Pauza zabrała lidera z Wybrzeża

19 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Gdańskie szczypiornistki zagrały z Pogonią w rytm powiedzenia "miłe złego początki". Gdańskie szczypiornistki zagrały z Pogonią w rytm powiedzenia "miłe złego początki".

Piłkarki ręczne AZS AWFiS doznały pierwszej porażki w tym sezonie w grupie A I ligi. Porażka jest tym bardziej bolesna, gdyż przydarzyła się we własnej hali w spotkaniu z Pogonią Handball Szczecin 24:29 (13:13). W II lidze męskiej Wybrzeże Gdańsk pauzowało i w tabeli spadło na trzecie miejsce

.

AZS AWFiS: Zych, Dziełak - Pasternak 1, Dygant 1, P.Wójcik 1, Brzezińska 4, Rostankowska 3, Labuhn 2, Siekańska 4, Litwin, Malich 8.

Początek spotkania nie zapowiadał, że to akademiczki zejdą z parkietu pokonane. Podopieczne Ireneusza Rudkowskiego rozpoczęły mecz od prowadzenia 6:2. Jednak potem było już tylko gorzej. Mecz został przegrany po przerwie. Gdańszczanki były nieskuteczne w ataku, a obrona nie była tego dnia ich mocną stroną.

Średnio 3 z 4 rzutów szczecinianek trafiało do siatki. Pogonią dobrze na parkiecie dyrygowała Dorota Kowalewska. Równie doświadczonej rozgrywającej jak była szczypiornistka... AZS AWFiS obecnie brakuje w gdańskich szeregach.

Po trzech kolejkach akademiczki mają skompletowany już każdy rodzaj wyniku. W najbliższą sobotę w Poznaniu (początek gry godzina 16.00) nasza drużyna nie może sobie pozwolić na porażkę, aby na dobre nie "ugrzęznąć" w drugiej czwórce, która po sezonie zasadniczym walczyć będzie o utrzymanie.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
AZS AWF Poznań - Słupia 26:33 (11:17), Start II Elbląg - Sparta Oborniki 25:31 (15:19), MTS Kwidzyn - AZS AWF Warszawa 29:38 (12:20).

8. MTS Kwidzyn 3 0 0 3 82:117 0

Powodów do zadowolenie nie mamy również po wynikach 3. kolejki grupy pomorskiej II ligi. Wybrzeże straciło przodownictwo, gdyż pauzowało, a dwie pozostałe gdańskie drużyny wysoko przegrywały. AZS PG doznał porażki u siebie ze Szczypiorniakiem Olsztyn 21:31 (10:19), a Sokół uległ na wyjeździe AZS UWM Olsztyn 16:33 (6:14).

Energetyk Gryfino - Gwardia Koszalin 28:30 (19:17), MKS Grudziądz - Alfa 99 Strzelno 29:29 (16:15), LKS Kęsowo/OSM Chojnice - Polski Cukier Pomezania 28:34 (12:16).

11. Sokół Gdańsk 3 0 0 3 61:101 0

W czwartej kolejce (23 października) Wybrzeże zagra o godzinie 18.00 w Gryfinie z Energetykiem, a Sokół czeka wyjazd do Koszalina (początek 15.00). AZS PG w tej serii gier będzie pauzować.

• Sport jest piękny na każdym poziomie!

Potrzeba systemu rozgrywek na różnych poziomach sportu.Młodzież,zawodnik po kontuzji,mała miejscowość czy nawet pasja aktywności w sąsiedztwie potentata
    to jest natura sportu.Fajnie , że są pasjonaci co przy tym działają.Szacunek.
    No i fajnie żeby były sukcesy.Żeby wyrósł talent.Żeby mógł się ograć zawodnik po kontuzji.Żeby były derby no i żeby byli kibice jako sól sportu.

• 18 0

• A w Gdyni juniorki też graja w II lidze... (3)

Dziewczyny wygrały już 1 mecz z Samborem Tczew i następny grają z Kościerzyną!!!!
    Trzymamy kciuki z KUŹNIĘ TALENTÓW I PRAWDZIWYCH PASJONATÓW!!!! bez tego nie będzie zawodniczek w ekstraklasie i kadrze bo gdzieś te młode talenty muszą się wyszkolić!!!!

• 6 2

• (2)

tylko co wtedy z zespołem Gdańska? Vistal Łączpol będzie pewnie wolał dać kasę na swój zespoł z Gdyni, bo skoro wygrały z Tczewem gdzie grało kilka dziewczyn trenujących i grających z Superligą to zapewne będą walczyć o awans, a tym samym stworzą zaplecze dla SUperligii. najwazniejsze spotkanie to chyba będzie z Kościerzyną, która zapewne tradycyjnie bedzie staral sie o powrót do 1 ligi.

• 0 3

• Nie kracz (1)

Gdańsk prędzej czy później i tak stanie na nogi bez gdyńskiej pomocy :).

• 2 1

• no raczej później.
          niestety, ale oecnie nawet chwilowa zadyszka $ klubu Gdyńskiego powali Gdańszczanki finansowo

• 0 1

• ......... i są już pierwsze przesłanki do tego że tak będzie!!!! :)

• 3 1

• AZS AWF Poznań - AZS AWFiS Gdańsk 26:32 (13:18) (3)

ZYCH (9/25 36% k 3/8 37,5%, 2 asysty), Dziełak (1/6 16,7%) - ROSTANKOWSKA 11 (11/15 73,3%, 8 asyst, 5 przechwytów, 2 minuty, żółta kartka), PASTERNAK 6 (k 1/1), P. Wójcik 6 (6/9 66,7%, 4 asysty, 4 minuty), SIEKAŃSKA 4 (4/5 80%, 4 minuty, żółta kartka), BRZEZIŃSKA 2 (2/2 100%, 2 asysty, czerwona kartka), Labuhn 2, Maszota 1, Dygant 0, Rzepka 0, Litwin -, Malich -
    Widzów: 100 (w tym 2 z Gdańska)