Play-off coraz dalej

19 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Nie udało się piłkarzom ręcznym AZS AWFiS zbliżyć do ósmego miejsca w ekstraklasie. Gdańszczanie tracą do ostatniej pozycji gwarantującej grę w play-off już sześć punktów. Dziś akademicy w ostatnim meczu tego roku przegrali na wyjeździe z bezpośrednim rywalem - As-Bau Śląskiem Wrocław 22:25 (10:13)

.

ŚLĄSK: Stachera - Tórz, Kłos, Adrian Marciniak 3, Sadowski 1, Gujski 3, Haczkiewicz 3, K.Sadowski 6, Piętak 9.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Adam Marciniak 1, Bednarek 1, Chrapkowski 2, Fogler 3, Olęcki 2, Sulej 3, Woynowski 2, Kostrzewa 6, Ringwelski 2, Jankowski.

Mecz od początku toczył się z przewagą gospodarzy. Jednak przed przerwą nie udało im się wypracować większej przewagi niż trzy trafienia. Dlatego, gdy pod koniec pierwszej połowy, gdańszczanie przystąpili do odrabiania strat, dogonili remis. W 24. minucie było 9:9.

Niestety, ostatnie minut przed przerwą ponownie należały do Śląska. To wówczas miejscowi zdobyli znów trzy bramki przewagi, które pozwoliły im na kontrolowaniu gry także po zmianie stron.

W drugiej połowie AZS AWFiS znów próbował gonić rezultat. Najpierw dochodził na kontaktowe trafienie, a w 40. minucie znów doprowadził do remisu, tym razem 17:17.

Od tego rezultatu cztery kolejne bramki zdobyli wrocławianie. I to był kluczowy moment spotkania. Co prawda jeszcze w 56. minucie udało się gdańszczanom sprowadzić straty na 21:22, ale brakowało już czasu.

- Musieliśmy zaryzykować, wyjść wyżej w obronie, co wykorzystali rywale. Generalnie ten mecz Śląskowi wygrał bramkarz Rafał Stachera, który wybronił bardzo dużo rzutów, w tym samym na sam z zawodnikami naszej pierwszej linii - ocenia Leszek Biernacki, drugi szkoleniowiec AZS AWFiS.

W niedzielę pod wodzą Biernackiego zbiera się w Gdańsku reprezentacja Polski seniorów B. Do środy bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny będzie trenować i przejdzie badania. W gronie ponad 20 zawodników jest aż siedmiu gdańszczan (Kostrzewa, Chrapkowski, Bednarek, Jankowski, Pilitowski, Pieńczewski, Zimakowski).

Pozostałe wyniki 16. kolejki:
Piotrkowianin - Wisła Płock 32:29 (18:13), Chrobry Głogów - Nielba Wagrowiec 25:25 (13:11), Zagłębie Lubin - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 34:34 (18:20), Powen Zabrze - Azoty Puławy 27:25 (15:9), MMTS Kwidzyn - Vive Targi Kielce 24:36 (10:17).

Opinie (7) 1 zablokowana

• Chłopaki nie poddawać się. Walczcie do końca.

dokladnie w systemie 9-12 przegramy i zabrzem i z glogowem
    i bedzie soadek ku radosc klubu! i chlopakow bo beda wtedy mogli odejsc za darmo

• 2 9

• I tak prawie wszystkim kończą się kontrakty. Więc kto będzie chciał zostać w takim klubie i dostawać pańszczyznę i to z opóźnieniem.

• 6 0

• :-I

Ale Wy tu wszyscy smęcicie...Żal z Was ogólnie.Przede wszystkim tego typu komentarze "dodają" naszym skrzydeł do przegrywania.Ktoś kiedys powiedział, ze chłopaki graja przede wszystkim dla nas-kibiców...No własnie.s****ie w banie spadna-trudno-dalej beda grali, tyle, ze lige nizej...i tez beda mecze i prawdziwi kibice tez beda przychodzili...Póki co-trzeba wierzyć i liczyć na zwycięstwo-przeciez w sporcie wszystko jest mozliwe. Wiara to najwazniejsza cecha kibica-co sie kibicem zowie. A jak tu co niektórzy sa tacy madrzy to niech sami wyjda na boisko to sie posmiejemy.Tak na koniec-są ludzie i kibice, ale zeby sie klamką urodzić???- Porażka.