Ośmiu strzelców

30 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowiec rozgromili na własnym lodowisku Unię Oświęcim 8:0 (2:0, 3:0, 3:0). Przewaga miejscowych była tak duża, że na ostatnie osiem minut do bramki wjechał debiutant, Cezary Maza. Co ciekawe każdego gola dla gdańszczan strzelał inny hokeista. Dobry to prognostyk przed wtorkiem. Tego dnia podopieczni Henryka Zabrockiego odrobią ligowe zaległości w Tychach, a na mecz udadzą się jako wiceliderzy tabeli.

1:0 Jurasek - Skutchan 3:17 (przewaga 5/4)
2:0 Łopuski - Wróbel 4:18
3:0 Skrzypkowski - Vitek 21:29
4:0 Skutchan - Jurasek - Prokop 28:24 (5/4)_
5:0 Jankowski - Rzeszutko - Wróbel 39:54 (5/3)
6:0 Furo - Vitek 45:25
7:0 Rzeszutko - Jurasek 51:46
8:0 Prokop - Jurasek 54:47

STOCZNIOWIEC: Odrobny (52 Maza) - Wróbel, Bigos - Skutchan, Jurasek, Vitek; Skrzypkowski, Rompkowski - Jankowski, Łopuski - Furo; Smeja, Leśniak - Kostecki, Prokop, Rzeszutko oraz Sowiński, Poziomkowski.

- Dobry mecz Unii z Cracovią sprawił, że podeszliśmy ostrożnie do tego rywala. Uczulałem zespół, aby cały czas był skoncentrowany - przyznał trener Zabrocki. Niespodziewanie gdańszczanie pomocnika znaleźli w Robercie Sobale. Gdy skrzydłowy drugiej formacji gości siedział na ławce kar, "Stocznia" zdobyła pierwszego gola już w czwartej minucie, a następnie historia powtórzyła się w drugiej tercji, gdy miejscowi podwyższyli na 4:0. Natomiast na piątego gola zapracował bramkarz rywali. Na 38 sekund przed końcem drugiej części gry Piotr Szałaśny uderzył golkiperską odbijaczką Michała Łopuskiego. Za to przewinienie otrzymał dwukrotną karę dwóch minut. Już wówczas na ławce siedział Marek Modrzejewski, a zatem goście musieli grać 3 na 5. Gdańszczanie jeszcze przed końcem tercji zdołali golem udokumentować tę przewagę.

Po meczu obaj szkoleniowcy byli zgodni - "Stocznia" mogła wygrać wyżej! - W trzeciej tercji chciałem dać pograć wszystkich zawodnikom. Nie graliśmy wcale na maksymalnych obrotach i zaręczam, że siły na wtorek i mecz w Tychach zachowaliśmy. Mogliśmy strzelić więcej goli, ale najważniejsze, że odnieśliśmy pewne zwycięstwo i dopisujemy kolejne trzy punkty - ocenił trener Zabrocki. - Po Cracovii mamy trochę kontuzji. A że to nałożyło się z bardzo dobrym meczem Stoczniowca przegraliśmy wysoko. Mogliśmy stracić jeszcze więcej bramek, ale ze stworzonych sytuacji zasłużyliśmy też co najmniej na honorowe trafienie - ocenił trener Doleżalik, który teraz pracuje w Oświęcimiu, a dwa sezonu temu nie było mu dane ukończyć pracy w Gdańsku.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Wojas Podhale Nowy Targ - Polonia Bytom 8:3 (3:0, 2:0, 3:3), TKH ThyssenKrupp Toruń - Zagłębie Pol-Aqua Sosnowiec 0:8 (0:0, 0:2, 0:6), Naprzód Janów - Cracovia ComArch Kraków 5:4 po karnych, 4:4 (1:1, 2:1, 1:2, dogrywka 0:0, karne 2:1), KH Sanok - GKS Tychy 3:5 (2:3, 0:1, 1:1).

Tutaj znajdziesz aktualną tabelę Polskiej Ligi Hokejowej Stoczniowiec Gdańsk

Opinie (23)

• hhhheeeeeeeeeeejjjjjjjjjj STOCZNIA gggggooooooolllllllllll!

• 0 0

• Brawo Stocznia !!!

• 0 0

• Stocznia Stocznia Stocznia:D:D:D

Stocznia Stocznia Stocznia :D:D:D!!!!!!!!!!

• 0 0

• PRZERAZA BRAK SKUTECZNOSCI

STOCZNIA NIE WYKORZYSTALA Z DZIESIECIU SYTUACJI SAM NA SAM.TO SMUTNE ZE WIDAC BRAK TECHNIKI A TYLKO STRZALY PROSTO W BRAMKARZA

• 0 0

• do Irek

gamoniu chyba byles na innym meczu 8-0 dobry wynik a poza tympiekna gra zespolowa

• 0 0

• popieram

pewnie że brak skuteczność w tym meczu dawała wiele do życzenia. byłoby wtedy dwucyfrowo !!! ale 8:0 bardzo cieszy. niektóre akcje tego meczu mogłyby się podobać i byłyby ozdobą niejednego meczu. oby tak dalej tylko wykorzystujcie te sytuacje sam na sam !!!!!!
    STOCZNIA !!!

• 0 0

• Skuteczność - dramat

Rzeczywiście gdyby wykorzystali wszystko co mieli to byłoby z 18 nie 8 ale z brakiem techniki bym nie przesadzał bo co prawda zawodnik z #22 nie trafił z metra do pustego pieca ale parę akcji zagrań i strzałów naprawdę mogło się podobać
    Vitek Rzeszut Zdeno - dla mnie trójka meczu Furo zapier... jak by miał 18 lat Prokop super bramka w samo okno Łopuski widać coraz lepiej się rozumie z kapelą Przemo chyba chodzi na jakąś gimnastykę bo dziś odwalał nieliche wygibasy teraz Tychy potem Janów hhhhhhhhhhhhhheeeeeeeeeeeej STOCZNIA gggggggooooooollllllllllllllllllllll

• 0 0

• 8-0

Do przedmoowcow powinno byc 18 a nie 8 ale w UNI gralo troche juniorow, nasza skutecznosc strzalow jest slaba a Przemo faktycznie jest wygimnastykowany te dwie interwencje rewela wyjal dwie setki.Pozdrawiam cala Stocznie

• 0 0

• brawo

brawo stocznia , oby tak dalej

• 0 0

• cieszy wynik, ale skutecznosc 50% albo i mniej.

W I tercji 4 sytuacje sam na sam, wszystkie po lodzie, kiedy bramkarz juz lezal i kwiczal. Czy to tak ciezko podniesc krazek jak ma sie nieprzepisowo wygieta lopatke?
    II tercja zez Wrobla najbardzej zepsul wieczor, 100% sytuacja, bramkarz obok bramki, piekne podanie od chyba Rzeszutki, a ten w plekse zasadzil jakby zobaczyl tesciowa. I jeszcze jego indywidualna akcja, przejechal cale lodowisko, wykiwal wszystkich, a na sam koniec samego siebie, bo podal tam gdzie bylo trzech zawodnkiow uni. Kostecki tez juz na emeryture powinien pojsc bo sa od niego lepsi zawodnicy. Dobrze ze unia zaczela osmieszac sama siebie w III tercji, bo bylbym zdegustowany. I jeszcze kibice mogli by dopingowac Stoczniowca, a nie Podhale. Co za duzo to niezdrowo. Jeden okrzyk o milosci do braci gorali na mecz wystarczy. Dobrze ze nie krzyczeli Lechia, bo napisalbym ze slepcy przyszli nie na ten mecz.