Pojedynek siódemek

10 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
W ciągu dwóch dni juniorki młodsze w rozgrywkach ligi wojewódzkiej w piłce ręcznej rozegrały tyle samo spotkań co w dwóch pierwszych tygodniach rywalizacji. UKS PTF Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Podopieczne Ireneusza Rudkowskiego pokonały we własnej hali Luks-Pol Czersk 24:21 (12:9). Nazajutrz sromotnie przegrały w derbach miasta z AZS AWFiS Gdańsk 16:31 (5:16).

UKS PTF: Piskorowska, Matejaszczyk, Kantor - Dudzińska 2 i 2, Mielczewska 2 i 0, Kleister 2 i -, Cięciwa 3 i 2, Wojciechowska 2 i 0, Bilska 2 i 4, Łyczko 0 i 2, Gulik 1 i 0, Kassin 2 i 0, Szewd - i 11, Horojuk - i 3, Rapiej, Kulwińska.

Mimo że grały jedne ze słabszych drużyn, obsada sędziowska była najlepsza, jaką obecnie posiada Pomorze. Gwizdali Mirosław Majchrowski i Piotr Wojdyr, którzy na co dzień rozstrzygają na parkietach ekstraklasy. Arbitrzy mieli nieco pracy. Nałożyli na obie drużyny sześć upomnień, siedem dwuminutowych wykluczeń i podyktowali cztery karne. Drużyny odzielali po równo, jedynie jedna kara więcej trafiła się przyjezdnym.

Zespół z Czerska dzielnie walczył przez pierwszy kwadrans. Czterokrotnie obejmował prowadzenie. Jednak od wyniku 7:6, przez dziewięć minut trafił tylko raz, tracąc aż sześć bramek. Ekipa Fidurskiej jeszcze raz zerwała się do walki w ostatnich ośmiu minutach, ale straty 16:22 nie dało się już odrobić.

Druga połowa upłynęła po znakiem rywalizacji "7". Tymi numerami były oznaczone Karolina Szwed (siedem trafień po przerwie) i Natalia Kaszubowska (pięć).

LUKS-POL: Gostomska, Przybylska - Beltec 2, Głogowska 2, Kaszuba 3, Kaszubowska 7, Kleniewska, Pastwa, Puczyńska 2, Sokołowska, Stawicka, Szczech, Zaguła 5.

W derbach akademiczki pozbawiły złudzeń lokalne rywalki już na początku gry. Anita Kordunowska zdobyła cztery bramki, Anna Górska dołożyła jedno trafienie. Dopiero potem na celny rzut zdobył się PTF (Dagmara Dudzińska). W 21 min przewaga zespołu Heleny Bochińskiej wzrosła do 15:2! Po przerwie PTF nieco postraszył. Zbliżył się na 10:17, ale trzy trafienia z rzędu Kordunowskiej definitywnie zniechęciły rywalki do stawiania oporu.

AZS AWFiS: Dąbrowska, Hering - Trojanowicz 3, Światlak 7, Chrzanowska 2, Kordunowska 12, Górska 5, Sawicka, Wypasek 1, Snochowska, Walicka 1, Olech.

Pozostałe wyniki 3. i 4. kolejki:
Sambor Tczew - UKS MDK Lis Kościerzyna 23:17 (11:8), MTS Kwidzyn - AZS AWFiS 27:20 (18:12), Kościerzyna - Kwidzyn 18:34 (9:24), AKS Dora-Eko Starogard - Sambor 26:16 (11:8).

• AZS AWFiS

brawo dziewczyny oby tak dalej.Sylwia czekam na wiecej bramek w twoim wykonaniu a nie tylko 5 Zycze Ci wszystkiego najlepszego. Twoj wierny kibic

• 0 0

• GDANSK GORA!!!!

C ALY czas tylko pyza i pyza..........a przeciez ona jest taka slaba....:))))zartuje pyzolec!!!!ale na wyroznienie zasluguje rowniez K.SZWED!!!!!!!!!1 POZDRAWIAM

• 0 0

• PTF

Gratulację dziewczyny!!!!!!!Wiem, ze zdobędziecie MISTRZA POLSKI. Roxi NIE ZLEWAJ DRUŻYNY!!!!!!!!