Ogniwo przegrało w Warszawie

Tomasz Napiórkowski
11 czerwca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Ogniwo Sopot

W sobotę o godz. 12:00 w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski stanęły naprzeciwko siebie zespoły Folc AZS Warszawa oraz Ogniwa Sopot. Obie drużyny w tym sezonie rywalizowały w grupie spadkowej. Ogniwo, mimo znacznej przewagi fizycznej w młynie, nie sprostało świetnie dysponowanej tego dnia drużynie gospodarzy.

Składy:
Folc AZS Warszawa: Bartoszewicz 5pkt, Niemczak - (Zagozda 68"), Domański, J. Jędral - (Gołaszewski 75"), Jamroz, Pazio, Ł. Miśkiewicz, Kwiatkowski - (T. Jędral), Betko, Pałyska 5pkt, Kisiel 10pkt - (Grygułło 41"), Nowosz 5pkt, M. Miśkiewicz, Osiadacz, Szwarc.
Rezerwowi: Górniak, Głasek, T. Jędral 5pkt, Zagozda, Gołaszewski, Grygułło, Gołąb.
Trener: Krzysztof Folc.

Ogniwo Sopot: Marcin Wilczuk, Pionk - (K. Mikołajczak 59"), Witoszyński - (Krzemiński 79"), Zeszutek, Ł. Mikołajczak- (Wantoch - Rekowski 52"), Malochwy, Iwańczuk - (Irla 79"), A. Pogorzelski, Kurdelski, Czaja, Baraniak - (Kozikowski 69"), Podolski - (Lange 78"), Mariusz Wilczuk - (Napiórkowski 79"), Cackowski, M. Pogorzelski 11pkt.
Rezerwowi: Lange, Krzemiński, Wantoch - Rekowski, Irla, K. Mikołajczak, Kozikowski, Napiórkowski.

Kary:
Betko (Folc AZS Warszawa) - żółta kartka
M. Pogorzelski, Zeszutek (Ogniwo Sopot) - po żółtej kartce, Wantoch - Rekowski czerwona kartka.

Już w pierwszej minucie kopa z drop gola na bramkę rywali próbował Czaja, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Chwilę później pierwszym przyłożeniem popisał się skrzydłowy gospodarzy Osiadacz, podwyższył Pałyska. Ogniwo odpowiedziało celnym kopem na słupy z rzutu karnego. Na kolejne przyłożenie nie trzeba było długo czekać. "Jajo" na polu punktowym sopocian przyłożył tym razem Kisiel. Było już 12:3 i szanse na zwycięstwo topniały. Jednak goście odpowiedzieli, po szybkiej akcji pierwsze przyłożenie dla sopocian zdobył M. Pogorzelski. Zmniejszył prowadzenie gospodarzy do stanu 12:8. Gospodarze odpowiedzieli 3pkt Pałyski z rzutu karnego. Gdy żółtą kartkę dostał M. Pogorzelski, goście musieli radzić sobie w czternastu. W tym czasie gospodarze wykorzystali przewagę liczebną i po raz trzeci w meczu przyłożyli punkty. Wynik ten mógł jeszcze podwyższyć do przerwy Pałyska, ale próba jego kopu z rzutu karnego była niecelna. Wynik do przerwy 20-8.
Drugą połowę szczęśliwie zaczęli sopocianie M. Pogorzelski zamienił rzut karny na 3pkt. Dodatkowo za zółtą kartkę boisko musiał opuścić zawodnik gospodarzy Betko. W tym czasie Folc grając w jednoosobowym osłabieniu zdołał przyłożyć dwukrotnie punkty, zwiększając swoją przewagę do stanu 30-11. Ogniwo w ostatnich minutach gry osiągnęło wyraźną przewagę gry młynem, której jednak nie udało się wykorzystać. Za to kolejne punkty zdobyli gospodarze (35-11). W końcówce spotkania za uderzenie przeciwnika czerwoną kartkę dostał Wantoch - Rekowski, a po nim żółtą kartę zobaczył Zeszutek. Na kilka minut przed końcem meczu kolejny raz punkty przyłożyli gospodarze ustalając wynik meczu na 40-11.

Opinie (7)

• hahaha jaka przewaga fizyczna w mlynie Ogniwa?jedyna ich przewaga w tej formacji to wieksze brzuchy mlynarzy z pomorza:))a to sie liczylo w rugby kilka lat temu heheh

• Podziekowania dla sedziego

Caly Poznan dziekuje sedziemu Piotrowiczowi za wygwizdanie meczu!!

• 0 0

• Arka - Posnania 23-10 (13:10)

Wynik meczu jest wypadkową trzech czynników:
    1) Geniuszu rugbowego Waldemara Szwichtenberga
    2) Ambitnej postawy Poznaniaków
    3) Kiepskiej postawy sędziego Piotrowicza
    Gratulacje dla obu ekip za dobry mecz. Kibicom z Trójmiasta pozostaje pociecha, że oba mecze będą mogli obejrzeć na żywo!

• 0 0

• Poznan

Czlowkieku czemu dziekujesz za wygwizdanie mecze gwizdal tak samo zle dla Arki a na meczu chyba nie byles jak to piszesz chyba ze poszedles odrazu do cafejki jakies w gdyni bez komentarza dla ciebie. A co do geniuszu Waldasa to sie zgodze pokazal jak sie gra w rugby i niemoge sie doczeakc finalu w jego wykonaniu.

• 0 0

• Piotrowicz jak zwykle sedziował na poziomie..swoim poziomie czyli słabo.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.