Pod siatką na plaży

24 czerwca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Trzy pomorskie pary zdobyły awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej. 22 lipca w Nowej Soli o medale walczyć będą Aleksandra Goździewicz i Anna Hohn, Anna Farbotko i Magdalena Kruczkowska (wszystkie Jedynka Reda) oraz Marcin Konkel i Daniel Lenc (Korab Puck).

Po trzy najlepsze pary z czterech województw spotkały się w Redzie (dziewczęta) i Pucku (chłopcy). Pierwsze cztery miejsca w każdym z turnieju nagradzane były awansem do finałuolimpijskiego. Furorę zrobiły siatkarki Jedynki. Goździewicz i Hohn pokonały w finale Wiktorię Staszak-Staszków i Katarzynę Ciesielską (Chemik Police) 2:1, a Farbotko i Kruczkowska w trzech setach przegrały trzecie miejsce na rzecz Sandry Cabańskiej i Moniki Naczk (Pałac Bydgoszcz).

- Jeśli na zwycięstwo Oli z Anią po cichu liczyliśmy, bo są naszą nadzieją na medal w olimpiadzie, to awans drugiej pary jest miłą niespodzianką. Wyeliminowały m.in. faworyzowaną parę Nafty Gaz Piła. W poprzednich latach w zawodach finałowych co najmniej trzy pary z naszego półfinału kończyły zmagania na miejscach 1-4 - przypomina Jarosław Goździewicz, trener Jedynki.

W Pucku do zawodów finałowych awans zdobyli Konkel i Lenc. faworyci gospodarzy dopiero w meczu o pierwsze miejsce przegrali z Michałem Kubiakiem i Dawidem Migdalskim (Maraton Świnoujście) 0:2. Trzecia pozycja przypadła Markowi Sygneckiemu i Radosławowi Futerskiemu (Joker Piła), a czwarta - Bartłomiejowi Podgórskiemu i Marcinowi Nakoniecznemu (Maraton).

- Cieszymy się z awansu naszej pary, bo poziom ośmiu czołowych duetów był bardzo wyrównany i każdy z nich zasługiwał na grę w turnieju finałowym - podkreśla Piotr Kozakiewicz, trener Koraba.

Z pomorskich duetów olimpijski sezon zakończyli: Mateusz Sypniewski i Michał Pałubicki (Stoczniowiec Gdańsk), Szymon Nadolny i Artur Szmidtka (Korab) oraz Ewelina Hewelt i Sandra Luftner (Alpat Gdynia), którzy w turniejach półfinałowych zostali sklasyfikowani na miejscach 7-8.

W najbliższą sobotę (początek od 10.00) w Redzie i Pucku odbędą się półfinały mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej.