Wiadomości

Widzew skomplikował życie Arce

Arka Gdynia

W sierpniu w meczu z Widzewem cierpiał nie tylko Aleksander Jagiełło (z lewej). Arka przegrała u siebie 1:2. Do dzisiaj jest to jedyna wygrana w tym sezonie łodzian w I lidze.
W sierpniu w meczu z Widzewem cierpiał nie tylko Aleksander Jagiełło (z lewej). Arka przegrała u siebie 1:2. Do dzisiaj jest to jedyna wygrana w tym sezonie łodzian w I lidze. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Zgodnie z procedurami obowiązującymi w I lidze, klub organizujący mecz powinien powiadomić rywala najpóźniej na 14 dni przed planowanych terminem spotkania. Tymczasem Widzew poinformował Arkę o tym, że chce grać z żółto-niebieskimi 21 marca o godzinie 14:00 w Byczynie zaledwie pięć dni wcześniej. Co ciekawe PZPN nie przewidział w regulaminie żadnych sankcji za niedotrzymanie postanowień regulaminu w tym względzie. Dlatego gdynianie w ekspresowym tempie muszą zorganizować rezerwację hotelu i transport, gdyż raczej nie będą wnosić o przekładania spotkania. Na pewno nie zobaczą tej gry kibice, gdyż outsider tabeli na tym obiekcie nie może przyjmować publiczności.Arka doskonale rozpoczęła rundę wiosenną. W dwóch meczach na własnym stadionie podopieczni Grzegorza NicińskiegoGrzegorza Witta nie tylko zainkasowali komplet punktów, ale okrasili go aż 8 golami.

ZAGŁOSUJ I WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA KOLEJKI. PRZED TYGODNIEM NAJLEPSZY BYŁ MARCUS. TYLKO ON I ABBOTT OTRZYMALI KOLEJNĄ NOMINACJĘ

- Po to gramy, żeby kibice z jak największą przyjemnością mogli patrzeć w tabelę i mogli mieć nadzieję na coś więcej. Bardzo dobrze wyglądamy fizycznie. Zawdzięczamy to oczywiście treningom w okresie przygotowawczym, które były bardzo ciężkie. Ja nie pamiętam takiego ciężkiego obozu, jak nasz. Nie chodzi o to, że same treningi były bardzo ciężkie, ale samych zajęć było po prostu bardzo dużo. To się wszystko nałożyło i dzięki temu teraz jesteśmy świetnie przygotowani - podkreśla Paweł Abbott, który na inaugurację wiosny strzelił gola, a w drugim spotkaniu miał udział przy dwóch bramkach.

ARKA ROZBIŁA STOMIL PO TRZECH GOLACH W CIĄGU OŚMIU MINUT. WYSTAW NOTY PIŁKARZOM, OBEJRZYJ VIDEO i FOTO, PRZECZYTAJ RELACJĘ

Arka za rok w ekstraklasie? Zobacz i posłuchaj jak o tym śpiewają kibice w Gdyni.W niedzielę piłkarze mieli rozbieganie, a w poniedziałek otrzymali wolne. We wtorek odbędą się dwa treningi, w kolejne dni zaplanowano po jednych zajęcia. Poprowadzi je Grzegorz Witt. Grzegorz Niciński ma kolejny zjazd w Szkole Trenerów na kursie na licencję UEFA PRO. Do Gdyni wróci w czwartek.

Ten mikrocykl treningowy szkoleniowcy Arki musieli zaplanować w ciemno. Nie znali bowiem terminu meczu z Widzewem, a i teraz jest jeszcze mały znak zapytania, czy do tego spotkania dojdzie wówczas, gdy chcą grać łodzianie.

- Przepisy nakazują, by termin meczu przekazać najpóźniej na 14 dni przed jego rozegraniem. Widzew datę spotkania przekazał nam w poniedziałek. Wysłaliśmy zapytanie w tym względzie do PZPN, bo przepisy nie określają co należy zrobić, gdy klub nie dotrzymuje regulaminu w tym względzie - mówi nam Paweł Bednarczyk, menedżer Arki.

Na jego barki spadało to, by w ekspresowym tempie zorganizować wyjazd, załatwić rezerwację hotelu oraz transport do Byczyny, gdyż tam Widzew rozgrywa obecnie mecze I-ligowe. Ta sytuacja nie jest komfortowa także dla trenerów, ale i piłkarzy.

