Pierwsza porażka VBW GTK

Marta
24 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Koszykarki VBW GTK w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Polski juniorek, które odbywają się w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej, przegrały z Basketem 25 Bydgoszcz 79:82 (24:14, 24:25, 20:17, 11:26). Ten wynik oznaczał dla gospodyń awans do półfinałów z drugiego miejsca. W sobotę podopieczne o 19.30 gdynianki zmierzą się z INEĄ AZS Poznań, a stawką pojedynku będzie co najmniej zdobycie srebrnych medali. Wstęp na cały turniej dla kibiców jest wolny.

O zwycięstwie ekipy z Bydgoszczy zadecydowała ostatnia kwarta wygrana przez Basket różnicą aż 15 punktów. Początkowo wiele wskazywało na to, że gdynianki również mecz grupowy rozstrzygną na swoją korzyść.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenie VBW GTK 11:0 w 3 minucie. Ten efektowny początek w praktyce przesądził o prowadzeniu po pierwszych 10 minutach 24:14. W drugiej odsłonie bydgoszczanki zagrały skuteczniej, ale w sumie odrobiły tylko 1 punkt i do przerwy było 48:39 dla gdynianek.

Kiedy po 30 minutach gospodynie turnieju osiągnęły 12-punktową przewagę wydawało się, że są w stanie "dowieźć" ja do końca meczu. Bydgoszczanki przeszły jednak prawdziwą metamorfozę. W niespełna 3 minuty ostatniej odsłony doprowadziły do stanu 68:65 dla VBW GTK. Gdynianki w połowie kwarty "odskoczyły" na 72:67 ale w minutę straciły 10 punktów nie zyskując żadnego i rywalki wyszły na prowadzenie 77:72.

To wystarczyło ekipie bydgoskiej w odniesieniu zwycięstwa. Gdynianki próbowały skracać dystans ale po każdej ich udanej próbie następowała skuteczna odpowiedź Basketu, który tym samym zyskał miano niepokonanej drużyny w grupie B gdyńskich mistrzostw.

Wyniki trzeciego dnia turnieju
Grupa B
VBW GTK Gdynia - Basket 25 Bydgoszcz 79:82 (24:14, 24:25, 20:17, 11:26)

VBW GTK: Sendlewska 12, Bandyk 9, Ziętara 8, Pabisiak 7, Jakubiuk 5 - Kiejdrowska 11, Stępień 9, Szmytkowska 6, Kimso 6, Jachowska 4, Hanke 2, Witkowska 0.
BASKET: Palacz15, Wilk 15, Faleńczyk 9, Kuras 5, Szybała 2 - Ostrowska 13, Wierzbicka 9, Rudzińska 5, Pytlarczyk 4. Cilińdź 3, Putkamer 2.

MKS Polkowice - MKK Sokołów S.A. 56:62 (17:13, 17:15, 15:21, 7:13)
Najwięcej punktów dla MKS: Puss 12, Światowska 11
Najwięcej punktów dla MKK: Owczarek 18, Jankowska 12

(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)
1.Basket 25 Bydgoszcz 3 3 0 236:222 6
2.VBW GTK Gdynia 3 2 1 250:204 5
3.MKS Polkowice 3 1 2 199:232 4
4.MKK Sokołów Podlaski 3 0 3 178:217 3

Grupa A
INEA AZS Poznań - ŁKS Basket Women Łódź 89:60 (28:17, 15:18, 23:8, 23:17)

Najwięcej punktów dla INEI: Wiśniewska 32, Telenga 15.
Najwięcej punktów dla ŁKS: Morawiec 16, Zarańska 12

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MUKS Poznań 39:56 (12:15, 6:15, 9:12, 9:17)
Najwięcej punktów dla AZS PWSZ: Jaworska 9, Pasternak 7.
Najwięcej punktów dla MUKS: Idziorek 16, Stelmach 12.

Marta

A nie mówiłem wczoraj - trener chciał z MUKS-em Poznań w półfinale i proszę bardzo jest MUKS. Dzisiaj MUKS a jutro sięgamy po złoto.

• 0 1

• Gratulacje dla dwóch najlepszych zawodniczek z Pomorza (2)

Karolina Wilk i i Ewelina Ostrowska dziewczyny z Kolbud pokazały Gdyni jej miejsce. A w niedzielę dadzą nam złoto. Podziękowania dla pani trener Szymkiewicz za ich wypożyczenie do naszego klubu.

• 0 4

• Ha ha ha Ostrowska??? (1)

Żal!!!

• 1 0

• kibic

JARKU ,chyba nie widziałeś początku tego spotkania gdzie szybko Gdynia pokazała kto rozdaje karty w tym spotkaniu.Podziękuj raczej Curylowi,który się wam podłożył bo bał się grać z MUKSEM.Teraz na chłodno porównaj sobie oba mecze z Gdynią i zobacz że nawet przez chwilę nie mieliście szans na jakikolwiek medal ,nie mówiąc o złocie (chyba że Ziętara i Bandyk nie grałyby przez 3 kwarty).Amen

• 0 0

• niech Bydgoszcz się teraz cieszy - my będziemy się cieszyli w niedzielę

Niedziela będzie nasza jak śpiewali idole naszych rodziców Wojtek Korda I Ada Rusowicz.

• 1 0

• Pomorzak

Brawo finaliści!

• 1 0

• Zawsze Poznań!

Brawo zespoly z Poznania! Co do Wilk i Ostrowskiej (z Korsarza) - to postęp zrobiły dopiero w SMS! No i te urazy - widzieliśmy kolana panny Wilk,Monika Naczk też pojechala do Łomianek z urazem!Trochę skromności pani Magdo (Jarek z Bydgoszczy)! Jutro PYRY w finale!