Bałtyk i Lechia II na remis w III lidze

31 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Dzięki bramce Rafała Janickiego rezerwy Lechii prowadziły w 83. min. meczu z Koralem Dębnica 2:1. Niestety nie udało się im dowieźć prowadzenia do końcowego gwizdka. Dzięki bramce Rafała Janickiego rezerwy Lechii prowadziły w 83. min. meczu z Koralem Dębnica 2:1. Niestety nie udało się im dowieźć prowadzenia do końcowego gwizdka.

Rezerwy Lechii podczas sobotniego meczu III ligi wyglądały na papierze jak zespół z ekstraklasy. Nie pomogło im to jednak w odniesieniu zwycięstwa, a Koral Dębnica wywiózł z Gdańska cenny punkt po remisie 2:2. Bez bramek zakończyło się starcie Bałtyku w Kartuzach. Dla piłkarzy trenera Pawła Budziwojskiego to trzeci remis w tym sezonie. Na zakończenie 5. kolejki po porażce zaliczyli piłkarze Polonii Gdańsk - po słabym meczu 0:2 (0:0) z Chemikiem Police oraz Arki Gdynia, która pomimo totalnej kontroli nad grą w drugiej połowie przegrała na wyjeździe z Pomorzem Potęgowo 0:1 (0:1)

Lechia Gdańsk - Koral Dębnica 2:2 (0:1)
Bramki
Tuszyński 73, Janicki 83 - Kowalczyk 8, Jabłoński 89

LECHIA: Rosa (58 Sobczak) - Oualembo, Janicki, Bąk (85 Iwanowski), Jaroszek - Zyska, Kostrzewa (86 Kaszuba), Łazaj (46 Machaj), Grzelczak - Tuszyński, Duda

Rezerwy Lechii przystąpiły do sobotniego spotkania w składzie ekstraklasowym. Po boisku biegali zawodnicy, którzy mają za sobą mecze z pierwszą drużyną. Teoretycznie gdańszczanie powinni bez problemów rozprawić się z rywalem. Ten jednak liczył na zaskoczenie przeciwnika i to mu się udało.

Już w ósmej minucie Lechia straciła niespodziewanego gola. Artur Kowalczyk zdecydował się na strzał niemal z połowy boiska. Uderzył co prawda w środek bramki, ale na tyle wysoko, że piłka wpadła Kacprowi Rosie "za kołnierz". Z jednobramkową zaliczką gościom zdecydowanie łatwiej było się bronić. Lechia starała się nacierać, ale nie potrafiła znaleźć sposobu, aby skierować futbolówkę do bramki.

Próby wyrównania trwały aż do 73 min. Mateusz Machaj, który pojawił się na boisku w z początkiem drugiej połowy, zgrał piłkę klatką piersiową w polu karnym gości do Patryka Tuszyńskiego. Ten po chwili złożył się do strzału, a to dało pierwszego gola dla biało-zielonych.

Rezerwy Lechii poszły za ciosem i już 10 min. później były na prowadzeniu. Rzut rożny wykonał Piotr Grzelczak, a piłka spadła na głowę Rafała Janickiego. Obrońcy Lechii nie pozostało nic innego, jak tylko skierować ją do bramki.

Zadowoleni z wyniku gdańszczanie chcieli dowieźć prowadzenie do końcowego gwizdka, ale lekkie rozluźnienie w ich szeregach pod koniec spotkania pozwoliło na przedarcie się gościom pod pole karne. Tam piłkę przy nodze miał Adam Jabłoński, który strzałem zewnętrzną częścią stopy umieścił ją w okienku bramki Lechii. I tak gdańszczanie stracili dwa punkty.

Cartusia - Bałtyk Gdynia 0:0

BAŁTYK: Yehia - Skrzecz, Zbrzyzny, Kokosiński, Wasielewski - Cielecki, Piekarski (80 Nawrocki), Wojciechowski (46 Piec), Rusinek - Kuźniarski (46 Wesołowski), Rychłowski

Pozostający bez zwycięstwa w III lidze Bałtyk tym razem może być zadowolony z bezbramkowego remisu.

- Na bezrybiu i remis dobry - uważa trener gdyńskiej drużyny Paweł Budziwojski. - Cartusia to solidny trzecioligowiec i na jego terenie zawsze gra się trudno. Dlatego brak straconej bramki może cieszyć - dodaje.