Regulamin Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo I ligi na sezon 2014/2015
Art. 17

1. Zawody organizują kluby będące gospodarzami (w terminarzu rozgrywek, o którym mowa w §3, podani są na pierwszym miejscu). Każda drużyna wyjeżdża na zawody na koszt własny.
2. Gospodarze zawodów, nie później niż na 14 (czternaście) dni przed wyznaczonym terminem zawodów, obowiązani są wskazać w systemie extranet dokładny termin (data i godzina) oraz miejsce rozegrania meczu danej kolejki
3. Jeśli do meczu pozostało więcej niż 14 dni, gospodarz zawodów może zmienić uprzednio wyznaczony termin bez konieczności uzyskania zgody przeciwnika. Nowy termin musi przypadać w terminie przewidzianym na rozegranie meczów danej kolejki rozgrywek.
4. Jeśli do meczu pozostało mniej niż 14 dni, gospodarz zawodów może zmienić uprzednio wyznaczony termin, po uzyskaniu, za pośrednictwem systemu extranet, zgody przeciwnika i Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.


- Przed nami Widzew, a zatem mecz, którego mogło... nie być. Jednak staramy się takie myśli odpędzić i nastawiamy się, że zagramy normalnie. W innym przypadku mogłoby zabraknąć koncentracji - dodaje Abbott, który poprzednią grę z łodzianami zapamiętał szczególnie.

WIELKIE ROZCZAROWANIE. ARKA - WIDZEW W GDYNI 1:2 - FOTO, RELACJA

To po tym spotkaniu doznał kontuzji i jesienią nie pojawił się już na boiskach I ligi. Piłkarz zapewnia nas, że nie jest przesądny i nie obawia się kolejnego starcia z tym rywalem. Zresztą Arka ma rachunki do wyrównania, gdyż w poprzedniej rundzie, u siebie przegrała 1:2.

Przypomnijmy, że Widzew miał zawieszoną licencję. Do rywalizacji wrócił dopiero w ostatniej kolejce. Do rozegrania ma dwa zaległe mecze.

PAWEŁ ABBOTT: NIE JESTEM PRZESĄDNY. W KAŻDYM MECZU WYCHODZĘ NA BOISKO, BY STRZELIĆ GOLA

- Wszystko ostatecznie wyjaśni się dzisiaj, ale mimo że opóźnienie Widzewa z wysłaniem zawiadomienia o meczu nam się nie podoba i zmusza nas do ekspresowego organizowania wyjazdu, to raczej nie będziemy wnosić o przekładanie meczu - ocenia menedżer Bednarczyk.

Przypomnijmy, że Arka ma pewne problemy kadrowe. Z powodu czwartej kartki w najbliższym spotkaniu nie może wystąpić Marcin Warcholak, który w tym sezonie wystąpił we wszystkich meczach na lewej obronie od pierwszej do ostatniej minuty. Ponadto kontuzjowani są: Patrik Lomski, Maciej WardzińskiGlauber. Wszyscy trenują na razie indywidualnie.

- Mamy tydzień czasu na ustawienie składu na kolejne spotkanie. Zobaczymy, co ta praca przyniesie. Jakieś rozwiązania z pewnością znajdziemy. Są zmiennicy i nie boimy się ich wprowadzić na boisko. Będę dawał szansę każdemu, kto na nią zasłuży, a od piłkarza zależy, jaką ją wykorzysta. Tędy prowadzi właściwa droga, by rywalizacja podnosiła poziom naszej gry. Zawsze powtarzam, że jeśli zmiennik zaprezentuje się dobrze, to niech martwi się ten, który w tym spotkaniu nie wystąpił - tak odpowiada na nasze pytanie o planowane roszady w składzie trener Niciński.

Zobacz, jak atakowała Arka w wiosennych meczach rozgrywanych u siebie.Jednym z tych, który na początku sezonu najlepiej wykorzystał szansę i na skutek kontuzji i kartek starszych kolegów wskoczył do podstawowej "11", jest Przemysław Stolc. Jednak tak do oceny swojej postawy jak i wyników drużyny młodzieżowiec podchodzi spokojnie.

- Zachowujemy chłodne głowy, gdyż za nami dopiero dwa zwycięstwa wiosną. Oczywiście w każdym meczu będziemy dawać z siebie wszystko i walczyć o zwycięstwo, ale z ocenami poczekajmy do tego co będzie po 6-7 kolejce w tym roku - podkreśla Stolc, który z każdą minutą, która upływa od jego debiutu w I lidze coraz pewniej czuje się na prawej obronie.

