Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź 79:21. Pogrom na inaugurację, udane debiuty rugbistów

mip.
12 sierpnia 2023, godz. 18:00
Opinie (6)

Ogniwo Sopot

Ogniwo Sopot rozgromiło Budowlanych Łódź 79:21, a okazale wypadły debiuty trenerów i Jordana Tebbatta. Ogniwo Sopot rozgromiło Budowlanych Łódź 79:21, a okazale wypadły debiuty trenerów i Jordana Tebbatta.

Ogniwo Sopot pokonało Budowlanych Łódź 79:21 (36:7) na inaugurację sezonu 2023/24. Okazale wypadły debiuty: reprezentanta Polski Jordana Tebbatta oraz grających trenerów: Thomasa Fidlera i Wojciecha Piotrowicza. W przerwie meczu uroczyście pożegnano Karola Czyża, który prowadził sopocki klub przez poprzednie 12 lat.

Punkty dla Ogniwa: Jordan Tebbatt 20, Piotr Zeszutek 10, Kaha Kavtaradze 10, Wojciech Piotrowicz 10, Sebastian Szulta 9, Dwayne Burrows 5, Olgierd Sawicki 5, Jakub Burek 5, Thomas Fidler 5

OGNIWO: Kavtaradze (44 Gąska), Wilczuk (43 Burek), Fidler (65 Rau) - Piotrowski, Mokrecow (59 Mroziński) - Grabowski (74 Węgierski), Tebbatt, Zeszutek (66 Żarczyński) - Plichta - Piotrowicz - Szulta (74 Dzięcielski), Seerane, Burrows, Czasowski (67 Sawicki), Kirsanow

Spotkanie Ogniwa Sopot z Budowlanymi Łódź rozpoczął się z delikatnym opóźnieniem, związanym z faktem, iż problemy z dojazdem do Sopotu miała ekipa z Łodzi. Gdy już zawodnicy obu ekip wybiegli na boisko, od samego początku do ataku ruszyli podopieczni grającego trenera, Thomasa Fidlera. To właśnie Anglik już w 3. minucie został autorem pierwszego przyłożenia.

Przeczytaj relację z pozostałych meczów trójmiejskich drużyny w 1. kolejce:

Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 14:28. Tercet z Tonga, będzie łącznik z Namibii Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 14:28. Tercet z Tonga, będzie łącznik z Namibii

Edach Budowlani Lublin - Arka Gdynia 28:21. Edach Budowlani Lublin - Arka Gdynia 28:21. "Buldogi" przespały drugą połowę

Miejscowi chcieli szybko wypracować sobie bezpieczną przewagę i chwilę później było już 12:0, bo "jajo" przyłożył Piotr Zeszutek. Sopocianie popełnili jednak błąd, który wykorzystał Bakari Mcheidze, pędząc samotnie w stronę pola punktowego. Również i podwyższenie ze strony Budowlanych było skuteczne i w 14. minucie na tablicy wyników było 12:7.

Przeczytaj przedsezonowy wywiad z nowym trenerem, Thomasem Fidlerem Przeczytaj przedsezonowy wywiad z nowym trenerem, Thomasem Fidlerem

Wicemistrzowie Polski odpowiedzieli jednak w najlepszy możliwy sposób. Szybko na polu punktowym znalazł się ponownie Kavtaradze. W końcówce obu ekipom puściły nerwy po przyłożeniu debiutującego Jordana Tebbatta i po wymianie ciosów, Ogniwu przyznano rzut karny, a tego na punkty zamienił Piotrowicz. Z kolei tuż przed przerwą kolejne 5 "oczek" dorzucił kapitan, Piotr Zeszutek, co po 40 minutach gry dawało wynik 36:7.

W przerwie władze klubu do spółki z przedstawicielami miasta uhonorowali Karola Czyża, który przez ostatnie 12 lat prowadził sopocki zespół.

Przeczytaj wywiad czytelników z Karolem Czyżem Przeczytaj wywiad czytelników z Karolem Czyżem

Po przerwie kolejne 7 "oczek" dla Ogniwa zdobył duet Tebbatt-Piotrowicz. Kolejne przyłożenia były tylko kwestią czasu. Sopocianie całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie dopuszczali zespołu beniaminka do własnego pola punktowego. Wicemistrzowie Polski raz po raz punktowali i byli już niemal pewni zdobycia kompletu punktów, łącznie z bonusem ofensywnym. Ten od tego sezonu przyznawany jest za wygraną różnicą co najmniej trzech przyłożeń.

Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź. Zapis relacji wideo

W końcówce przyjezdnym udało się jeszcze podreperować wynik, zdobywając dwa przyłożenia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 79:21.

Wyniki 1 kolejki

• OGNIWO SOPOT - Budowlani Łódź 79:21 (36:7)
  • Edach Budowlani Lublin - ARKA GDYNIA 28:21 (17:21)
  • LECHIA GDAŃSK - Juvenia Kraków 14:35 (0:21)
  • Orkan Sochaczew - Awenta Pogoń Siedlce 47:26 (40:7)
  • pauza: Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
mip.

Opinie (6)

• (5)

Sędziowanie kryminał. Za taki partyzancki atak główka tylko żółta to zachętą do bandyterki na boisku. Nr 14 w Ogniwie też brzydki atak zza pleców kolegi . Komisja będzie miała co karać po tym meczu o ile wgl ukarze kogos. Nowy rwąca w Ogniwie dobry grajek, zobaczymy z mocniejsza ekipa jak zagra

• 12 1

• (2)

14 i 10 ( trener !!! ) podbiegaja i partyzanta tez kartki powinni dostac.

• 5 3

• A co mieli nastawić drugi policzek?

• 3 4

• Straszne trener dobiegł!! Grający!! Uwaga nie powinien uprawiać żadnych sportów do końca swojego życia. Ludzie odejdźcie od komputerów idźcie pooddychać świeżym powietrzem

• 3 1

• (1)

Jakby widział to by dał czerwoną. Żółta dostał za coś innego.... A nie widział bo odgwizduje przyłożenie a nie patrzy na d**ila. Za ten numer należy się długie zawieszenie, ale Ogniwo nic z tym nie zrobi bo przy okazji dostanie się dwóm zawodnikom z Sopotu.... KGiD nie ogląda meczów więc pewnie już po sprawie....

• 5 2

• Jakby mieli karać za kontynuację konfliktu, to po połowie drużyn powinni zdyskwalifikować. Zawsze karali prowodyrów, a w tym wypadku był jeden, bez żadnej (widocznej) prowokacji uruchomił Zidana.