stat
Impreza już się odbyła

VIII Nocny Bieg i Marsz Świętojański (14 opinii)

Centrum zawodów, wzorem Biegu Urodzinowego oraz Europejskiego jak i strefa start - meta zlokalizowane będą w namiocie znajdującym się na końcu Skweru Kościuszki, naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego. Tam zawodnicy, którzy zgłosili się do zawodów będą mogli odbierać w dniu zawodów numery startowe już od godziny 17:00 a start do biegu zaplanowano na 21:00.

10km Trasa, posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prowadzić będzie przez Skwer Kościuszki, ulicę Świętojańską, Aleję Marszałka Piłsudskiego oraz Bulwar Nadmorski, co wpłynie na wzrost atrakcyjności i widowiskowości trasy. Biegacze będą mogli podziwiać Gdynię "by night" a także zacumowane przy nabrzeżach żaglówki, jachty i żaglowce min. "Dar Pomorza" a także okręt wojenny ORP "Błyskawica" z którego wystrzał da znak do startu. Limit czasu na pokonanie biegu wynosi 2 godziny, więc każdy kto chociaż trochę biega lub prowadzi aktywny tryb życia spokojnie będzie w stanie pokonać 10km dystans VIII Nocnego Biegu Świętojańskiego.

Po zakończeniu biegu, na mecie na każdego będzie czekał specjalnie przygotowany na tą okazję medal a dla najlepszych wysokie nagrody finansowe, rzeczowe i puchary. Swój udział w zawodach potwierdziło wielu czołowych zawodników z Polski, wśród nich medaliści Mistrzostw Polski w Maratonie: Radosław Dudycz i Michał Smalec, co z pewnością wpłynie na gorącą, sportową rywalizację na trasie.

W ramach VIII Nocnego Biegu Świętojańskiego rozegrane zostaną również I Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię po Polsce, czyli ogólnopolskiej akcji biegowej, na której darmowe zajęcia przychodzi coraz więcej miłośników biegania i lekkiej atletyki. W Gdyni takie spotkania, na które serdecznie zapraszamy odbywają się w każdy poniedziałek o 19:00 a miejscem zbiórki jest Contrast Cafe na Bulwarze Nadmorskim.

Nie ma możliwości zapisania się w dniu imprezy. Wpisowe wynosi 10 zł (płatne do 22 czerwca, po tym terminie - 100 zł). Odbiór pakietów startowych w dniu imprezy w godz. 17.00-20.30 w biurze zawodów.

Przeczytaj także

Opinie (14) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08.07 g.20.00
Lech Poznań
11.07
Jantar Ustka
11.07 g.15.00
ŁKS Łódź
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
04.07 g.20.00
Cracovia
03.07 g.20.30
Korona Kielce
28.06 g.15.00
Jagiellonia Białystok