stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nocny Bieg Świętojański (30 opinii)

Nocny bieg, nocne zapisy! 9 mja o godzinie 23:59 ruszyła rejestracja do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim. Zapisy potrwają do 6 czerwca do godziny 23:59 i dostępne będą na stronie gdyniasport.pl. Kwota wpisowego niezmiennie wynosi 30 złotych. Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów wystartuje 17 czerwca o godzinie 23:59.

Bez przerwy na odpoczynek

PKO Grand Prix Gdyni rozkręca się na dobre. Nie zdążyły jeszcze opaść emocje po Biegu Europejskim, a już trzeba zacząć myśleć o Nocnym Biegu Świętojańskim, który wystartuje w nocy z 17 na 18 czerwca. Wcześniej, bo już w nocy z 9 na 10 maja, ruszają do niego zapisy.

W ubiegłym roku na linii startu Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim stanęło prawie 6500 osób. - To wydarzenie ma swój niepowtarzalny klimat. Połączenie tysiąca biegaczy i nocnej Gdyni za każdym razem robi ogromne wrażenie - mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Marek Łucyk.

Ulica Świętojańska uhonorowana podwójnie

Każdy z biegów PKO Grand Prix Gdyni jest wyjątkowy. Trzeci przystanek cyklu organizowany jest z okazji święta ulicy Świętojańskiej. Do reprezentacyjnej arterii Gdyni nawiązuje również tegoroczna układanka medalowa. - Jest to jedna z kluczowych dla naszego miasta ulic i bez wątpienia zasługuje ona na szczególne uhonorowanie - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wszyscy, którzy wezmą udział w czerwcowym biegu, będą mieli okazję podziwiać rozświetloną ulicę Świętojańską w pełnej krasie. To właśnie na niej znajduje się słynny podbieg - zdaniem wielu najtrudniejszy fragment 10-kilometrowej trasy. Natomiast po przekroczeniu linii mety biegacze otrzymają wyjątkowy medal - trzeci element czteroczęściowej układanki, która finalnie przedstawi ulicę Świętojańską w dwóch obliczach: tuż po powstaniu oraz współcześnie.

Czas do 6 czerwca

W zeszłym roku bezkonkurencyjny podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim okazał się Gilbert Kipkosgei z Kenii, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował zaledwie 29 minut i 43 sekundy. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska.

Czy w tym roku będziemy świadkami równie dobrych rezultatów? Podjąć wyzwanie może każdy! Zapisy dostępne są w Profilu Zawodnika na stronie gdyniasport.pl i potrwają do 6 czerwca do godziny 23:59.

Pokonaj siebie i walcz o Hondę

Tegorocznemu cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszy hasło: "Pokonaj siebie", zachęcające do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie albo... w nocy, dla drugich pobicie rekordu życiowego - powody są różne, ale każdy z biegaczy, aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości.

Do "pokonania siebie" dodatkowo zachęca atrakcyjny konkurs. Wszyscy uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni stoją przed szansą wygrania nowoczesnego samochodu osobowego - Hondy Civic. Aby liczyć się w walce o nagrodę ufundowaną przez dealera Honda Gdynia, trzeba wystartować przynajmniej w trzech z czterech biegów. Między innymi dlatego warto zapisać się do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim.

REJESTRACJA

W związku z organizowanym nocą z 17 na 18 czerwca Nocnym Biegiem Świętojańskim, od godziny 23.00 na trasie zawodów wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu.Dodatkowo, od piątku (godz. 9.00), do soboty (godz. 6.00) wyłączony z ruchu będzie Skwer Kościuszki a także al. Jana Pawła II.

W godzinach 23.00 - 02.30 nieprzejezdne będą: Skwer Kościuszki - aleja Jana Pawła II - Jerzego Waszyngtona - Św. Piotra - Tadeusza Wendy - Polska - Janka Wiśniewskiego - Jana z Kolna - Tadeusza Wendy - Portowa - Plac Kaszubski - Świętojańska - Józefa Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - aleja Jana Pawła II. Ruch na kolejnych ulicach będzie sukcesywnie włączany po przebiegnięcniu zawodników.

W związku z odbywającymi się zawodami, obowiązywać będą zmienione trasy trolejbusów linii 710 oraz autobusów linii: N10 i N20.

Zamknięcie ulicy Świętojańskiej
Objazdy dla linii 710, N10 i N20 w kierunku w kierunku Grabówka, Oksywia i Pustek Cisowskich
W czasie zamknięcia ul. Świętojańskiej trolejbusy linii 710 oraz autobusy linii N10 i N20 w kursach od strony Wzgórza Św. Maksymiliana w kierunku centrum, od przystanku "Urząd Miasta - Świętojańska 01" do przystanku "3 Maja 02" będą kursować objazdem, ul. Świętojańską, al. Piłsudskiego, ul. Władysława IV i 10 Lutego.

Objazdem zostaną wykonane następujące kursy z przystanku "Urząd Miasta - Świętojańska 01" w kierunku Grabówka, Oksywia i Pustek Cisowskich:
- linii 710 o godz. 0.10;
- linii N10 o godz. 0.31 i 1.31;
- linii N20 o godz. 0.31 i 1.31.

Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki "Kilińskiego 01" i"Armii Krajowej 03" przy ul. Władysława IV.

Objazd dla linii N10 w kierunku Kaczych Buków
Autobusy linii N10 od strony Dworca Gł. PKP w kierunku Kaczych Buków od przystanku "3 Maja 01" do przystanku "Wzgórze Św. Maksymiliana SKM 04" kursować będą objazdem, ul. 10 Lutego i Władysława IV.

Objazdem zostaną wykonane kursy linii N10 z przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP" w kierunku Kaczych Buków o godz. 0.05 i 0.40.

Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki "Armii Krajowej 02" i "Kilińskiego 02" przy ul. Władysława IV.

Objazd dla linii N20 w kierunku Chwarzna
Autobusy linii N20 od strony Dworca Gł. PKP w kierunku Chwarzna od przystanku "3 Maja 01" do przystanku "Węzeł Franciszki Cegielskiej 02" kursować będą objazdem, ul. 10 Lutego, Władysława IV, al. Piłsudskiego, Śląską i Kielecką.

Objazdem zostaną wykonane kursy linii N20 z przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP" w kierunku Chwarzna o godz. 0.10 i 0.40.

Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki "Armii Krajowej 04", "Kilińskiego 02" i "Urząd Miasta - Władysława IV 02" przy ul. Władysława IV.
Zamknięcie ul. Janka Wiśniewskiego w kierunku Obłuża


Objazd dla linii N10 w kierunku Obłuża
W czasie zamknięcia pasa ruchu na ul. Janka Wiśniewskiego (od centrum do Węzła Ofiar Grudnia '70) autobusy linii N10 w kierunku Oksywia i Pogórza od przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP 01" do przystanku "Obłuże Centrum 03" będą kursować objazdem, ul. Dworcową, Podjazd, Morską i Estakadą Kwiatkowskiego.

Objazd dotyczyć będzie kursów linii N10 z przystanku "Gdynia Dworzec Gł. PKP" o godz. 23.45 i 0.45 w kierunku Obłuża i Oksywia.

Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki (na żądanie) "Stocznia SKM - Morska 02" przy ul. Morskiej oraz "Morska - Estakada 04" przy Estakadzie Kwiatkowskiego.

Przeczytaj także

Opinie (30) 2 zablokowane

 • z nocnych biegów, też warto być na PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Fajne przeżycie, bo to miasto jest piękne

  • 9 2

 • bieg

  W nocy jest dobry klimat na bieganie, dlatego nie przegapie nocnego biegu Świętojańskiego

  • 16 2

 • Ja w nocy zasypiam

  • 7 0

 • powodzenia wszystkim uczestnikom! :)

  • 19 1

 • 30 pln

  a na co te wpisowe?
  albo dla kogota kasa będzie ?
  bo na pewno nie mala

  • 2 28

 • Fajnie. też bym chętnie pobiegł ale dla mnie za późno.

  wstaję o 5 rano i nie dam rady.
  Pozdrowienia dla uczestników! życzę miłej zabawy i nowych życiówek.

  • 19 0

 • niemała Mirku piszemy razem

  "Nie" z przymiotnikami zawsze piszemy razem. Kasa na wódkę i zakąskę! Pasuje?

  • 5 0

 • Znowu całe trójmiasto zablokowane ;)

  • 5 17

 • nie warto płacić tyle za ten bieg

  za bieganie nie powinno się placić jest tyle imprez gdzie nie ma opłat i takiego ścisku jak w gdyni nie polecam

  • 7 12

 • hajs

  na medale,
  na opłacenie ratowników i służb porządkowych
  na opłacenie ludzi którzy przyczyniają sie do zorganizowania tego biegu itd

  • 9 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31.07 g.16.00
ROW Rybnik
31.07 g.20.30
Zagłębie Sosnowiec
02.08 g.18.00
Wisła Płock
07.08 g.20.30
Chrobry Głogów
08.08 g.20.00
Śląsk Wrocław
24.07 g.17.30
Jagiellonia Białystok
18.07 g.16.30
Aforti Start Gniezno
05.07 g.20.15
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
04.07 g.15.00
Master Pharm Łódź
26.06 g.16.00
Radunia Stężyca