Przewaga gospodyń szybko stopniała i przed drugą połową meczu przegrywały 36:39.

Jeszcze na początku trzeciej kwarty gdynianki po trafieniu Alany Beard przegrywały tylko 40:41, kolejne minuty stały już jednak pod znakiem zdecydowanej przewagi koszykarek z Hiszpanii.

ROS Casares długo i dokładnie rozgrywał swoje akcje, poprawił skuteczność, agresywniej zagrał w obronie. Efekty tego najlepiej było widać w ostatniej odsłonie. Gdynianki, na jej początku, nieco zniwelowały różnicę punktową (51:59) kolejne jednak 6 minut Hiszpanki wygrały 16:0 i było już "po meczu".

Trener Jacek Winnicki nie ganił jednak swoich podopiecznych na konferencji prasowej - Jestem zadowolony z gry moich zawodniczek graliśmy przecież z jedną z najlepszych drużyn w Eurolidze mającą aspiracje gry w Final Four - stwierdził gdyński szkoleniowiec. Zauważył też jednak, że jego zespół po dobrej pierwszej połowie nie mógł zupełnie poradzić z defensywą rywalek w drugiej części gry.

Nie będzie dużo czasu na opłakiwanie niepowodzenia. Już niedzielę o godzinie 18.30 przy ul. Olimpijskiej zamelduje się Wisła Can-Pack Kraków. - Będzie to z pewnością ciężki pojedynek, bo Wisła to klasowy zespół - krótko stwierdził Winnicki.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: ZVVZ USK Praga - Union Hainaut Basket 83:58 (24:10, 17:24, 21:11, 21:13), UMMC Jekaterinburg - Jolly JBS Sibenik 100:70 (35:18, 25:11, 17:20, 23:21).

• 0 0

• co oznaczają te cyferki przy nazwiskach?? (1)

poza tym są z błędami bo np. 2x3 = 6 a nie 14!!

• 0 0

• re:

w koszu można zdobywać 1, 2 lub 3 punkty, 2X3 znaczy, że w całym dorobku, tu 14 pkt, 2 rzuty byly za 3 puknty

• 0 0

• GDYNIA JEST WIELKA I CIERPLIWA

• 0 0

• Lotos (1)

2x3 to ilość celnie trafionych rzutów za 3 pkt, 14 to ogólna liczba zdobytych pkt. a co do "bałtyk olewa kosza" zajmij się swoim podwórkiem bo frekfencja jest mizerna a i w młynie sporo przedszkola, no ale najlepiej odwrócić od siebie uwage.