Prezent dla Skutchana

25 listopada 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Stoczniowca zwycięstwem nad Zagłębiem uświetnili 35. urodziny Romana Skutchana. Zresztą jubilat w tym sukcesie miał wielki udział. Czeski napastnik strzelił trzecią bramkę, a przy dwóch następnych asystował. Hokeiści Stoczniowca zwycięstwem nad Zagłębiem uświetnili 35. urodziny Romana Skutchana. Zresztą jubilat w tym sukcesie miał wielki udział. Czeski napastnik strzelił trzecią bramkę, a przy dwóch następnych asystował.
Hokeiści Energi Stoczniowiec wygrali bój o trzecie miejsce w PLH. Gdańszczanie pokonali na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 5:4 (1:0, 1:4, 3:0). Był to pojedynek obfitujący w niespotykane zwroty akcji. Na początku drugiej tercji goście zdobyli cztery gole w niespełna sześć minut. Gospodarze potrafili wygrać, mimo wyniku... 1:4. Najbardziej zadowolony był Roman Skutchan, który w niedzielę obchodził 35. rocznicę urodzin.

1:0 Wojciech Jankowski - asysta Milan Furo 10:28
1:1 Karel Horny - Mariusz Puzio 20:55
1:2 Vadimir Luka - Marcin Jaros 24:19
1:3 Puzio - Horny - Michał Belica 1:3
1:4 Waldemar Klisiak 26:49
2:4 Zdenek Jurasek - Michał Smeja 29:43
3:4 Skutchan - Mateusz Rompkowski 41:53 (podwójna przewaga)
4:4 Rompkowski - Skutchan 44:25
5:4 Maciej Urbanowicz - Skutchan 56:56

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Benasiewicz, Bigos, Skutchan, Jurasek, Vitek - Skrzypkowski, Rompkowski, Kostecki, Rzeszutko, Łopuski - Smeja, Leśniak, Furo, Urbanowicz, Jankowski - Młynarczyk, Sowiński, Poziomkowski.

ZAGŁĘBIE: Stepokura - Kotuła, Rutkowski, Puzio, Belica, Horny - Duszak, Labryga, Jaros, Zachariasz, Klisiak - Gabryś, Dronia, Bernat, Kozłowski, Luka.

Sędziował: Meszyński (Warszawa). Kary: Stoczniowiec 2 - Zagłębie 12 minut. Widzów: 1800.

Dwa dni temu rocznicę urodzin obchodził Jurasek. Nie dostał sportowego prezentu, bo "Stocznia" uległa znacznie niżej notowanej Polonii Bytom po dogrywce. Więcej szczęścia miał kapitan gdańszczan. - Ciężko jest utrzymać dobrą i równą formę przez cały sezon. Myśleliśmy, że i ten mecz inaczej się dla nas ułoży, iż od początku podyktujemy swoje warunki gry. Stało się inaczej, ale też są powody do radości. Nie tylko wygraliśmy, ale jeszcze pokazaliśmy, że potrafimy zwyciężyć nawet w przegranych spotkaniach. To wzmacnia psychicznie - mówił po skończonym pojedynku Skutchan, który od żony prezesa otrzymał bukiet czerwonych róż.

Na początku drugiej tercji gdańszczanie stracili cztery gole w niespełna sześć minut! - To był ogromny szok i wstrząs zarazem! - przyznał Henryk Zabrocki. - Przecież pierwsza tercja była bardzo szybka z obu stron i nic nie zapowiadało, że tak się to wszystko odwróci. Nie miałem innego wyjścia. Skróciłem skład, zrezygnowałem z czwartego ataku i zespół się pobierał - dodaje gdański szkoleniowiec.

Przy czwartym golu dla rywali sędzia dobry kwadrans analizował zapis wideo. Były kontrowersje, czy Przemysławowi Odrobnemu i Smeji udało się wybić krążek po strzale Klisiaka sprzed czy zza linii bramkowej. Ostatecznie gol został uznany, ale trener przyjezdnych za tę sytuację miał do arbitra... pretensje.- Sędzia powinien być bardziej zdecydowany. Nie wiem, co on tam oglądał przez tyle czasu. Tym samym gdańszczanie otrzymali kilka minut na przemyślenie tego co się stało i mogli ponownie załapać się do gry. Potem to oni grali, a my staliśmy. Brakowało nam dyscypliny taktycznej, mnożyły się indywidualne błędy poszczególnych zawodników. - mówił Jarosław Morawiecki.

W 30. minucie straty zmniejszył Jurasek. Krążek po jego strzale prześlizgnął się między parkanami bramkarza, ale zdołał go wybić jeszcze jeden z sosnowieckich obrońców. Tym razem nie było jednak żadnych kontrowersji. Interwencja zawodnika Zagłębia nastąpiła poza linią bramkową.

Na dwie sekundy przed końcem drugiej tercji karę otrzymał Adrian Labryga. 24 sekundy po zmianie stron upomniano również Jacka Rutkowskiego. Okres gry w przewadze 5 na 3 gospodarze wykorzystali, gdy do jego zakończenia pozostało pięć sekund! Urodzinowy prezent zrobił sam sobie Skutchan. Asystował Rompkowski. Na kwadrans przed końcem ci panowie zamienili się rolami i mieliśmy remis 4:4! To spotkaniu trener Zabrocki właśnie Mateusza uznał za najlepszego zawodnika spotkania.

Warto odnotować, że pierwszą i jedyną karę tego dnia gdańszczanie otrzymali w 47. minucie, gdy na ławkę zasłużył Artur Kostecki. Rywale byli pod tym względem bardziej nieodpowiedzialni. Na niespełna 2,5 minuty przed końcem, już przy niekorzystnym dla Zagłębia rezultacie, został wykluczony Łukasz Zachariasz. To sprawiło, że sosnowiczanie na wycofanie bramkarza mogli sobie pozwolić dopiero na sześć sekund przed końcową syreną.

- Bałem się dogrywki, gdyż się tak składa, że u siebie wszystkie je przegraliśmy. Ale tym razem zdaliśmy egzamin i zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty - cieszył się gdański szkoleniowiec. Zwycięski cios zadał Urbanowicz u schyłku 57. minuty. Trzeci punkt do klasyfikacji kanadyjskiej dorzucił Skutchan.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Cracovia ComArch Kraków - TKH ThyssenKrupp Toruń 4:1 (2:0, 0:0, 2:1), GKS Tychy - Unia Oświęcim 9:0 (6:0, 1:0, 2:0), Wojas Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 0:3 (0:0, 0:2, 0:1), Polonia Bytom - KH Sanok 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).

[tabela]

Opinie (43) 8 zablokowanych

• Dziekujemy

w koncu sie cos zmienilo. Troche nerwowy ten mecz, a sedzia bardzo, bardzo wyluzowany.

• 0 0

• No w końcu pokazali trochę charakteru.Meczyk super ! Doszły mnie słuchy,że rzekomo już nie bedzie u nas grał niejaki pan Prokop,czy ktos cos wie moze na ten temat ?

• 0 0

• to prawda

potwierdzil to tez prezes w rozmowie po meczu w telewizji

• 0 0

• D Z I E K U J E M Y

• 0 0

• Artur Kostecki przestan blaznic na lodzie!!!!

Nie wiem czy to dobrze czy zle ze prokop odszedl, tak na prawde to mi on wisial choc ostatnie 2 mecze mial dobre. No to czekamy na Hurtaja? A co sie stalo z wroblem ze dzis siedzial na trybunach? A postawa druzyny w dzisiejszym meczu poprostu bomba!!!

• 0 0

• przydałoby się jeszcze #22 wywalić, bo co

ten gość wyprawia to woła o pomstę do nieba...słabizna...

• 0 0

• Cos wiadomo, że Prokop odszedł?

co prawda był przeciętniakiem i powinien pokazać coś więcej niż nasi przeciętni zawodnicy, ale napewno wnosił więcej do gry niż Arturek.

• 0 0

• A mi sie podobał papier....

...do dupy, który polecial w czasie prezentacji na zawodnika nr 22... jaki zawodnik takie serpentyny... Panie prezesie! Meczyk- bonba. gratulacje za walke do końca.... warto było!