O krok od kompromitacji

16 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Miały być pewne trzy punkty, a to Arka szczęśliwie zremisowała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 0:0. Gospodarze strzelili w słupek, a nawet posłali piłkę do siatki. Sędzia w 18. minucie najpierw gola beniaminkowi i outsiderowi II ligi uznał! Decyzję zmienił po protestach Andrzeja Bledzewskiego i konsultacjach z arbitrem liniowym. Żółto-niebiescy kończyli pojedynek w "10". Punkt dał im awans na pozycję wicelidera.

PELIKAN: Ludwikowski - Pastuszka, Staniek, Pacan, Petrik - Wyszogrodzki, Łochowski, Kardasz (78 Kowalczyk), Wilk (85 Hyży) - Cichoń (67 Adamczyk), Sojka.

ARKA: Bledzewski - Kowalski, Sobieraj, Przytuła, Baster - Ława, Mazurkiewicz (58 Niciński), Moskalewicz - Karwan (73 Łabędzki), Chmiest, Bazler (58 Wachowicz).

Sędzia: Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Staniek (Pelikan), Bledzewski, Przytuła, Baster, Niciński, Chmiest (Arka). Czerwona kartka: Przytuła (75. minuta, za dwie żółte).

Przed tygodniem "Bledza" sprawił, że Arka nie przegrała z kretesem z Podbeskidziem Bielsko-Biała, przytrzymał wynik i w końcówce gdynianie mogli sięgnąć po komplet punktów. W Łowiczu to Andrzejowi w największym stopniu żółto-niebiescy zawdzięczają, że nie wrócili do domu na tarczy.

W 7. minucie Bledzewskiemu dopisało jeszcze szczęście. Były arkowiec, Piotr Wilk w idealnej sytuacji strzelił w słupek, a i w dobitce nie potrafił posłać piłki do siatki. Nim skończył się inauguracyjny kwadrans gdyński bramkarz obronił uderzenia Adama Kardasza i Arkadiusza Sojki. W odpowiedzi z wolnego strzelał tylko Bartosz Karwan.

Najbardziej kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 18. minucie. Przemysław Cichoń zdobył gola! Sędzia wskazał na środek boiska. Bledzewski zaprotestował, bo widział, że zanim piłka wpadła do siatki, zmieniła kierunek na nodze Kardasza, który był na spalonym. Andrzej zaczął protestować. Arbiter najpierw pokazał mu żółtą kartkę, ale potem dał się przekonać i udał się na konsultację z kolegą na linii. To po niej bramka i karta dla bramkarza została anulowana, a gdynianie wznowili grę od rzutu wolnego pośredniego!

Arka najlepszą sytuację na odniesienie zwycięstwa miała w 51. minucie. Bartosz Ława był sam na sam z bramkarzem rywali. Niestety, nie trafił w bramkę. W ostatnim kwadransie goście musieli sobie radzić w "dziesiątkę". Drugą żółtą kartkę zobaczył Krzysztof Przytuła. W liczebnej przewadze o dobrej dyspozycji "Bledzy" przekonał się Marcin Pacan, a już w doliczonym czasie gry centymetry od gola dzieliły Radosława Kowalczyka.

Nic zatem dziwnego, że po meczu Bogdan Pisz skwitował podział punktów następująco: Przed grą remis wziąłbym w ciemno. Teraz jest niedosyt, bo byliśmy bliżsi wygranej - podkreślał trener Pelikana. - Zagraliśmy zbyt nerwowo, mało stworzyliśmy sytuacji bramkowych, a po własnych błędach dawaliśmy szanse na gole rywalom - ocenił Wojciech Stawowy, szkoleniowiec Arki.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1:0 (1:0), GKS Katowice - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0), Znicz Pruszków - ŁKS Łomża 3:1 (0:0), Warta Poznań - Piast Gliwice 0:1 (0:0), Motor Lublin - GKS Jastrzębie 4:0 (0:0), Odra Opole - Polonia Warszawa 1:1 (0:1), Kmita Zabierzów - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Tur Turek 2:0 (0:0).

[tabela]

Opinie (138) ponad 20 zablokowanych

• Arbiter liniowy potwierdzil przelew od jacka

• 0 0

• I tak to jest. Jedni grają na boisku...

...a inni smarują pod stołem... Znowu to samo.

• 0 0

• KORUPCJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• żenada

Pelikan strzelił gola, gdy piłka była już na śodku boiska by Arka miała zacząć gre arbiter spotkania po konsultacji z Bledzewski i Karwanem anulował prawidłową zdobytą bramke przez Pelikana.Ludzie k...a wy naprawde się niczego nie nauczyliście, czekamy na następne mecze Arki.

• 0 0

• To sie w Arce nigdy nie zmieni!!!

Trzeba miec w genach kanciarstwo, aby zremisowac przegrany mecz. Przegralas Drukarko, !!!

• 0 0

• Areczka

Lepiej kupowac niz cale zycie zebrac. Kurski pomoz maszty Bank zabiera dorzuc na swieczki zaglosujemy na PIS obiecujemy my Bekarty Pralata.

• 0 0

• Jak można kibicowac takiej drużynie????????????????????
    Wstyd!!! Ile liniowemu zapłacono, że zmienił decyzje głównego???
    Cała Polska się z was śmieje!! Wstydu nie macie!!!
    Bez honoru!!! bez stadionu!!!

• 0 0

• Ty Arkowiec chyba nie wiesz co mówisz??????
    Trzeba mieć coś z głową żeby klaskać jak się kupuje.
    Zwykłe ścierwo jeseście.
    Można was tylko porównać do PZPNu.
    Jesteście siebie warci!

• 0 0

• prawda o druk-arce

Kto tu jest outseiderem?chyba arka

To co zrobił sedzia w 1 połowie meczu przechodzi ludzkie pojęcie. Po prawidlowej zdobytej bramce przez PELKE(spalonego nie było i liniowy nic nie pokazał)Sędzia główny wskazuje na środek boiska...po czym bramkarz arki podbiega do sedziego(jak i reszta drużyny)Sędzia nie zmienia decyzji i daje żółtą kartkę golkiperowi arki.bramkarz jednak nie odpuścił i postanowił se pogadać z liniowym.Liniowy w tamtej chwili zmienia decyzje i wtedy obaj sedziowie sie naradzaja...wynik 0:0!! totalna parodia!!! Arka zaczyna z wolnego!!??wogule sedzia h.. w całym meczu dziwnie sie zachowywał, zdecydowani sedziując dla arki.Normalnie śmiech na sali!!!

• 0 0

• Areczka

Wielka fuzja Le....ka-Polonia-Nikos to jest wasz Honor Betony to ja wole byc kibicem Arki. Panie sedzia daj pan czerwona dla Peszki bo jest coraz grozniej i mozemy nie utrzymac 1:0.