Sukces sopockiego żeglarza w Barcelonie

1 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Jacek Noetzel w Barcelonie sięgnął po swój największy sukces w kategorii A-Class. Jacek Noetzel w Barcelonie sięgnął po swój największy sukces w kategorii A-Class.

Jacek Noetzel z Navigo Sopot został wicemistrzem Europy w żeglarskiej klasie A-Class, a zarazem zwyciężył w kategorii Master. Na starcie regat jednoosobowych katamaranów rozgrywanych w Barcelonie stanęło blisko 90 zawodników. W kategorii Junior złoto i srebro zdobyli inni sopocianie: Marcin Badzio i Tymoteusz Bendyk.

Prym w regatach wiedli Australijczycy - dwa pierwsze miejsca zajęli: mistrz świata z 2011 roku Steve Norman BrewinAndrew Landenberger. Trzeci w klasyfikacji generalnej był Manuel Calavia i jako że wyprzedzili go jedynie żeglarze z Antypodów, to jemu przypadł tytuł mistrza Europy.

ŻEGLARSKI PUCHAR TRÓJMIASTA DLA PIĘCIU ZAŁÓG

Wicemistrzem Starego Kontynentu został natomiast Jacek Noetzel z Navigo Sopot. Żeglarz, który pod koniec maja startując na "Exploderze" został jednym z triumfatorów Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, w Barcelonie sięgnął po swój największy sukces w A-Class.

Każdemu z uczestników w klasyfikacji generalnej odliczano punkty za dwa najsłabsze z dziewięciu wyscigów. Noetzel płynął równo przez całe regaty, a dodatkowo skorzystał na niepowodzeniu aktualnego mistrza świata Holendra Mischy Heemskerka, który medalowe szanse pogrzebał w ostatnim z wyścigów i ukończył rywalizację dopiero na 8. miejscu.

Start w Barcelonie były udane również dla innych żeglarzy sopockiego Navigo. Podopieczni Noetzela: Marcin Badzio oraz Tymoteusz Bendyk zdobyli złoto i srebro w kategorii Junior mistrzostw Europy.

Wyniki mistrzostw Europy A-Class w Barcelonie:
1. Steve Norman Brewin (Australia) 15 punktów
2. Andrew Landenberger (Australia) 22
3. Manuel Calava (Hiszpania) 28 - mistrz Europy
4. Stephen Brayshaw (Australia) 42
5. Jacek Noetzel (Polska, Navigo Sopot) 47 - wicemistrz Europy (mistrz w kategorii Master)
6. Gustavo Doreste (Hiszpania) 53 - II wicemistrz Europy
...
15. Marcin Bardzio (Polska, Navigo Sopot) 102 - mistrz Europy w kategorii Junior
19. Tymteusz Bendyk (Polska, Navigo Sopot) 134 - wicemistrz Europy w kategorii Junior

Opinie (2)

• Bravo NAVIGO!

Jacek gratulacje, za wynik indywidualny ale najbardziej za tyle lat efektywnej pracy z młodzieżą!

• 1 0

• i to jest żeglarz!!

a nie jakiś tam Paszke przereklamowany, od góry do dołu w reklamach, Polskie firmy w niego łożą grubą kasę zamiast dać na takich zawodników..