Pomogli grającej o utrzymanie Elanie

Krzysztof Klinkosz
25 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarzom Bałtyku nie powiodła się wyprawa do Torunia, gdzie po 10 latach przerwy znów rozgrywali mecz z Elaną. Gdynianie, mimo, że stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych i już na początku gry powinni zdobyć dwa gole, przegrali z drużyną broniącą się przed degradacją z II ligi 1:2 (0:2). Dla naszych internatów było to wielkie zaskoczenie, gdyż zaledwie 5 procent obstawiających wynik, przewidziało takie rozstrzygnięcie. Może lepiej pójdzie w środę w Grudziądzu?

1:0 Marcin Martyniuk (33 - samobójcza)
2:0 Łukasz Grube (34)
2:1 Michał Michałek (85 - wolny)

ELANA: Kryszak - Zamiatowski, Sobolewski, Więckowski, Dreszler, Melerski (75 Poczwardowski), Kassian, Grube, Młodzieniak, Woropajew (62 Wróbel), Onyekachi.

BAŁTYK: Grubba - Benkowski, Wasielewski (46 Kudyba), Martyniuk, Król - Drzymała (75 Siezieniewski), Trochim (75 Pietrzyk), Granosik, Adamus (62 Zybert) - Nadolny, Michałek.

Żółte Kartki: Król, Michałek (Bałtyk)

Po zwycięstwie w Zielonej Górze piłkarze Bałtyku niestety nie poszli za ciosem. Trenerowi Rzepce było tym bardziej smutno, gdyż chciał się przypomnieć z dobrej strony w mieście, w którym pracował w latach 2004-06.

Początek meczu nie zapowiadał, że końcowe rozstrzygnięcie będzie dla biało-niebieskich niekorzystne. Co ciekawe, futboliści z Gdyni mogli się czuć w Toruniu jak w domu, gdyż ich fani prowadzili wyraźniejszy i głośniejszy doping niż kibice Elany. Zapewne fani stęsknili się za swoimi piłkarzami, przypomnijmy, że po modyfikacji terminarza Bałtyk z serii sześciu spotkań aż pięć musi rozegrać na wyjeździe.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Bałtyku i ekipa gości już po 6 minutach meczu mogła prowadzić 2:0. W trzeciej minucie gry, gdynianie wykonywali rzut rożny. Michał Drzymała zagrał w pole karne a tam najwyżej do piłki wyskoczył Michał Benkowski niestety futbolówka po jego główce odbiła się od poprzeczki.

Po kolejnych trzech minutach w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Nadolny jednak naciskany przed toruńskiego defensora uderzył prosto w bramkarza.

Kolejną sytuację Bałtyk zmarnował w 11 min. Po strzale z dystansu Michała Michałka piłkę nad poprzeczką przeniósł toruński bramkarz. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Błażeja Adamusa, Marcin Martyniuk uderzył na bramkę, jednak na drodze piłki do siatki stanął Nadolny.

Niestety, jak to w futbolu bywa niewykorzystane sytuacje zemściły się na gdynianach. W ciągu kilkudziesięciu sekund bowiem stracili oni aż dwa gole. Najpierw Łukasz Grube dopadł do piłki odbitej przez gdyńskiego golkipera i uderzył pewnie na bramkę. Futbolówka po drodze otarła się jeszcze o Marcina Martyniuka i wpadła do siatki.

Torunianie nie zwalniali tempa i wkrótce po wznowieniu gry Grube uderzył z kilkunastu metrów przy słupku, podwyższając na 2:0.

Po przerwie Elana cofnęła się i wyczekiwała na okazję do kontry. Gdynianie mieli przewagę, jednak nic z niej nie wynikało. Dopiero w 85. minucie udało się piłkarzom Bałtyku umieścić piłkę w siatce Elany.

Po faulu na Dariuszu Kudybie piłkę na 25 metrze od bramki ustawił sobie Michał Michałek, uderzył silnie, nad murem i pod poprzeczkę. Niestety, mimo naporu Bałtyku w ostatnich sekundach gry nie udało się gdynianom doprowadzić do remisu.

W najbliższą środę Bałtyk zagra w Grudziądzu. Jak informuje telewizja internetowa www.kpsport.pl od 17.00 przeprowadzi ona bezpośrednią transmisję z meczu niebiesko-białych z Olimpią.

Pozostałe wyniki:
Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0), Raków Częstochowa - Miedź Legnica 2:0 (1:0), GKS Tychy - Unia Janikowo 1:2 (0:2), Ślęza Wrocław - Lechia Zielona Góra 0:3 (0:0), Polonia Słubice - Ruch Radzionków 0:1 (0:0), Czarni Żagań - Tur Turek 1:1 (1:1), Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0), Jarota Jarocin - Górnik Polkowice 0:1 (0:0).

Opinie (50) 7 zablokowanych

• (3)

samobój - no piekny niefart! gramy dalej! Bałtyk!!!!!

• 15 11

• (1)

trudno..choc juz w tym sezonie przegrana tak nie boli bo gramy praktycznie o nic....ale w przyszlym sezonie takie przegrane niedopuszczalne....trzeba sie wzmocnic

• 8 6

• wzmacniajcie się ... pijcie dużo actimela!

• 5 6

• a ja się pytam kiedy prezes BAŁTYKU...

a ja się pytam kiedy prezes BAŁTYKU zapłaci zaległą kasę piłkarzom???? Chłopaki nie dostają obiecanej kasy za zeszłe mecze, wiec skąd maja mieć motywacje!!!

• 4 1

• NO TO DERBY Z ARKA ? (3)

• 10 12

• W trzecie lidze ????? (1)

• 1 5

• nie kolego za rok w I!!!!!!!!!! No chyba że wy wtedy spadniecie do drugiej !!!!!!!!!!!!

• 5 5

• wracają piękne czasy Lechia, Arka, Bałtyk w jednej lidze

a kibice mają okazję fetować derby tj. młócić się nawzajem

• 3 0

• za szybko szczurek przydzielil kase z budzetu Gdyni -arce (1)