Polonia Warszawa - VBW Arka Gdynia 70:76. Zwycięska passa przedłużona

mip.
3 stycznia 2024, godz. 20:45
Opinie (14)

Laura Miskiniene mecz z Polonią Warszawa zakończyła z double-double. Dla koszykarek była to 5. wygrana z rzędu w OBLK. Laura Miskiniene mecz z Polonią Warszawa zakończyła z double-double. Dla koszykarek była to 5. wygrana z rzędu w OBLK.

VBW Arka Gdynia pokonała Polonię Warszawa 76:70 (32:18, 19:14, 14:17, 11:21) w meczu 14. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet. Żółto-niebieskie po bardzo dobrym początku spotkania, kontrolowały wydarzenia na parkiecie i odniosły 5. zwycięstwo z rzędu. Double-double zanotowała Laura Miskiniene, a ponownie najwięcej punktów zdobyła Rennia Davis. Kolejne ligowe starcie gdynianki rozegrają w niedzielę, 7 stycznia o godz. 16 i zmierzą się z MB Zagłębiem Sosnowiec.

Polonia: Wells 27 pkt (3x3 pkt), Pawłowska 14 (1x3, 5 as.), Williams 10 (9 zb.), Sosnowska 7 (1x3), Batura 0 oraz Masłowska 8 (2x3), Preihs 3, Leszczyńska 1, Janczak 0, Sklepowicz 0, Berezowska 0

VBW Arka: Davis 24 (1x3), Borkowska 14, Miskiniene 11 (13 zb.), Kastanek 6 (1x3), Wrzesiński 2 (7 as.) oraz Cowling 8, Puter 7 (1x3), Szymkiewicz 2, Bazan 2, Podgórna 0, Żytkowska 0

Nie mają dłuższej chwili wytchnienia od rozgrywek Orlen Basket Ligi Kobiet koszykarki VBW Arki Gdynia. W środowy wieczór podopieczne Philipa Mestdagha zagrały na wyjeździe ze stołeczną Polonią Warszawa.

Gdynianki były zdecydowanymi faworytkami tego starcia i od samego początku budowały swoją przewagę. Grały odpowiedzialnie, a przede wszystkim bardzo skutecznie i po pierwszej kwarcie prowadziły 32:18. Zaliczka ta urosła jeszcze bardziej w drugiej partii, choć Polonia potrafiła postawić w niej już większy opór.

VBW Arka Gdynia - Energa Polski Cukier Toruń 88:54. Najwyższa wygrana na koniec roku VBW Arka Gdynia - Energa Polski Cukier Toruń 88:54. Najwyższa wygrana na koniec roku

Do przerwy VBW Arka wygrywała 51:32 i była znacznie lepsza pod każdym względem koszykarskiego rzemiosła. Żółto-niebieskie dobrze rzucały z półdystansu, wykorzystywały rzuty osobiste, zbierały więcej piłek i zaliczyły więcej przechwytów.

W trzecią kwartę lepiej weszły jednak gospodynie. Po stronie gości punktowała tylko Laura Miskiniene, wykorzystując akcję pod koszem, a także rzuty osobiste. Litwinka mogła pochwalić się już double-double. O czas poprosił wtedy trener Mestdagh. Jego podopieczne zdołały dogonić warszawianki, pod względem zdobyczy w tej kwarcie.

Udana akcja Renni Davis w końcówce trzeciej odsłony sprawiła, że gdynianki prowadziły już różnicą 20 punktów, ale gospodynie nie poddały się i w 33. minucie było już tylko 57:67. Końcówka mogła być zatem naprawdę nerwowa. W kluczowym momencie jednak znów indywidualne popisy Davis zapewniły Arce bezpieczną zaliczkę. To z kolei oznaczało 5. wygraną z rzędu w OBLK.

Wyniki 14 kolejki

• Polonia Warszawa - VBW ARKA GDYNIA 70:76 (18:32, 14:19, 17:14, 21:11)
  • MKS Pruszków - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 51:78 (9:19, 15:19, 15:20, 12:20)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 72:87 (23:19, 16:23, 13:13, 20:32)
  • Energa Polski Cukier Toruń - MB Zagłębie Sosnowiec 80:67 (19:19, 26:14, 17:21, 18:13)
  • Ślęza Wrocław - Basket Ekstraklasa Sp. zoo Bydgoszcz 84:77 (17:16, 15:14, 25:15, 27:32)
  • pauza: KGHM BC Polkowice