Pokonany lider

28 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Pierwsza w tym sezonie porażka Cracovii Comarch była największym wydarzeniem 17. kolejki ekstraligi hokeja na lodzie. W piątek nie powiodło się także Stoczniowcowi Gdańsk. Podopieczni Miroslava Dolezalika przegrali na wyjeździe z Wojasem-Podhale Nowy Targ 3:4 (1:2, 2:2, 0:0) i na rzecz tego rywala stracili trzecie miejsce. W niedzielę "Stocznia" wystąpi w Sosnowcu.

Bramki: Jarosław Różański (20 karny, 38); Marcin Sulka (8), Sebastian Biela (26) - Zdenek Jurasek (20, 40); Michał Smeja (40).

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Wachowski - Benasiewicz, Smeja - Skrzypkowski, Rompkowski - Kostecki, Pavlacka, Jankowski - Drzewiecki, Zachariasz, Jurasek - Soliński, Słodczyk, Urbanowicz.

Kary: Podhale - 22; Stoczniowiec - 18 minut.

Wszystko to co dobre dla Stoczniowca w tym meczu wiązało się z drugą piatką. Gdańszczanie szczególnie upodobali sobie strzelanie goli w ostatnich sekundach tercji. Szkoda, że tej regule nie pozwostali wierni i w trzeciej odsłonie, bo zdobyliby co najmniej jeden punkt.

Na 25 sekund przed końcem inauguracyjnym 20 minut Jurasek po podaniu Łukasza Zachariasza zmniejszył straty na 1:2. W drugiej tercji gdańszczanom wystarczyło 39 sekund, aby zdobyć dwa gole! Przy wyniku 1:4 trafił Jurasek po akcji z Filipem Drzewieckim, a kontaktową bramkę zdobył Smeja po asyście Juraska. W końcówce meczu Stoczniowiec nie mógł nawet wycofać bramkarza, bo nie potrafił zepchnąc rywali do ich tercji obronnej.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: GKS Tychy - Cracovia Comarch Kraków 2:1 (2:0, 0:1, 0:0); Dwory Unia Oświęcim - Zagłębie ZSMESosnowiec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1); TKH Thyssen Krupp Energostal Toruń - KH Sanok 3:2 (1:1, 1:1, 1:0).

• 0 0

• Czy to już tradycja, że na wyjazdach mamy w plecy?? Najwyższy czas przełamać tą złą pasę Panowie i zacząć wygrywać!!

• 0 0

• Chyba zaspokojnie

W Trójmiescie podejrzany spokój.Rugbiści-łyse pały-dajcie znać o sobie.Może by przylać sędziemu?

• 0 0

• Dlaczego Stoczniowcy ciągle mają kompleks który się zwie -GKS Tychy!!!Chłopcy walczcie !!! Spadliscie na 4 miejsce !!!Dajcie nam kibicom być dumi z was!!!