Ogniwo - Orkan 33:18

Tomasz Napiórkowski
28 września 2003 (artykuł sprzed 20 lat)

Ogniwo Sopot

W sobote o godzinie 14:00 na stadionie przy ul. Jana z Kolna odbyło się spotkanie pomiędzy Ogniwem Sopot i Orkanem Sochaczew. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli podopieczni trenera Grzegorza Kacały pokonując gości 33:18 (16:6).

Pierwsze minuty spotkania to pojedynek dwóch zawodników kopiących na słupy, Daniela Podolskiego z Ogniwa oraz Bogdana Wróbla z Orkana. Już w 3 min przed szansą zdobycia trzech punktów z rzutu karnego stanął Bogdan Wróbel z Sochaczewa, ale kop na słupy był nie celny. Dosłownie minutę później ten sam zawodnik drugi raz nie trafia. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą, i tak było tym razem w 6 min. rzut karny na trzy punkty zamienia Daniel Podolski z Ogniwa (3:0). W 8 min. ponownie do karnego dla gości kopał Bogdan Wróbel, tym razem się nie pomylił (3:3). Daniel Podolski w 15 min poraz drugi w tym meczu skutecznie egzekwuje rzut karny (6:3). Wróbel nie zostaje mu dłużny i w 18 min popisuje się pięknym drop-golem (6:6). A w 33 min. trzeciego rzutu karnego w tej części gry nie wykorzystał Bogdan Wróbel. W 35 min. sędzia dyktuje rzut karny pod polem punktowym przeciwnika dla Ogniwa, Ci szybko rozegrali piłkę do skrzydłowego Łukasza Jasińskiego, który położył punkty, a podwyższył bardzo dorze kopiący dziś Daniel Podolski (13:6). Jeszcze minutę przed końcem pierwszej połowy kopacz gospodarzy zdobywa 3 punkty po rzucie karnym (16:6). Gospodarze na przerwę zeszli z dziesięcio punktową zaliczką nad rywalami.

W drugiej połowie gospodarzom nie pozostało nic innego jak tylko utrzymać korzystny wynik. Ale w 53 min. punkty dla gości przyłożył Mariusz Michalak, a podwyższenia nie trafił Bogdan Wróbel (16:11). Nieco ponad 10 minut później punkty dla Ogniwa kładzie Mariusz Wilczuk, a podwyższa Podolski (23:11). 69 min. meczu i kolejny rzut karny dla gospodarzy, którego na punkty zamienia Podolski (26:11). Sześć minut przed końcem meczu drugi raz w tym spotkaniu punkty kładzie Mariusz Wilczuk, a podwyższa Podolski (33:11). W 39 min. Paweł Shulte-Noelle, który wcześniej zmienił Mariusza Wilczuka niecelenie kopie drop-gola. W ostatniej akcji meczu punkty dla Orkana Sochaczew kładzie Mariusz Michalski, a podwyższa słabo kopiacy w tym meczu Bogdan Wróbel (33:18).

Składy obu drużyn
Ogniwo Sopot: Marcin Wilczuk, Daniel Podolski (18), Rafał Witoszyński, Robert Zeszutek, Krzysztof Mikołajczak, Tomasz Nikielski, Robert Rogowski, Adam Pogorzelski, Wojciech Czaja, Maciej Szablewski, Łukasz Jasiński (5), Marcin Malochwy, Mariusz Wilczuk (10), Marcin Baraniak, Łukasz Szostek.
rezerwowi: Dariusz Pionk, Dariusz Wantoch-Rekowski, Jakub Irla, Jarosław Rycewicz, Paweł Schulte-Noelle, Przemysław Romanowski, Jan Jaguszewski.

Orkan Sochaczew: Tomasz Wosiński, Marcin Stachniuk, Robert Badea, Alexandru Lacatus, Daniel Fabisiak, Paweł Żakowski, Przemysław Prusa, Maciej Brażuk, Tomasz Szymański, Bogdan Wróbel (8), Mariusz Michalak (10), Vasile Dolocan, Piotr Pietrzyk, Konrad Pisarek, Tomasz Jabłoński.
rezerwowi: Robert Zatorski, Marcin Miałkos, Wiktor Dobrowolski,
Kamil Kościelewski.

Opinie (78)

• for madziar

nie wiem czy orginalny czy fałszywy ale jego prognozy były generalnie do d*** .....miało 3 miasto przegrać wszystkie mecze a wygrało 3 a czwarty zdaje sie że moralnie ( punktów za to nie ma........... :((( ) opinie o tym ze rugby w 3 miescie słabuje są mocno przesadzone... reszta Polski grając na 110% swoich mozlwości może pokonać drużyny z 3 miasta.....i tak na razie zostanie.....ktos powie ze Łódz że Lublin że słaby AZS że medale były wieszane tylko na piersiach Ogniwa .........i co z tego że tylko....... ale za to złote........pokazali ze o stawke trzeba umiec grac i jest to prawda dotcząca wszystkich dyscyplin......Lechia już wraca do dobrej dyspozycji a Arka cóż jesli skoncenrują się na rugby a nie na bojkach to znowu bedą grali o medale.......AZS powiem tak....chwała za to ze istnieją i grają ponieważ potrzeba w tym kraju jak najwiecej klubów graczy działaczy.......az w tym sezonie słabo w zeszłym zresztą tez ......no cóż nie zawsze jest 1 maja :)

• siedlce

pogoń-folc (7-8)12-16 mecz wyrównany w pierwszej połowie dominacja siedlec kładą pierwsze punkty pod koniec folce kładą kopią dropa nie kopią jeszcze 2 karnych ale siedlce prezentują się lepiej na boisku. druga połowa bardziej wyrównana wynik był otwarty do ostatniej minuty sędziowie Janeczko dał siedlcom karną piątkę zasłużoną za anty grę folca. Ogulnie bardzo dobre zawody obu ekip.

• 0 0

• ZAPOMNIAŁEM

było ok 800 widzów i 40 zorganizowanych serpentyny ,trąby flagi śpiew BRAWO

• 0 0

• korvin

teraz w szostce jest arka (9 pkt) nie sochaczew(7pkt)..

• 0 0

• ciekawostka

najwiecej zdobytych pkt ma w tej chwili lechia (171 pkt) a najwiecej straconych posnania (174pkt)

• 0 0

• violka

to jest moja osobista prognoza przed play-off a nie stan na dzisiaj :)

• 0 0

• WALIC SZTOLCA W ŁYSĄ PAŁE

• 0 0

• walnij sie w glowe tylko mocno...

To na temat inteligentnej wypowiedzi przedmowcy.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 15 2 0 13 167:387 -42
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.