Nieudany początek walki o utrzymanie

14 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla od przegranej rozpoczęli rywalizację do czterech zwycięstw o 9. miejsce w PlusLidze. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe z Jadarem Radom 1:3 (25:21, 21:25, 19:25, 23:25). Drugi mecz odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18.00 w akademickiej hali przy ul. Górskiego

.

JADAR: Salas, Hernandez, Terlecki, Owczarski, Pawliński, Kosok, Stańczak (libero) oraz Domonik, Żaliński, Maciończyk.

TREFL: Kruk, Serafin, Kadziewicz, Winnik, Zanuto, Szulik, Samardzić (libero) oraz Bednaruk, Skorij, Świrydowicz.

Wielką walkę wydali sobie siatkarze już w pierwszym secie. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Jeśli któraś z drużyn prowadziła to najczęściej różnicą jednego punktu. Jadar osiągnął prowadzenie 21:20 i stanął. W tej partii więcej już nie zdobył punktu, a Trefl po pięciu udanych akcjach, także dzięki błędom rywali objął prowadzenie w meczu.

Tak kiepska końcówka podłamała radomian. Gdańszczanie uciekli w drugiej partii na 5:1 i 6:2. Szkoda, że zamiast pójść za ciosem, nasza drużyna pozwoliła wrócić rywalom do gry. Dużo wniósł czas, o który poprosił szkoleniowiec miejscowych, Jan Such. Już na pierwszą przerwę techniczną siatkarze zeszli z prowadzeniem... Jadaru 8:7. A potem mieliśmy powtórkę z pierwszej części gry, ale już bez happy endu.

Trefl wyrównał na 14:14, a tuż przed i po drugiej przerwie technicznej popisał się dwoma udanymi akcjami na wagę przewagi 17:15. Nic to nie dało. Ostatni remis zanotowano przy 20:20. Od tego wyniku radomianie zdobyli trzy punkty z rzędu i nie zmarnowali już szansy na wyrównanie stanu meczu.

W trzecią odsłonę lepiej weszli gospodarze, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu. Trefl nie odpuścił i przy 5:4 już miał korzystny wynik dla siebie. Niestety, gdańszczanom wiarę w powodzenie odebrał okres gry między pierwszą a drugą przerwą techniczną, kiedy z 7:8 zrobiło się 12:16. Ostatecznie radomianie wygrali różnicą aż sześciu punktów, a tę przewagę zdobyli już na 22:16.

Wydawało się, że czwarty set nie będzie ostatnim, skoro Trefl rozpoczął od 8:4. Jednak znów część między przerwami technicznymi była fatalna. Gdańszczanie przegrali ją aż 4:12! Od wyniku 10:10 aż do 16:12 zdecydowanie dominowali radomianie. Minuta odpoczynku na ławce pozwoliła żółto-czarnym wrócić do gry. Zespół Jerzego Strumiłły wyrównał na 17:17, a potem prowadził nawet 21:19. Końcówka znów zdecydowanie do Jadaru. Tym samym nasza drużyna musiała przyjąć 15. porażkę z rzędu! Może w piątek w Gdańsku uda się wyrównać...

o utrzymanie
Jadar Radom1
Trefl Gdańsk0

Mecze play-off o miejsca 1-8: Jastrzębski Węgiel - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:23, 25:21, 25:21) i 3:0 (25:17, 25:18, 25:21); Zaksa Kędzierzyn-Koźle - OSRAM AZS Politechnika Warszawa 3:2 (25:27, 25:19, 21:25, 26:24, 15:11) i 3:0 (25:18, 25:23, 25:21); Asseco Resovia Rzeszów - Domex Tytan AZS Częstochowa (17 i 18.03); PGE Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz (20 i 21.03).