Pechowe 27:28

2 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS przegrały drugi mecz w tym sezonie i tym samym straciły szanse na objęcie pozycji lidera. Co ciekawe drugiej porażki gdańszczanki ponownie doznały na własnym parkiecie i znów przegrały 27:28. Do przerwy akademiczki remisowały dziś z Piotrcovią 16:16.

DABLEX:
Sadowska 1 - Szwed 7, Wilamowska 6, Chudzik 3, Naumienko 3, Wojtas 3, Sawicka 2, Musiał 2, Mielczewska.

PIOTRCOVIA: Kowalczyk, Alberciak - Mijas, Gajęcka 2, Dominiak 3, Krzysztoszek 4, Polenz 5, Repelewska 9, Strzałkowska 5, Szczecina, Dąbrowska.

Sędziowali: Baum (Warszawa) i Góralczyk (Katowice). Widzów: 600.

Tylko raz, w piątej minucie, po dwóch bramkach z rzędu Aliny Wojtas Dablex w tym meczu objął prowadzenie. Potem akademiczki, nie licząc nielicznych remisów, były cały czas w pogoni. Po niespełna kwadransie przegrywały 7:9, a na dwie minuty przed przerwą nawet 13:16. Pierwsza połowa zakończyła się stanem równowagi dzięki dwóm bramkom Karoliny Szwed, które przedzieliło trafienie... bramkarki Małgorzaty Sadowskiej. Popularna "Ryba" przelobowała swoją vis a vis rzutem przez całe boisko.

Między 34. a 42. minutą akademiczki nie potrafiły zdobyć żadnej bramki. Natomiast z łatwością celne rzuty oddawała Kristina Repelewska (dawniej Swatko). Piotrcovia odskoczyła na 22:17, a mogła mieć jeszcze lepszy rezultat, gdyby nie dwa zmarnowane karne.

Dopiero gdy Lucyna Wilamowska otrzymała wsparcie Szwed i Anny Musiał, akademiczki ruszyły odrabiać straty. Remis 27:27 udało się dogonić w 58. minucie po trafieniu Joanny Sawickiej. W kolejnej akcji sędziowie odgwizdali kroki Innie Krzysztoszek (dawniej Silantiewa), a na niewiele ponad minutę przed końcem Jerzy Ciepliński poprosił o przerwę.

-Zaleciłem atak wiążący, szukanie pojedynków jeden na jeden i pozycji dogodnych do rzutu. Nie wiem, co podkusiło Musiał, że rzucała w tak złej sytuacji - mówił po spotkaniu gdański szkoleniowiec. Anna rzuciła na 15 sekund przed ostatnim gwizdkiem obok słupka. Gdyby akademiczki nadal rozgrywały piłkę, zapewne w najgorszym wypadku miałaby remis.

Piotrcovia skwapliwie skorzystała z przeprowadzenia kontry, która spadła jej jakby z nieba. Piłka trafiła do Ewy Dominiak, a kołowa zdobyła zwycięską bramkę. - Nie miałam czasu myśleć o niczym. Trochę się obawiałam, bo z tego miejsca wcześniej rzucałam, ale nieskutecznie. Tym bardziej się cieszę, że w decydującej chwili nie zawiodłam - przyznała piotrkowianka. - W Gdańsku wygraliśmy pierwszy raz po wielu latach, chyba po sześciu. Ostatnio zwyciężaliśmy tutaj z trenerem Saneckim - przypomniał Mirosław Laskowski, wielokrotny kierownik przyjezdnej drużyny.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Łączpol Gdynia - Interferie Zagłębie Lubin 27:30 (13:14), Finepharm-Carlos Jelenia Góra - Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin 45:18 (20:10), Słupia Słupsk - Zgoda Ruda Śląska 11:34 (5:17), AZS Politechnika Koszalińska - Start Elbląg 34:27 (17:14), SPR Safo Lublin - Ruch Chorzów 33:28 (15:15).