- W pierwszej kolejności mam wykazać się w defensywie i na tym koncentrowałem się głównie w pierwszej połowie meczu z Tychami. Potem, gdy nadarzała się okazja, starałem się włączać także do akcji ofensywnych. Muszę jeszcze popracować nad precyzją dośrodkowań - dodaje 21-latek.

W DERBACH III-LIGOWYCH REZERW ARKA LEPSZA OD LECHII W GDAŃSKU

O komfort przed podejmowaniem decyzji przez szkoleniowców I-ligowej drużyny o zmianach w składzie na Widzew zadbali także piłkarze, którzy w niedzielę pozytywnie zaprezentowali się w III lidze, wygrywając derbowy pojedynek w Gdańsku z rezerwami Lechii II. Wskazuje to na to, że słowa o rosnącej rywalizacji o miejsce w "11" żółto-niebieskich, nawet gdy pojawiają się kontuzje i kartki, nie są przesadzone.

Typowanie wyników

mecz ligowy
21.03.2015 godz.14:00
wartość: 3 punkty
Widzew Łódź
0:0
ARKA Gdynia

Jak typowano

1

6%

23 typowania

x

12%

45 typowań

2

82%

311 typowań

Opinie (50) 9 zablokowanych

 • Chyba Widzew boi się Wielkiej Arki, (5)

  dostaną z 8 goli do samej szatni,
  a do autokaru drugie tyle :)

  • 48 47

  • (1)

   do autokaru? (to my gramy na wyjeździe)

   • 8 8

   • z tego co wiem, Widzew gra na stadionie zastępczym - czymś muszą tam przyjechać, ....

    • 22 1

  • Zliżesz swoje wypociny po w meczu...

   Zobaczysz wynik i jeszcze do odszczekasz..
   wrócimy to..po meczu ok?
   Jak Widzew przegra... JA SAM TO ZROBIE.OK?

   • 6 12

  • Trochę szacunku do Widzewa.. (1)

   Arka nie dorasta temu klubowi do pięt.

   • 13 23

   • ARKĘ się kocha - tobą można gardzić....

    • 17 8

 • Tak zwany faul już przed spotkaniem

  Nie FAIR ...

  • 41 14

 • Boniek robi wszystko by Widzew się utrzymał

  zawieszenie licencji też cofnieto i po co tu mówic o jakis przepisach czy wymaganiach , Kto jest u waładzy sam ustala zasady mając gdzieś przepisy.

  • 62 6

 • Widzew nie Widzew trzeba walczyć do końca. (4)

  Swoją drogą życzę Widzewowi żeby powstał z kolan.
  Podobnie jak ŁKS -owi.

  • 43 24

  • (3)

   nie kompromituj się z tym podpisem, większość śledzi nie wie gdzie jest Wrzeszcz

   • 10 17

   • a ja życzę arce kibiców co nie bedą klęczeć (2)

    • 5 17

    • a ja ci życzę h.... świąt (1)

     • 9 1

     • Głąbie kapuściany

      piszemy przez ch..

      • 0 0

 • Widzew&Arka (2)

  • 14 43

  • zgoda dwóch pionków - jedni gnębieni przez ŁKS drudzy przez Lechię

   • 26 39

  • ccccc

   Prywatne kontakty to nie zgoda , rąbc cala lodz !

   • 21 2

 • (7)

  Na prawdę mnie to totalnie rozbawia jak śledzie przed nazwą gdańskiej dzielnicy/osiedla wstawiają skrót AG. Wygląda mi to na próbę dowartościowania się lub po prostu ból zadka że w Gdyni znajdą się osoby kibicujące Lechii.
  PS u mnie w robocie pracują trzy osoby z Dąbrowy które są za Lechią, więc jak widać nie tylko Karwiny

  • 21 54

  • (1)

   To chyba działa w obie strony, czyż nie?

   • 19 4

   • Tag!

    Lub w wersji dla Lechji: Ja!

    • 8 3

  • to świetnie (2)

   ja mieszkam w Gdańsku i z mojej dzielnicy znam 6 osób kibicujących Arce

   • 20 6

   • (1)

    nie peir*ol glupot arki juz nie ma odkad spadla z ekstraklasy wiec sie nie dziwie ze sporo gdynian woli ogladac eklase na PGE Arenie, Arka teraz to tylko troche lepszy klub niz np Gryf Wejherowo

    • 5 24

    • A niby w czym Gryf jest gorszy od Lechii czy Arki??? Ja pamiętam lata 90 i jak wszystkie te kluby razem grały w III lidze. My nigdy nie czuliśmy się gorsi ani sportowo ani organizacyjnie. Fakt, Gryf prawie walną bankruta lecz dzięki determinacji kilku osób klub odzyskał płynność finansową jak i sportową ;) I nie z budżetu miasta bo oni to akurat dają grosze. Z pieniędzy głównie prywatnych i nie wielkich sponsorów. I tu tak naprawdę Arka i Lechia mogą Gryfowi buty czyścić bo gdyby Gryf miał budżet Arki czy Lechii już byśmy byli mistrzami Polski, bez długów i korupcji. A u was jest kwiestią czasu kiedy ktoś się znudzi lub nie zarobi odpowiednio i znowu wszystko pitolnie. U nas ludzi robią to z pasji!!! WEJHEROWO MIASTO GRYFA!!!

