Piotrkowianin - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:29 w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych

Torus Wybrzeże Gdańsk

Wojciech Prymlewicz (nr 20) był nieomylny przy rzutach karnych, ale to nie wystarczyło do pokonania Piotrkowianina. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Piotrkowianinem 29:32 (15:17) w 16. serii rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Kluczowy okazał się okres na blisko 10 minut przed końcem meczu, gdy gospodarze zdobyli 3 bramki z rzędu. To ostatni tegoroczny wyjazd podopiecznych Thomsa Orneborga. W sobotę o godz. 17 zagrają u siebie ze Stalą Mielec.

Piotrkowianin: Kot, Procho - Mastalerz 5, Pacześny 5, Szopa 5, Nastaj 4, Sobut 4, Rutkowski 3, Surosz 3, Kaźmierczak 2, Gluch 1, Turkowski, Tórz

WYBRZEŻE: Kiepulski, Witkowski - Adamczyk 7, Prymlewicz 7, Salacz 7, Wróbel 3, Janikowski 2, Papaj 2, Komarzewski 1, Bednarek, Oliveira, Pieczonka, Sulej

Gdańscy szczypiorniści do Piotrkowa Trybunalskiego pojechali po zaciętym, przegranym ledwie jedną bramką boju z Azotami Puławy. Ostatni tegoroczny wyjazd, nie okazał się jednak udany.

Po wyrównanym początku, gospodarze odskoczyli na 8:5, a trener Thomas Orneborg poprosiło czas, zanim minął kwadrans gry. Piotrkowianin prowadzenie 3 lub 4 bramek utrzymywał przez większość pierwszej połowy i dopiero przed przerwą gdańszczanie zmniejszyli stratę po bramkach Kamila Adamczyka.

W drugiej połowie, także po jego trafieniu, Torus Wybrzeże zbliżyło się na 21:22. Niestety, mimo że z 7. metra skuteczny był Wojciech Prymlewicz, który w całym meczu wykorzystał pięć rzutów karnych, a jemy i Adamczykowi kroku dotrzymywał Paweł Salacz, goście popełniali zbyt wiele błędów w ofensywie.

Kluczowy okazał się okres na niespełna 10 minut przed końcem meczu, gdy miejscowi zdobyli 3 bramki z rzędu i odskoczyli na 28:24. Tego prowadzenia już nie roztrwonili.