Tutaj znajdziesz aktualną tabelę Dablex AZS AWFiS

Opinie (14)

• Dajcie wy już tym dziewczynom spokój.

• 0 0

• dobre

to w ogole moze niech gra sam trener z gwiazda ryba i nie bedzie na kogo winy zwalac bo jak idealne osoby wystepuja w skladzie to i wynik bedzie idealny! zenada te nirktore wpisy... dziewczyny bravo za walke!

• 0 0

• To nie trening a "glupota" przepraszam za wyrazenie ale tu brakowało przede wszystkom wykonczenia (glowy) . Bramkarka pierwsze tempo , wysoko i sru w nia 1 , 2 , 3 a to sie msci. Juz nie chce pisac o Ani bo mecz to 60min sama pewnie bije sie z myslami wiec nie dokladajmy. Bola 100% sytuacje po których mozna było odjechac. Nie piszcie wiec ze to trening bo dziewczyny biegały ale to nie zawody na 100m tu sie licza bramki. Glowa do góry liga sie zaczyna i wszystko jest w zasiegu tylko trzeba mocniej zacisnac piesc.

• 0 0

• Odpowiedż do adwersarza Hipcia

Ja nie neguję konieczności ciężkiej pracy i gry zespołowej. Ale trener to też członek zespołu ;) Już w wojsku międzywojennym wiedziano że za kochanym dowódcą żołnierze pójdą nawet na śmierć jak do tańca. A strach przed wyzwiskami jest złem czynnikiem motywującym.. no i będę się upierać - w przeddzień meczu jednak nieforsujacy trening.

• 0 0

• szkoda ze nie mamy 14 takich ryb bo reszta sie nie nadaje

• 0 0

• Ryba królową strzelczyń

Czy ktoś prowadzi statystyki w liczbie bramek rzuconych przez bramkarki? Ryba chyba w tej chwili jest na pierwszym miejscu. I oby tak dalej. Gosia zawsze miala "parcie" (brzydkie slowo) do rzucania. Gdyby dzis postawic ja na skrzydle bylaby jedna z lepszych w Polsce ;-)
    Ale z talentem trzeba sie urodzic ;-)

• 0 0

• Hipcio!
    Jakby!! Ona nie ma być BOHATEREM tylko tworzyć zespół! A wytyczne jak śmiem twierdzić były -DOWIEŚĆ REMIS< a rzut oddać na sekundę przed końcem!
    A po drugie ciekaw jestem czy takiego treningu nie było przed SPR Lublin?Dzisiaj szukamy winy, że trener sie pozbywa zawodniczek, że ciezko trenują, że .....!
    A prawda jest taka tylko przez ciężką pracę one coś grają!A pozbywanie się zawodniczek, przyjdź jeden z drugim i daj troszkę kasy to zostaną!

• 0 0

• Biedna Ania

Gdyby Ani Musiał udałby się ten ostatni atak na bramkę byłaby bohaterem, a że nie wyszło to teraz niby coś ją podkusiło :(
    A w ogóle kto robi intensywny trening w przeddzień meczu ?? tylko oszołom...

• 0 0

• taki sport

Czasem tak bywa, że szczęście nie zawsze jest po stronie lepszych, a Laseczki z Gdańska dla mnie są i będą Najlepsze, nawet jeśli przeciw Nim gra taka wspaniała Zawodniczka jak Hania!!!Moim skromnym zdaniem brak było rasowej rozgrywającej w sensie Pani Kapitan. Dziewczyny mimo serca włożonego w gre na pozycji środkowej nie zawsze sobie radziły i za pewne te niuanse o porażce zaważyły.Życie- to nie koniec ligi i czas na podreperowanie zdobyczy punktowych jeszcze przyjdzie. Głowa do góry!!!

• 0 0

• Do przedmówców

Z zawodniczkami się nie przyjaźnię, a obecność Wioli na meczu przeoczyłem, stąd moje pytanie.