     • 5 5

  • Jak dzieci.... on jest za tymi...z Gdyni..a tamten za tamtymi z Gdańska...

   Też mi Ameryki odkryłeś..

   • 5 1

  • a mnie NET HOOLSI lechi ktorzy w pod napieciem wymieniaja Arkowców jako TOP figehterów

   • 4 1

 • (3)

  A u mnie w pracy jest 5 z Gdanska i sa za Arka.

  • 45 18

  • (2)

   u mnie 20 z Gdyni i wszyscy za Lechią

   • 11 15

   • i wszyscy pracują na tej samej komendzie (1)

    • 8 2

    • odrazu bo z gdyni to konfidenci moze ci nie sa sprzedawczykami

     ...

     • 0 2

 • Oby nie przegrali ...

  • 9 7

 • Areczko roznieście widzew ,u mnie w pracy są 4 osoby z Gdańska które są fanami Arki (3)

  • 39 24

  • a u mnie 100 z Gdyni i wszyscy za Lechią

   • 9 12

  • A teraz pakuj się od komputera i wracaj do Żukowa.... (1)

   Obrażanie słabo Ci wychodzi. Jeśli jesteś 'prawdziwym' Arkowcem to nie piszesz obraźliwych tekstów na nasz Widzew...
   Widocznie nie byleś nigdy na stadionie, gdy graliśmy razem z Wami.

   • 3 7

   • Na prawdziwej "Górce" klub typu żydzew nie miał żadnego poważania (i żadnej historii też nie miał) bo to szło tak... "jude, jude, jude CAŁA ŁÓDŹ"!!!!
    a dzisiaj kalkulatory i d*polizanie kiedyś to byli Szalikowcy z krwi i kości dzisiaj wydziarani pozerzy...

    • 9 3

 • (1)

  A ja jestem z Orłowa i jestem za Gryfem! W pracy mam 2 betonów ze Słupska, 6 z Podbeskidzia FC Suchanino... No to pozdro

  • 13 4

  • a ja jestem z Redłowa

   i jestem za Gedanią Gdańsk.... no i spoko rokoko

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 31.07.2021 godz. 20:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

90%

176 typowań

x

6%

11 typowań

2

4%

8 typowań

TYPUJ!

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 0 0 0 0:0 0
2 ARKA GDYNIA 0 0 0 0 0:0 0
3 Chrobry Głogów 0 0 0 0 0:0 0
4 GKS 1962 Jastrzębie 0 0 0 0 0:0 0
5 GKS Tychy 0 0 0 0 0:0 0
6 Korona Kielce 0 0 0 0 0:0 0
7 ŁKS Łódź 0 0 0 0 0:0 0
8 Miedź Legnica 0 0 0 0 0:0 0
9 Odra Opole 0 0 0 0 0:0 0
10 Puszcza Niepołomice 0 0 0 0 0:0 0
11 Resovia 0 0 0 0 0:0 0
12 Sandecja Nowy Sącz 0 0 0 0 0:0 0
13 Stomil Olsztyn 0 0 0 0 0:0 0
14 Widzew Łódź 0 0 0 0 0:0 0
15 Zagłębie Sosnowiec 0 0 0 0 0:0 0
16 GKS Katowice 0 0 0 0 0:0 0
17 Górnik Polkowice 0 0 0 0 0:0 0
18 Skra Częstochowa 0 0 0 0 0:0 0

Terminarz

31.07 (sob) godz.20:30 ARKA Gdynia typuj Zagłębie Sosnowiec LIVE!
07.08 (sob) godz.20:30 ARKA Gdynia typuj Chrobry Głogów
14.08 (sob) godz.18:00 Stomil Olsztyn typuj ARKA Gdynia
16.06 (śr) godz.20:30 ARKA Gdynia 0:1 ŁKS Łódź LIVE!
13.06 (nd) godz.12:40 Chrobry Głogów 0:3 ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane