O Puchar Polski oraz wygranie I ligi

7 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla dzięki jednemu zwycięstwu od razu zrealizowali dwa cele. Sukces na wyjeździe nad Fartem Kielce 3:1 (25:22, 20:25, 25:20, 25:22) pozwolił gdańszczanom zrównali się dorobkiem z liderem I ligi oraz potwierdzić nadzieje na awans do czołowej "12" Pucharu Polski. Już w najbliższą środę przy ul. Kołobrzeskiej podopieczni Jerzego Strumiłły rozegrają mecz rewanżowy właśnie z Fartem. Początek gry o godzinie 19.00

.

TREFL: Gorzkiewicz, Żuk, Świrydowicz, Wilk, Chaberek, Gomez, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Gajowczyk, Ratajczak, Węgrzyn, Skórski.

Fart miał doskonałą passę w tym sezonie. Wygrał jedenaście meczów z rzędu! Osiem w I lidze oraz trzy w Pucharze Polski, w tym cztery dni wcześniej z Treflem. Jak się okazało na gdańszczanach ta passa też się zakończyła.

Nasza drużyna już od pierwszych piłek ligowe spotkania pokazała, że nie ma zamiaru na pucharową powtórkę. Goście rozpoczęli od prowadzenie 3:0. Co prawda rywalom kilkakrotnie udawało się doprowadzić do wyrównania, ale od 17:16 aż do końca seta królował Trefl.

Uskrzydleni sukcesem gdańszczanie także drugą partię rozpoczęli bardzo dobrze, prowadząc 4:1. Jednak tym razem nie udało się utrzymać przewagi i w mecz był remis. Zupełnie inaczej potoczył się set trzeci. Tym razem to Fart rozpoczął od prowadzenia, ale na "dystansie" pozwolił się "połknąć" Treflowi.

Tym razem nasza drużyna nie popełniła już błędów z drugiego seta i poszła za ciosem. Trzy punkty przewagi osiągnęła już w połowie tej odsłony i konsekwentnie utrzymała tę różnicę do końca. Tym sam Trefl nie tylko wygrał, ale zainkasował komplet trzech punktów. Jako, że gospodarze nie wzbogacili swojego dorobku, stracili całą przewagę nad gdańszczanami, którzy wcześniej w lidze przegrali dwa mecze. Obecnie o kolejności na miejscach 1-2 decyduje bilans setów z całego sezonu.

Wygrana w Kielcach pozwala też z optymizmem czekać na mecz rewanżowy piątej rundy Pucharu Polski. W Kielcach Fart wygrał 3:1 (25:21, 26:24, 20:25, 25:15). Aby to gdańszczanie znaleźli się w czołowej "12" rozgrywek, muszą przy ul. Kościuszki zwyciężyć w trzech setach lub w czterech, a nie oddając rywalom więcej niż 84 punkty. Tie-break bez względu na jego wynik oraz sukces Farta da z kolei promocję kielczanom. Początek gry w środę, 9 grudnia o godzinie 19.00.

Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Orzeł Międzyrzecz - SMS PZPS Spała 3:2 (25:22, 25:20, 21:25, 23:25, 15:10); Morze Bałtyk Szczecin - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:17); Ślepsk Suwałki - Avia Świdnik 0:3 (16:25, 22:25, 23:25), Energetyk Jaworzno - AZS PWSZ Nysa 0:3 (21:25, 19:25, 23:25); Rajbud GTPS Gorzów - Pronar Parkiet Hajnówka 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 24:26, 15:12). Pauza: Joker-Rodło Piła.

• Trefl do boju!!!

Trefl jest potęgą pierwszej ligi i udowodnimy to w środę we własnej hali pokonując Kielce 3:0!! I Trefl awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski i oczywiście do Plus Ligi!!!!

• 8 2

• moja miśki, brawo! :)

• 2 1

• Treflowi Gdańsk życzę farta :)

Oczywiście na pożarcie :) Ekipa Trefla zasługuje na 3:0 :) Może i dziewczyny Trefla jutro też ograją do zera Legionovię i będzie pięknie :)

• 4 2

• ale zainteresowanie (1)

i po co pisdzecie o tych ogorkach przeciez oni sami sie nawet tym nie interesuja
    a kibice piknikowcy juz dawno zapomnienie ze rok temu chodzili na trefla

• 2 3

• W tym Ty

... bo, jak widzę, niebardzo wiesz, jak wygląda sytuacja na trybunach. I znów tacy jak Ty zaczynają tu smęcić. To jest ten specyficzny klimacik tej stronki.