Pierwsza przeszkoda wzięta

28 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Koszykarze Kagera Gdynia awansowali do półfinałów play off w I lidze. Gdynianie dwukrotnie na własnym parkiecie pokonali Sokoła Łańcut 91:69 (13:18, 28:17, 27:24, 23:10) i 78:66 (16:20, 17:16, 22:7, 23:23). Jako, że przed tygodniem, na wyjeździe obie drużyny wygrały po jedynym meczu, tym samym podopieczni Adama Prabuckiego i Włodzimierza Augustynowicza zakończyli tę rywalizację zwycięstwem 3-1. Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie triumfator piatego starcia pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Zastalem Zielona Góra.

KAGER: Karaś 22 (6x3) i 20 (3), Molenda 18 i 23, Małecki 13 i 6, Malczyk 12 (1) i 17 (2), Briegmann 11 (1) i 4, Gliszczyński 9 (3) i 0, Kalinowski 3 (1) i 8 (2), Syldatk 3 (1) i 0.

W obu pojedynkach gdynianie nastawili się na defensywę. Efekty rzeczywiście przyszły, ale najpierw nerwy kibiców został nieco nadszarpnięte. W sobotę goście wygrali inauguracyjną kwartę. W rewanżu korzystny wynik utrzymali aż do przerwy. Co więcej cztery minuty przed zmianą stron prowadzili nawet 30:20.

Kolejnego rywala Kager pozna dopiero w środę. W Zielonej Górze, podbniej jak przed tygodniem w Stalowej Woli, żadnej z drużyn nie udało się wygrać dwóch meczów. W sobotę Zastal wygrał 59:58, a w rewanżu Stal triumfowała 62:52.

W drugim półfinale zmierzą się Znicz Jarosław z CKS Czeladź. Obie drużyny, podobnie jak gdynianie, pierwszą przeszkodę w play off wzięły z rezultatem 3-1, z tą tylko różnicą, że rywalizację kończyli na parkietach rywali. Znicz przegrał 85:96 i wygrał 72:68 ze Spójnią w Stargardzie Szczecińskim, a CKS po porażce 79:80 triumfował nad Basketem w Kwidzynie 74:70.

Play off I-ligowców trwają w najlepsze, a nadal nie ma jasnej wykładni co do tego, ile drużyn awansuje do krajowej elity. W regulaminie spółki, która prowadzi ekstraklasę, przewidziane jest jedno miejsce, gdy PZKosz., nadzorujący I ligę, obiecywał promocję dla dwóch zespołów.