Bałtyk w minionych kolejkach najwięcej problemów miewał właśnie w defensywie. Ostatnio trzy gole, na jego boisku, strzelił Bałtyk Koszalin. Co ciekawe, zawodzili ci najbardziej doświadczeni, z Danielem Kokosińskim na czele.

- W meczu w Kartuzach był on jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Rywale nie potrafili stworzyć sobie sytuacji do strzelenia bramki. Widać, że nasza defensywa poczyniła progres - twierdzi Budziwojski.

Kokosiński mógł nawet przesądzić o zwycięstwie Bałtyku. W pierwszej połowie, po jego uderzeniu, piłkę z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili obrońca gospodarzy. W drugiej połowie groźnie uderzał także Marcin Piec, ale i w tej sytuacji nie udało się trafić do siatki.

Cartusia miała jedną okazję do strzelenia gola, po błędzie bramkarza Bałtyku. Osama Yehia miał jednak szczęście, że rywale nie potrafili wykorzystać prezentu od niego.

W sobotę, w barwach Bałtyku zadebiutował Szymon Rychłowski, który przebywał na boisku przez całe spotkanie.

- Dobrze rozumiał się z kolegami więc występ napastnika oceniam pozytywnie. Z meczu na mecz wymagania względem niego będą jednak rosły. Godne uwagi jest również to, że w starciu z Cartusią, w naszych barwach zagrało aż sześciu zawodników poniżej 20. roku życia. To jest właśnie nowa jakość Bałtyku - kończy Budziwojski.

Trener gdynian postanowił oszczędzić w tym starciu swojego najlepszego gracza Krzysztofa Bułkę (wciąż leczy uraz), który ma być gotowy na kolejny mecz ligowy z Lechią II.

Polonia Gdańsk - Chemik Police 0:2 (0:0)
Bramki: Krawiec 74, 84

POLONIA: Wojtowicz - Zgliński, Skowroński, Pikulski (76 Gierłatowski), Sobczak - K. Borkowski (80 Gałkowski), Szuba (80 Cejer), Kozłowski, Drożdżak (65 Mikołajczak) - Anusik (65 Cholewiński), Piątkowski

Czas na rozmowy z zawodnikami i trenerem nastał w Polonii, z której przed tą kolejką odszedł Rychłowski. Mecz 5. kolejki z Chemikiem Police nie był wielkim widowiskiem. Jeszcze w pierwszej połowie, zakończonej remisem, gdańszczanie mieli dwie stuprocentowe sytuacje. Jedna stworzyła się po zamieszaniu w polu karnym. Drugą miał Daniel Skowroński. W obu przypadkach piłka nie trafiła do bramki.

- Mieliśmy szanse na objęcie prowadzenia, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Zagraliśmy gorzej niż przed tygodniem, gdy przegraliśmy z Pogonią 1:4. Tak nie może być. Musimy usiąść razem z zawodnikami i porozmawiać o naszej grze. Jeżeli dalej będziemy prezentować taki styl, to na zawsze pozostaniemy czerwoną latarnią ligi - mówi prezes Polonii Łukasz Jeżewski.

W tym słabym widowisku były jednak dwa przebłyski. Mieli je przyjezdni, a konkretnie jeden zawodnik, Paweł Krawiec. W 74. i 84. min. pokonał on Sebastiana Wojtowicza.

Pomorze Potęgowo - Arka II Gdynia 1:0 (1:0)
Bramka: Korczak 34

ARKA II: Kędra - Sulewski, Robakowski, Sztandar, Dampc - Szulc (35 Kreft), Marco Aurelio, Pietkiewicz (55 Nalepa), Gałecki, Patelczyk (84 Kowalczyk) - Patok (30 Wardziński)

Pechową porażkę w Potęgowie zaliczyły rezerwy Arki. Rywal oddał na bramkę tylko jeden strzał, ale celny. W 34. min. gdynianie niefrasobliwie wybijali piłkę z własnego pola karnego. W rezultacie trafiła ona do zawodnika gospodarzy Adriana Korczaka, a ten umieścił ją w bramce. Dawid Kędra był bliski dobrej interwencji jednak piłka przeleciała po jego rękawicach.

- W drugiej połowie mieliśmy mecz pod całkowitą kontrolą. Ładną piłkę po ziemi dostał w końcówce spotkania Kowalczyk, ale nieczysto trafił w futbolówkę i nie było wyrównania. Wcześniej Szuba dobrze dośrodkował w pole karne do Gałeckiego jednak ten przeniósł piłkę nad poprzeczką - twierdzi trener Arki II Grzegorz Witt.

W drugiej połowie w polu karnym został wycięty równo z trawą Michał Gałecki. Sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie "11". Wydaje się, że w tej sytuacji popełnił spory błąd.

- Powinniśmy zdobyć w tym spotkaniu chociaż punkt, gdyż rywal był jak najbardziej w naszym zasięgu - kończy Witt.

Wyniki 5 kolejki

• Legia Warszawa - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:1)
  • Zagłębie Lubin - Cracovia 0:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:2 (1:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:3 (0:2)
  • Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:1 (2:0)
  • Wisła Kraków - Lech Poznań 2:0 (2:0)
  • Korona Kielce - Piast Gliwice 2:0 (2:0)

Opinie (24) 2 zablokowane

• Jeszcze sie odrodzimy w tym sezonie TYLKO BALTYCZEK

• 41 7

• Bałtyk znowu bezpłodny - Bałtyku, kiedy będziesz innych zatapiać?

Bałtyk to prawdziwy gdyński klub.

• 37 6

• (1)

W wypowiedziach Budzika widać minimalizm,za wcześniej żeby oceniać że Rychłowski zagrał dobrze,to napastnik a ich rozlicza się z bramek..no właśnie a tych najmniej w 3 lidze czyli dwie,to woła o pomstę do nieba..

• 10 1

• Zmiana trenera

Wojciechowski ? Bidziwojski Ty ślepy jesteś ? To ja mając 57 lat bym lepiej zagrał !!! Układ jakiś ?
      Tylko A. Buslerowy może ta padline podnieść ! Gdzie bieda i trup to do Busslera !!! Najlepszy trener i motywator a atmosferę której nie ma w szatni Budzika w minutę zamieni Andrzej. Człowiek potrafi z pogrzebu zrobić wesele !!!

• 3 2

• Graj Bałtyczku jak za dawnych lat!!!!! (1)

Druzynie potrzeba czasu do zgrania badzmy cierpliwi a to zaowocuje z czasem!!!!!

• 30 6

• Tak czasu.spadniemy i tyle bedzie....tyle przypadku w grze że widać ..nic lepiej nie będzie..trener nie potrafi przekazać..no właśnie..nie wiem czy wie co!!

• 3 2

• fachowcy (3)

A co ma od patałachów go wyzywać? Rychłowski to nie jest klasyczny napastnik, a remis w Kartuzach nie jest zły. Bo większość czekała na wysoką porażkę. Rychłowski zagral pierwszy mecz i od razu nie oczekujmy cudów.

• 20 2

• (1)

Remis dobry.gratuluję.jakich czasów dożylismy.

• 4 2

• A czego się przed meczem spodziewali kibice? Wysokiego zwycięstwa?

• 1 0

• Budzik to dobry trener tylko wyników nie ma.

• 2 2

• No to teraz tylko przegrane mecze:( (1)

Ha ha dobrze trener Pagieła wykombinował -powrót do piątej ligi pewny:)Gratulacje za taktyczne posunięcia jak widać ze szkodą jak zwykle dla drużyny ale to norma-(

• 8 0

• Mecz

Byłem na meczu. Jedno słowo - MASAKRA !!!

• 4 0

• oby ilośc młodych przełozyła się na jakosc gry (1)

SKSu. Oby! A czas płynie niubłaganie, punkty uciekają. Kadłuby grajcie jak niegdyś Zgutczyński, Walczak czy Rzepka :)

• 15 2

• Im sie chciało

• 1 0

• (2)

Teraz mam nadzieje,że polonia spadnie do 4 ligi,mimo,że to początek sezonu,ale życzę spadku poloni. Czekam na minusy haha ;D

• 4 15

• Liga

Jakie to " POLSKIE" życzyć komuś wszystkiego najgorszego.

• 6 0

• Uważaj , bo możesz Ty spaść ,ale ze schodów .

Nie życz drugiemu , co Tobie niemiłe .

• 6 0

• W czołówce tabeli niedawni czwartoligowcy... Faworytów brak, Bałtyku zacznij wygrywać tu się jeszcze dużo wydarzy...

• 14 2

• Jakiś pozytyw w grze Bałtyku to 3 remisy na wyjazdach w 3 meczach. Wygrane przyjdą. Jak nie z Lechią II to w następnej kolejce w Dębnicy.