Pierwsza wiosenna wygrana piłkarzy Bałtyku Gdynia. Zdecydowało ostatnie 20 minut

Michał Rudnicki
24 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Wejście Michała Marczaka wniosło do gry Bałtyku sporo jakości Wejście Michała Marczaka wniosło do gry Bałtyku sporo jakości

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali w wyjazdowym meczu GKS Przodkowo 3:1 (0:0) w meczu II grupy III ligi. Dla gdynian to pierwsza wygrana w rundzie wiosennej. Wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatnich 20 minutach.

Bramki: Ruszkul 80 karny - Kochanek 73, Letniowski 75, Marczak 90

BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski, Kostuch, Szur, Kochanek - Kuzimski, Demiańczuk, Letniowski, Bartlewski (Duszkiewicz 82), Klecha (Regulski 62) - Duda (Marczak 62)

Przed meczem Sebastian Letniowski, trener Bałtyku Gdynia, zapowiadał dokonanie czterech zmian w wyjściowym składzie. Ostatecznie zdecydował się aż na sześć roszad. W pierwszej jedenastce pojawili się Marek Szulc, Adrian Kochanek, Juliusz Letniowski, Sebastian Bartlewski, Maksym DemiańczukDominik Klecha. Spośród graczy, którzy rozpoczęli w podstawowym zestawieniu niedawny mecz z Lechem II Poznań, tylko Przemysław Czerwiński wypadł z powodu kontuzji. Reszta zmian przed meczem z GKS Przodkowo podyktowana była decyzjami szkoleniowca.

ZOBACZ, CO MOWIŁ PRZED MECZEM SZKOLENIOWIEC BAŁTYKU I CZEMU PO POPRZEDNIM SPOTKANIU AŻ TAK BARDZO PRZEMEBLOWAŁ SKŁAD

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na stadionie Ogniwa Sopot toczyła się pod dyktando gdynian. Już w pierwszych minutach dogodnej sytuacji nie wykorzystał Adam Duda, później żaden z graczy Bałtyku nie był w stanie skierować piłki do siatki w zamieszaniu po rzucie rożnym, a w 42. minucie szansę na zdobycie bramki miał Bartlewski. Do przerwy jednak było 0:0.

W drugiej części gry występujący w roli gościa Bałtyk przycisnął jeszcze bardziej zdecydowanie. W pierwszym kwadransie tej części gry stworzył dwie kolejne groźne sytuacje, ale piłka wciąż nie mogła wpaść do bramki. W 62. minucie Duda i Klecha opuścili boisko, a zastąpili ich Michał MarczakPatryk Regulski. Zwłaszcza wejście tego pierwszego pozytywnie wpłynęło na grę zespołu z Gdyni. W 72. minucie po rzucie rożnym Przemysław Szur strącił piłkę do Kochanka, a ten otworzył wynik spotkania. Trzy minuty później pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Juliusz Letniowski i gdynianie prowadzili już 2:0. Dwubramkowa przewaga rozluźniła ich na moment, a to kosztowało stratę gola. W 80. minucie Przemysław Kostuch nieroztropnie sfaulował we własnym polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Piotr Ruszkul. Bałtyk ustalił wynik w ostatniej minucie gry. Mateusz Kołodziejski z prawej strony idealnie wrzucił piłkę na głowę Marczaka, a ten strzelił nie do obrony.

18 Energetyk Gryfino 23 2 5 16 9:47 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-04-18

Wyniki 23 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Górnik Konin 2:1 (1:0)
  • Lech II Poznań - Pogoń II Szczecin 1:2 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Elana Toruń 0:2 (0:1)
  • Sokół Kleczew - Wda Świecie 4:0 (2:0)
  • Świt Skolwin - Centra Ostrów Wielkopolski 6:1 (2:0)
  • Unia Solec Kujawski - KP Starogard Gdański 0:3 (0:2)
  • Kotwica Kołobrzeg - Wierzyca Pelplin 1:0 (0:0)
  • KKS 1925 Kalisz - GKS Przodkowo 2:0 (1:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Energetyk Gryfino 3:0 (walkower)
  • Mecze zaległe z 18. kolejki
  • GKS Przodkowo - Świt Skolwin 1:2 (1:0)
  • Górnik Konin - KP Starogard Gdański 0:0
  • Elana Toruń - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (1:1)

• refleksja (3)

Kiedyś, dawno, całkiem porządny klub, a dzisiaj gra w III lidze (dawna IV liga!) z jakimś gminnym klubem z Przodkowa...
      Co za upadek...

• 17 2

• Refleksja (2)

Nic nikomu nie jest dane raz na zawsze, a tym bardziej w takiej dziedzinie życia jaką jest sport, tu się nie daje medali i punktów za zasługi..no chyba że się kupuję mecze..Dla mnie Bałtyk zawsze jest i pozostanie wielki bez względu w jakiej będzie grał lidze i na jakich boiskach..kto jest prawdziwym kibicem ten to zrozumie..

• 18 7

• Bałtyk jest wielki 392 979 km² to nie jest mało. (1)

• 6 3

• Dla mnie wielki to jest Sokol Kleczew

Grajac w takiej lidze i zaraz przeganiajac gdynski klub.

• 8 2

• Koło 200 fanatyków w Sopocie z Bałtyku składu dobrego z mieszanym dopingiem (6)

• 36 17

• Nie kłam, było,was w porywach 30 śpiewających osób. 5 x sks i te sprawy :)) (4)

A reszta to zgrederia i ciekawscy. Te dwieście osób to z przodkowie i policją na parkingach klamczuszku

• 14 15

• Sks (2)

200 osób z SKS. Taka prawda i to Was boli

• 13 13

• stolec prawda bo byłem i widziałem. Młyn do 30 osób i tyle w temacie. O reszcie to nawet szkoda pisać. Internetowe klamczuchy (1)

• 11 7

• Byłeś na pierwszych 25minutach. Szedłes z kumplani w rurkach.